Archiv autora: Věroslav Kollert (GRS Liberec)

I u našich sousedů doléhá covid na pořádání závodů

Gniezno – 3. dubna
Klub Gniezna, co bude startovat společně s Libercem v české extralize, musel odvolat víkendový závod. Náhradní termín tak bude oznámen po dohodě. Liberec tak zatím může své závodníky sledovat jen na videu při trénování. I přes veškeré omezení budeme připravení a už se moc těšíme na společné zážitky. Dráhu si v Gniezně vyzkoušel i náš manažer Blažej Skrzezsewski.

Blažej Skrzezsewski na dráze

Foto: GRS Liberec

Na konstrukci E moto se i díky všem omezením pilně pracuje

Liberec – 17. března
Konečně jsme se dočkali baterií a tak se elektrická plochodrážka může připravit jak na kategorii junior, tak i kategorie sport, která dostane vylepšený zdroj energie. Obě verze motocyklů bychom chtěli co nejdříve představit veřejnosti.

 

Zároveň se pracuje i na oblečení motocyklů, ve kterém motocykly představíme. To by měl mít nestarost Adrián Rymel a tak se těším, až jeho dečky navlečeme na naše stroje. Bohužel počasí u nás v Liberci zatím nedovoluje něco dělat. Zima se letos nevzdává. Tak jenom koukám na kluky z Gniezna, jak už jsou připraveni na ježdění.

Ečka by letos měla plně ukázat, co umí, až 28 koníku na malé a 50 až 70 na velké motorce by mohlo stačit. Větší zábava bude je naučit poslouchat. Trochu to bude připomínat krocení divokého mustanga.

V Liberci se také chystá dobíjení přímo do depa, kde si i ostatní závodníci budou moc zapnout ventilátor. V současné době pilně sháníme data stadiónů, které je důležité pro nastavení elektroniky jízdy a odběru energie.

Tak zase někdy.

Foto: GRS Liberec

Led v Mníšku chutnal nejen éčku

Liberec – 14. února
Přes víkend se na Fojtecké přehradě pilně trénovalo. Počasí nám dalo zabrat, ale důležité bylo, že se dalo jezdit. Test Ečka v sobotu byl spíše horor. Baterky v mínusových teplotách stávkovaly. Telefon do vývojové dílny byl na roztrhání. Večer se muselo trochu zapracovat na restartu elektroniky a baterek a hlavně je připravit na neděli.

 

Nedělní odpoledne už bylo ježdění lepší a ukázalo se, že nás čeká ještě pořádný kus práce, než pochopíme, co a jak připravit. Víkendu využil i bývalý závodník z Chabařovic Martin Morávek, který přijel jezdit.

V neděli se přišel povozit i jeden z nejlepších našich motokrosových a endurových jezdců Jára Romančík. Oba dny také jezdila i Štěpánka Nyklová a bylo vidět, jak se na šroubkách rychle učí.

Tak zase příště.

Ěčko na přehradě v Mníšku

Foto. GRS Liberec

I pořadatelský tým musí být v kondici

Liberec – 17. února
Liberecký stadion se změnil v běžeckou dráhu. Počasí si zahrává a i když do Jizerek není daleko tak na stadion ploché dráhy ve městě je blíže. Kluci si ujezdili dráhu a využívají volný čas k nabírání síl .Situace okolo různých zákazů toho moc nedovoluje, ale taj jediný co si musí hlídat je čas na odchod domů. Stadion je otevřený i pro ostatní běžkaře od 9 do 16 hodin.

Na stadiónu v Pavlovicích se běžkuje

Foto: GRS Liberec

Gniezno má být čtvrtým klubem české extraligy

Liberec – 23. ledna
Sezóna skončila a naděje pro Liberec pokračovat v naší extralize se pomalu rozplývala. Plánování termínů závodů je v této době jako věštění z křišťálové koule. V roce 2020 se vše převrátilo. Nikoliv na začátek, ale ještě na několik let dozadu. Sport, kultura a mnoho dalších odvětví dostalo tak za uší, že se budeme jen těžko znovu probouzet. I přes tuto situaci přicházejí dobré zprávy.

 

Po dohodě tří týmů, které chtějí startovat v extralize 2021, se dohodl termín na hledání možností. Ty byly buď jezdit ve třech, anebo se pokusit poskládat čtvrtý tým. Velká touha pro pokračování v naší extralize byla u Blažeje Skreszewskeho. Manažer INTERTEAMu se v sezóně 2020 předvedl jako skutečný vůdce závodníků.

Po několika telefonátech jsme se dohodli.  Gniezno a Liberec, že požádáme o povolení startu v naší extralize. S velkou  úctou k současným extraligovým týmům musím vyzdvihnout rychlost jednání a odsouhlasení, že povolují klubu Start Gniezno účast v naší soutěži. Domácí dráha pro polský tým bude Liberec.

Liberec tak bude pokračovat v extralize a Blažej Skreszewski povede sezónu 2021 jako manažer svého týmu. Odkaz Tondy Kaspera, který zanechal v Gniezně nesmazatelnou stopu, tak může pokračovat.

Některé věci se nezapomínají, to byla slova z polské strany.

Už teď se těším na sezónu.

Liberecký stadión čeká extraliga také letos

Foto: Mirek Horáček

Éčko se chystá na led

Liberec – 22. ledna
Sice trochu opožděně, ale přece. S pomoci Hynka Štichauera se do Liberce dostaly chrániče kol. Led zatím vesele tvrdne?! A tak se příprava na motocyklech zrychluje. Letošní zima snad umožní vyzkoušet Ečka i na šroubkách. Jeden motocykl se odvezl k testům akumulátoru do vývojové dílny pana Ikera a jeden bude jezdit u nás.

 

Jak se bude chovat akumulátor v zimě, bude zajímavé. Byla by to šance i pro další disciplíny do budoucna.

Budeme se snažit upravit plochu tak aby nás nikdo nemusel tahat  z vody.  Přehrada je v Mníšku hluboká a nerad bych na výlov éčka čekal do jara.

Foto: Věroslav Kollert