Tomíčkův memoriál jde do náhradního termínu

Praha – 1. října
Vládní opatření se mění z hodiny na hodinu, každopádně včera vydané vládní usnesení č. 958 o zákazu hromadných akcí má platnost do 23:59 neděle 18. října. AK Markéta z něho vychází a přesunuje svůj dvaapadesátý Memoriál Luboše Tomíčka z příštího pondělí předběžně na státní svátek 28. října.

 

Nový termín musí být ještě potvrzen, protože vyhlášená opatření jsou stálá jako těkavé látky. Každopádně vstupenky zůstávají v platnosti, a komu náhradní datum nevyhovuje, může je vrátit prostřednictvím sítě Ticketportal.

Memoriál Luboše Tomíčka byl prozatím přesunut na 28. října
Memoriál Luboše Tomíčka byl prozatím přesunut na 28. října

Foto: Pavel Fišer

Nálepku zrušeno lepí na své plakáty rovněž Březolupy

Březolupy – 1. října
Dnes ráno dorazila smutná, byť bohužel očekávaná zpráva z Březolup. Na ovále na místní návsi měly příští sobotu vyvrcholit český přebor a zároveň i mistrovské stopětadvacítky na klasické dráze. Nouzový stav však oba závody zrušil. Pro moravský klub je vládní nařízení o to smutnější, protože za stejných okolností přišel o jarní Speedway Friendship Cup, takže letos nepořádal jediný plochodrážní podnik.

 

„Vzhledem k přijatým vládním opatřením jsme se, po projednání i s radou naší obce, rozhodli Slovácký ovál v letošním roce nepořádat,“ povzdechne si Josef Mizera, tajemník klubu. „Snad příští naše šedesátá sezóna už bude normální.“

Březolupy letos kvůli koronaviru nemohly uspořádat jediný závod
Březolupy letos kvůli koronaviru nemohly uspořádat jediný závod

Foto: Mirek Horáček

Nouzový stav má svou první plochodrážní oběť

Kopřivnice – 1. října
Včera před sněmovnu předstoupil ministr zdravotnictví Roman Prymula se svou vizí nouzového stavu, jasnou jako jeho bezpečnostní prověrka. Hovořil o čtrnácti dnech tvrdých opatření, nicméně svatby chtěl limitovat až od 19. října. Nakonec bude naše země ve zvláštním režimu celý měsíc, ačkoliv počet nakažených covidem 19 začal zrovna klesat.

 

Protože opatření platí od pondělí 5. října, nedotknou se pardubického super víkendu, jehož divácká kulisa již byla ořezána. Dotknou se však Memoriálu Luboše Tomíčka, o němž Pavel Ondrašík slíbil informovat během dneška.

Již je jisté, že se bez diváků nepojede česká juniorka v Kopřivnici. „Je nám to moc líto, ale z důvodu vládních nařízení kvůli šíření covid-19, jsme byli po dnešním vydání opatření o konání venkovních akcí nucení plochodrážní závod 11. října zrušit,“ stojí v oficiálním komuniké moravského klubu. „Děkujeme za pochopení a za Vaší přízeň.“

Plochou dráhu si v Kopřivnici bez diváků neumí představit

Foto: Karel Herman