Věroslav Kollert se může stát Křižíkem české ploché dráhy

Liberec – 22. října
Slavný český vynálezce František Křižík se v elektromobilu vlastní konstrukce proháněl Prahou již na sklonku devatenáctého století. Nyní se v jeho šlépějích vydává Věroslav Kollert. Podniká dokonce kroky, aby se motocykl E Speedway postavil na start českých závodů.

„Naplno se pracuje na vylepšení podvozku motocyklu,“ říká. „Ve spolupráci s firmou STUHA dochází k vylepšení jízdních vlastností motorek. Zároveň se hledají jezdci na sezonu  2021, kterým by se motocykl zapůjčil, a začali na nich jezdit.“

Ale kde, když reglementy mají o plochodrážním motocyklu diametrálně odlišnou představu? „Pokud se přes zimu stihnou připravit čtyři E Speedway, požádali bychom o možnost startu v závodech v České republice. Elektrické stroje by jezdily samostatné jízdy. Tak by se ukázalo, co to dokáže, a jestli bude zájem závodníků přestoupit do E třídy. Zájemci se nám pochopitelně můžou s námi zkontaktovat a domluvit podmínky.“

E Speedway se stále zdokonaluje

Foto: GRS Liberec

Plzeň byla asi poslední dráha, kde se letos prášilo

Plzeň – 22. října
Plukovník Prymula ještě o víkendu tvrdil, že se obchody zavírat nebudou a nejtvrdší opatření bude povinnost nosit roušky také venku. A bác ho, od rána Českou republiku svírá tuhý lock down. A tak je možné, že se v letošní sezóně prášilo naposledy včera v Plzni.

 

Protikovidová opatření však žádné sportovní aktivity nedovolily. Prášilo se pouze od jílu, který členové klubu dávali na dráhu. Nyní ji plánují grejdrovat, aby do jara mohla jen odpočívat.

Včera se v Plzni prášilo jen od jílu

Foto: Václav Schmid