Archiv autora: Věroslav Kollert (GRS Liberec)

V Liberci jsme vyjeli na led

Liberec – 18. prosince
Nedělní odpoledne bylo na Fojtce pro ježdění na ledu jak k udělání. Sluníčko, mínus deset, led dvanáct centimetrů, skoro bez sněhu. Ideální stav. Zezačátku se Ečku moc nechtělo, než jsme přišli na to, jak zacházet se zdrojem energie.

Pak už to létalo a tak se povozil jak předseda klubu Robert Ráliš, Hugo a motokrosař Jára Romančík. Ten párkrát předvedl že plochá dráha se musí jezdit trochu jinak než motokros. Naštěstí to odnesla jen spojková páčka a jeho naražené pozadí.

Bohužel stoupající teplota neudrží led dlouho k ježdění. Myslím, že jsme letos první. Snad ne zároveň poslední.

Kromě Roberta Ráliše a Věroslava Kollert se svezl také Jaroslav Romančík | foto GRS Liberec

Máme páčku

Liberec – 25. listopadu
Po letním plochodrážním kempu v Toruni došlo k dohodě, aby se na elektrické plohcodrážní motocykly přidělala startovací spojková páčka. Podle přítomných manažerů prý slouží k trénování startu. Uvidíme, ale jak na našich, tak i na dánských motocyklech páčka je. Oba systémy fungují podobně.

Jezdec si může sám zvolit jestli při startu použije páčku nebo odstartuje na plyn. Jedná se o rychlé naučení bezpečné jízdy a používání motocyklu s využitím všech jeho možností. Rozdíl mezi Dánskem je v tom, že na našich strojích nenajdete žádné lanka od páčky nebo rychlopalu.

Liberecká éčka mají páčku | foto GRS Liberec

Česká plochá dráha vstoupila do elektrické éry

Liberec – 15. listopadu
Je nám ctí Vám oznámit jménem THK Racing – MXM – GRS a celého E-SPEEDWAY týmu, že od roku 2023 nám bylo schváleno Autoklubem ČR startovat v závodech na ploché dráze na motocyklech poháněných elektrickými motory v kategorii 125/140 ccm ve všech disciplínách.

 

Začátkem listopadu 2022 se sešli zástupci Autoklubu ČR a E- SPEEDWAY týmu. Důvodem schůzky bylo stanovit  pravidla pro závody na ploché dráze s motocykly na elektrický pohon v České republice. Zhruba hodinové jednání našlo společnou cestu, jak rozvíjet tuto novou disciplínu.

Autoklub ČR se tak stal prvním na světě, který povolil závodit s elektrickou pohonnou jednotkou na ploché dráze. Česká plochá dráha tímto historicky vstoupila do nové éry E-SPORTU.

Představení týmu na E-SPEEDWAY motocyklech bude začátkem nové sezóny 2023.

Elektrické motocykly mohou oficiálně závodit | foto GRS Liberec

Josef Herda vstoupil mezi devadesátníky

Liberec – 7. listopadu
Včera oslavil svoje devadesátiny Josef Herda. V sedmdesátých letech jedna z opor libereckého klubu, který se probojoval do extraligy. Velký bavič a kamarád dodnes nevynechá žádné závody v Liberci. Na stadiónu má svoje místo vedle svých kamarádů, co společně závodili. A na snímku modrou čepici.

Josef Herda (v modré) čepici ve společnosti libereckých závodníků | foto GRS Liberec

V Liberci na ploché dráze dělají velká zvířata pěkný cirkus

Liberec – 1. listopadu
Liberecká plochá dráha letos uzavírá sezónu trochu netradičně. Uprostřed stadiónu vyrostlo cirkusové městečko se stany a zvířaty. Cirkus Berousek bude až do poloviny listopadu součástí areálu. Listopadové počasí přímo vyzývá k návštěvě představení.

Cirkus ve Starých Pavlovicích bude až do půlky listopadu | foto GRS Liberec

Tak nakonec rozhodne neděle

Liberec – 13. října
Poslední letošní extraliga se pojede netradičně v neděli od čtrnácti hodin. Změny termínů nás postupně dostávají do zajímavé situace. Vstupenky a občerstvení, to je to z čeho se klub snaží vydělat na závody. Samozřejmě bez podpory sponzorů by to nešlo. Podzimní, spíše zimní závody se do Liberce moc nehodí a to především kvůli nestálému počasí a typu povrchu závodní dráhy. Diváky možná míchání termínu odrazuje, ale uvidíme se v neděli ve dvě.