Jan Kvěch si zlomil klíční kost

Zielona Gora – 9. října
V nejbližších dnech jen čekal natřískaný program. Už ve středu trénoval v Zielonej Goře, protože se s číslem šestnáct postavil na start prvního z duelů s Wroclawí o extraligový bronz. Dnes jej měl závod v Lodži, v neděli odvetu finále play-off polské extraligy a v pondělí finále evropského šampionátu juniorů. Poté Speedway of Nations a další mítink v Maďarsku. Jenže včerejší rozjížďka s číslem pět na ovále, který sám sudí posléze uznal za příliš nebezpečný, otočila roztrhala závodnický diář Jana Kvěcha na maličké kousíčky.

 

„Ráno pršelo,“ líčí pád Jana Kvěch Filip Šitera, který pražského juniora doprovázel. „Dráha byla državější, už v první jízdě udělal Rohan Tungate traťový rekord. Honza jel dvě kola třetí, pak chytil kolej, kde Čugunov předtím zachytil Krakowiaka. Vyjel v posledním kole z prvního výjezdu, neujel ani půl metru, chytil hákem o nafukovačky, prakticky už stál v nulový rychlosti.“

Výsledkem se naneštěstí stala zlomená klíční kost a Jan Kvěch už nad ránem dorazil domů. V pondělí ho místo boje o evropský titul čeká vyšetření u pardubického primáře Tomáše Brože a nelze mu než popřát rychlé uzdravení.

Mezitím musí Filip Šitera přehodnotit své nominační plány. Nyní je jistě, že Speedway of Nations pojede Petr Chlupáč, který měl původně nastoupit s Josefem Francem v mistrovství Evropy dvojic. Kouč české reprezentace plánuje celou záležitost uzavřít během víkendu.

Jan Kvěch si včera zlomil klíční kost

Foto: Petr Čunek