Archiv autora: Věroslav Kollert (GRS Liberec)

Liberec má napilno

Liberec – 21. května
Po úterním závodu seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup nás toho v Liberci čeká hodně. Stopětadvacítky a dvěstěpadesátky v neděli budou malou předehrou před libereckým sportovním E speedway kempem ve dnech 30. a 31. května, z něhož se budou závodníci nominovat na elektircký závod prvního června v Praze.

 

Při kempu v Liberci budou trénovat závodníci, co pojedou ukázkové jízdy na pražské Markétě při SGP. Jezdci a mechanici dostanou šanci se seznámit s novou technikou a dostatečně si vyzkoušet jízdu na E speedway.

Na SGP v Praze se ve čtvrtek 1. června představí dva Češi, Dán a Poláci. Jezdit se bude na malé dráze podobně jako vloni v Toruni. Praha je pro naše E speedway první velkou cenoou, moc děkujeme těm co nám to umožnili.

Liberec zároveň svým letošním prvním kempem otevírá sezónu pro mladé jezdce. Hlásí se jezdci z Wavrova, Zielonej Gory či Bydhostě. Trochu je mi líto, že se opakuje loňský rok, kde se z našich nikdo nepřihlásil. Kemp je určen především pro mladé a začínající závodníky.

Liberecká éčka se předvedou při SGP v Praze | foto Štěpán Ševčík

Liberec představil vesty a chystá se do elektrického boje

Liberec – 29. dubna
Liberec představil závodní vestu pro letošní extraligu, která startuje příští čtvrtek na pražské Markétě. Společnost EBEBE z polské Toruně bude podporovat naši soutěž, v níž jejím domácím stadiónem bude opět Liberec. A tým povede opět Blažej Skrzeszewski. A dnes se naše éčka předvedou v úvodním závodě polského amatérského seriálu v Gniezně.

Liberec představil vesty na letošní extraligu

Dostanou v něm šanci i elektrické motocykly, na kterých pojedou Adam Nejezchleba a Štěpánka Nyklová. Pozvánku dostala také parta z Dánska, která se ovšem omluvila. Proto s nimi budeme až při velké ceně v Praze při elektrických závodech na mini dráze.

Štěpánka Nyklová ve středu slavila své narozeniny | foto GRS Liberec

 

 

Snídaní nic neskončilo

Liberec – 28. března
Minulou středu jsme se byli ukázat v TV NOVA. Trochu nervozity a dobrá káva provázelo naše vystoupení. Už před dvěma lety byla NOVA na našem stadiónu v Liberci V reportáži, co proběhla, jsme řekli, že do dvou let budeme schopni závodit. Vynořila se také další pozvánka na léto, kde by si moderátoři mohli na vlastní kůži vyzkoušet na libereckých drahách, co umí. To znamená, že letos to pro nás bude první ostrá sezóna.

 

Cílem naší práce je předvádět mladým začínajícím borcům jízdu na plochodrážním motocyklu. Nebude to po covidové době nic jednoduchého. Pomáhat nám budou jak někteří jezdci od nás tak i ze zahraničí.

E speedway je tak trochu jako trenažér pro mladé, kde můžou trénovat jak reakci na start v garáži v teple, tak jízdu na dráze. Díky nové technologii je motocykl vhodný pro školení jezdců, ale i pro zábavu.

Pozor –  pořád to je pořádně divoký blesk.

Natáčení byla veliká legrace | foto GRS Liberec

Liberec je pod sněhem

Liberec – 27. března
Přípravy na první ježdění nám překazilo počasí. Pozvánky na trénování nepřichází a tak jsme se rozhodli, že přípravu na motokrosové motorce ještě prodloužíme. Adam Nejezchleba si řidítka přes víkend hodně užíval. Dnes se ovšem počasí opět zbláznilo. Liberec zasypal sníh a jeho přívaly nevynechaly ani plochodrážní stadión. Protože se první závody blíží, zvažujeme další možnosti.

Liberec zasypal sníh | foto Věroslav Kollert

Elektrické motocykly budou snídat v televizi

Liberec – 20. března
Ve středu bude liberecká parta od elektrických motorek na Snídani s Novou. Když zazvoní telefon – neznámé číslo, člověk znervózní. Tentokrát to bylo jinak. Na druhé straně se ozval ženský hlas a hned spustil. Dobrý den, vy jste ti, co dělají plochou dráhu na elektriku?

 

Nejdříve to vypadalo jak aprílové žertování. Ne, to opravdu není žádný žert – chtěli bychom vás pozvat do pořadu Snídaně s Novou a vezměte s sebou  ty vaše motorky.

A tak se to stane  –  ve středu ráno tam budeme  6.40 a 7.45.

Elektrické motocykly budou zítra na Nově | foto GRS Liberec