Finálovou sérii na dlouhé dráze budou jezdit dva Češi

Mistrovství světa na dlouhé dráze patřilo k disciplínám, které koronavirová krize poškodila nejvíc. Pětidílná finálová série se smrskla na dva závody na diametrálně odlišných drahách v Morizes a v Rzeszowě. Vedle kvalifikačního kola v Scheesselu padl i Long Track of Nations. Nicméně z challenge v Rodenu nakonec postoupili dva Češi.

 

Josef Franc si vybojoval účast ve finále vítězstvím v challenge

Právo účasti ve finálovém seriálu na příští rok si zajistila první sedmička letošního pořadí. Z challenge postoupili čtyři, když si komise CCP vyhrazuje právo udělit tři divoké karty. Jenže řada závodníků si finálový pásek svých kalhot jistí ještě účastí v kvalifikaci.

O postupu Josefa France nemohlo být ani pochyb. Návratu mezi elitu se dočkal rovněž Hynek Štichauer, který svým šlechetným zapůjčením motocyklu na Pražanově vítězství v Rodenu participoval.

Shodou okolností se do světového finále na dlouhé dostal rovněž Hynek Štichauer

Romano Hummel a Theo Pijper, kteří si v Rodenu vyjeli postup, totiž ve druhém finále v Rzeszowě potvrdili své umístění mezi nejlepšími sedmi. A Kenneth Kruse Hansen, jenž skončil až šestý, se dokonce stal vicemistrem světa. Dalším v pořadí na postup byl právě Hynek Štichauer.

Účastníci finálové série mistrovství světa na dlouhé dráze 2020:

pořadí v MS 2020 pořadí v challenge
Lukas Fienhage, D 1.
Kenneth Kruse Hansen, DK 2. 6.
Mathieu Tresarrieu, F 3.
Zach Wajtknecht, GB 4. 8.
Romano Hummel, NL 5. 2.
Theo Pijper, NL 6. 4.
James Shanes, GB 7. 14.
Josef Franc, CZ 11. 1.
Max Dilger, D 9. 3.
Bernd Diener, D 5.
Hynek Štichauer, CZ 7.

Poznámka: umístění klíčové pro postup do finále 2021 je zobrazeno tučně

Foto: Karel Herman