Jason Doyle vstoupil mezi velikány závodu všech závodů

Pardubice – 4. října
Ole Olsen a Leigh Adams. Po dnešku také Jason Doyle. Pouze tito tři závodníci dokázali třikrát po sobě vyhrát Zlatou přilbu města Pardubice. Australan dnešní dvaasedmdesátý ročník závodu všech závodů, který vzhledem ke koronavirovým opatřením mohlo na vlastní oči spatřit jen dva tisíce diváků, pojal s dokonalou efektivitou. Ve čtvrtfinále i v semifinále byl na ovále jen dvakrát a pokaždé vyhrál. Stylem start – cíl triumfoval rovněž ve finále, v jehož cíli měl za sebou Jana Kvěcha. Václav Milík skončil čtvrtý, Hynek Štichauer se dostal do malého finále, které dokončil jako čtvrtý.

6. Rune Holta, PL E

Poznámka: Broc Nicol startovní varování z druhé jízdy proměnil do vyloučení v rozjížďce s číslem deset

Při dojezdu do cíle se raduje nejen Jason Doyle (1), ale také Jan Kvěch (22)

Jason Doyle si z Pardubic neodvezl plochodrážní, ale cestovní Jawu

Bartosz Zmarzlik obhájil titul s plnou parádou

Toruň – 3. října
Legenda o Markétě jako o zlatonosném stadiónu bude evidentně pokračovat. Před čtrnácti dyn tady Bartosz Zmarzlik vyhrál oba závody, aby se včera večer v Toruni stal podruhé mistrem světa. Učinil tak elegantním způsobem, když za sebou ve finále dovedl do cíle Macieje Janowskeho a Artjoma Lagutu, když Fredrik Lindgren nedojel. Tai Woffinden byl vyražen v semifinále, ale v rozjezdu s Fredrikem Lindgrenem získal celkové stříbro. Martin Vaculík skončil dvanáctý a z elitní šestky nakonec těsně vypadl.

Na konci letošní Speedway Grand Prix neuškodí trochu statistiky. Bartosz Zmarzlik je teprve třetím závodníkem, jemuž se v éře velkých cen povedlo svůj titul obhájit i v následující sezóně. Předtím takový kousek dokázali jenom Tony Rickardsson v letech 1998 a 1999 a poté i 2001 a 2002 a Nicki Pedersen s triumfy v sezónách 2007 a 2008.

„Následoval jsem velké legendy ploché dráhy,“ komentoval Bartosz Zmarzlik „Je to skvělý pocit a já nevím, co na to teď říct. V této chvíli tomu ani nevěřím. Wow, pro mě to byl neuvěřitelný večer. Podruhé za sebou jsem světová jednička a to je doopravdy hezké. Mentálně to pro mě byl těžký den po včerejšku a po pádu v mé druhé jízdě jsem se necítil zrovna dobře po těle. Ale byl to úžasný závod, jsem šťastný, jsem dvojnásobný mistr světa. Loni bych si takový výsledek neuměl ani představit.“