Češi a Slováci v akci 363

Česká republika je až do začátku listopadu v nouzovém stavu. Řada lidí má komplikace se svými příjmy, děti nechodí do školy, politici se předhánějí v chaotických výhružkách o dalších restrikcích včetně celostátního lockdownu a prezident ztratil i poslední zbytky důstojnosti a respektu. Nespokojenost obyvatel eskalovala včera prvním protestem v Praze, který bohužel skončil střetem demonstrantů s policií. Za těchto okolností pochopitelně nemůže být ani na myšlenky na pořádání ploché dráhy. Zprávy ze Speedway of Nations a mistrovství Evropy dvojic se zdály být jedinými, které se týkaly našich borců. Jenže Ondřej Smetana vyrazil na víkend do Francie.

 

Ondřej Smetana odjel dva závody ve Francii

„Myslel jsem, že už letos jezdit nebudu,“ připouští pražský závodník. „Ale dojížděli francouzskou ligu. Napsali mi, jestli nechci jet za Marmande. Podle pravidel tě klub může dvakrát za sezónu půjčit na hostování. A já závody neodmítám, kór ve Francii. Letos jsem tam měl skoro víc závodů než v Čechách.“

Sobotní duel Lamothe-Landerron vs. Marmande skončil za stavu 44:40. Ondřej Smetana inkasoval jedenáct bodů s jedním bonusem (2 T 2 2 2 3). Výsledek již nemohl nic změnit na pořadí v celkové tabulce, kde na prvním místě figuruje Pražanova La Reole (17). Za ní jsou Lamothe-Landerron (13), Morizes (7) a Marmande (3).

Ondřej Smetana se nebrání cestování za závody

„Prohráli jsme o čtyři body,“ líčí Ondřej Smetana. „Jednou jsem omylem přejel lajnu. Škoda, že jsem prohráli. Moje chyba to nebyla. V týmu jsme měli kluky, co dělali tři body.“

V Lamothe-Landerron se závodilo i včera. Na programu dne byl individuální šampionát Francie. Do cíle rozhodující finálové rozjížďky se závodníci přiřítili v pořadí David Bellego, Dimitri Berge, Chris Harris a Mathieu Tresarrieu.

„Loni jsem byl mistr,“ připomíná Ondřej Smetana. „Teď mi asi dva body chyběly do finále. Celkově jsem pátej‘, šestej‘.“

Foto: laskavostí Ondřeje Smetany