Archiv autora: Věroslav Kollert (GRS Liberec)

Deště nedávají libereckému oválu pokoj

Liberec – 26. září
Dnes se na Martétě má dohodnout náhradní termín pro extraligu v Liberci. Počasí ale opět nezklamalo. Příval deště totálně znehodnocuje přípravu tratě. V pátek to vypadalo hodně nadějně a dokonce se dalo od poloviny dráhy jezdit. Dnes tady máme znovu koupaliště. Výhled na lepší počasí nám kazí naplněný kalendář a tak navrhuji termín na Silvestra.

Dnes ráno se do Liberce vrátil déšť | foto GRS Liberec

Liberecká éčka se chystají na Tomíčkův memoriál

Liberec – 23. září
V pondělí bude na Tomíčkově memoriálu vložený závod mladých závodníků na stopětadvacítkách. Pozvánku také dostala parta okolo E speedway moto. Elektrické stroje budou tedy mít šanci ukázat se ve vloženém závodě. I když je velká snaha závodit ve stejné třídě, začátek v E třídě zatím nemá pevná pravidla.

 

Adam Nejezchleba vodí éčko | foto GRS Liberec

Naše E motocykly budou nastaveny na kategorii, která bude odpovídat ccm 125, E speedway  1Kw, 71.4V 20Ps max. 4100 ot. Na Markétě se budou předvádět  motocykly na malém i standardním rámu. V závodě by tedy mohli startovat všichni tři naši testovací jezdci.

Adam Nejezchleba pro vývoj motocyklu odvádí jako jezdec super práci. Jako první žena by se mohla ukázat Štěpánka Nyklová. Ta se ovšem ještě nerozhodla, metyl nebo E, to je těžká volba. Po úspěšné sezoně by se chtěla předvést ve své jezdecké formě, pondělí rozhodne, co osedlá.

Každopádně pondělní závod na Markétě může otevírat novou kategorii v plochodrážním sportu.

Verdikt o liberecké extralize se bude servírovat k zítřejšímu obědu

Liberec – 19. září
Počasí si opět zahrává s nervovou soustavou. Příval deště, zima a totálně rozmočená dráha v září nevěstí nic dobrého. V sobotu jsme sice na trati udělali, co bylo možné, ale déšť ji odpoledne poslal zase pod vodu. Předpověď nedává moc velkou šanci a tak tedy budeme čekat na rozhodnutí do zítřejšího oběda.

Neutěšený ranní pohled na liberecký ovál | foto GRS Liberec

Liberec prožíval víkend plný ploché dráhy

Liberec – 12. a 13. srpna
V pátek v Liberci slavil Blažej Skrzeszewski patnáct let svého působení na plochodrážních oválech. Odpoledne to v parkovišti malého závodního depa vypadalo jako v mraveništi. Třicet dva závodníků a třicet pět rozjížděk odstartovalo víkendový program. Dobrá nálada provázela celou akci a závěr tradičně proběhl tradičně při muzice a buřtech. Za Liberec děkuju všem gratulantům, kteří se vesměs vrátili i na sobotní Budex Speedway Amateur Cup.

 

Blažej Skrzeszewski slavil v Liberci patnáct let svého působní na ploché dráze | foto GRS Liberec

Blažej Skrzeszewski se spolu s Andrzejem Wnekem na pořádání amatérské série podílí již pár let. Nyní se rozhodl pokračovat a přivedl do Liberce skutečně nabitou partu, která má chuť do závodění. Převládající Poláky doplňovali borci z Holandska, Dánska, Německa a pozorovatelé z Plzně. Škoda, že nikdo z našich nemá zájem povozit se a trochu si připomenout, jaké to kdysi bylo.

Pozvali jsme aspoň mladé, aby se svezli ve vložených jízdách, a za odměnu jsme jim dali pohár. Elektrické stroje se neobjevily, protože by se už do programu nevešly. Vždyť se počet startů v závodě vyšplhal na padesát dva plus rozjezdy a vložené jízdy. Pro pořadatele opravdu velká zatěžkávací zkouška!

Chvilku jsem se díval na tyče startovacího zařízení, jestli nejsou červené teplem. Po vyhlášení výsledků se pokračovalo v zábavě. Jo, vezměte jed, že jsme dohnali všechno, co nám předchozí období nedovolovalo. Pro závodníky otevřel Liberec svou náruč dokořán. Když se nezávodilo, šlo se do starého města, na Ještěd nebo do Babylonu.

Platinum:  
1. Mateusz Durkowiak, Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 3 3 2 3 3 14
2. Wojciech Lisiecki, Budex Waleczne Orly Gniezno 3 X 3 3 3 12
3. Michael Vedsted, DK 1 3 3 2 2 11+3
4. Tomasz Olczak, AKŽ Speedway Ostrow 3 X 3 3 2 11+2
5. Sjoerd Rozenberg, NL 2 2 2 2 3 11+1
6. Ryszard Jasik, Wroclaw 2 2 2 2 1 9
7. Rene Wojtaszyk, D 1 3 0 1 1 6
8. Sindy Weber, D 2 0 1 1 2 6
9. Alexander Schreiner, A 0 1 1 X 1 3
 
Gold:  
1. Mateusz Wisz, Rzeszow 3 3 3 3 3 15
2. Fabian Stawinski, AKŽ Spartanie Wroclaw 3 3 3 3 F 12
3. Mariusz Kabacinski, Budex Waleczne Orly Gniezno 2 2 2 2 3 11
4. Marcin Dopierala, AKŽ Spatranie Wroclaw 2 2 2 2 2 10
5. Marcin Boniowski, Old Boys Bydgoszcz 1 0 1 1 2 5
 
Silver:  
1. Miroslav Drobnicki, Budex Waleczne Orly Gniezno 3 3 3 3 3 15
2. Krzysztof Lisiecki, Budex Waleczne Orly Gniezno 3 3 3 2 1 12
3. Romuald Lisiecki, Budex Waleczne Orly Gniezno 2 2 3 2 2 11+3
4. Marcel Belling, D 1 3 2 3 2 11+2
5. Daniel Smolinski, Budex Waleczne Orly Gniezno 3 1 F 3 3 10
6. Tomasz Kowalski, Gropex Team 1 2 1 2 3 9
7. Ronny Weber, D 2 1 2 1 2 8
8. Tomasz Potoczny, AKŽ Spartanie Wroclaw 2 0 F 0 1 3
9. Bartosz Cwik, Choragan Riders Zielona Gora 0 F – – – 0
 
Bronze:  
1. Marcel Hetz, D 3 3 3 2 2 13
2. Arkadiusz Kaczmarek, AKŽ Speedway Ostrow 2 2 2 3 3 12
3. Ulf Wurzel, D 2 1 1 3 3 10
4. Wojciech Marciniak, AKŽ Spartanie Wroclaw 3 3 3 F – 9
5. Przemyslaw Plocienniczak, AKŽ Speedway Ostrow 1 2 2 1 2 8
6. Andrzej Wielgosz, Choragan Riders Zielona Gora 0 0 0 2 1 3
 
Bronze:  
Blažej Skreszewski, Budex Waleczne Orly Gniezno 2 2 4
 
Vložené jízdy:  
Jan Hlačina, Pardubice (250 ccm)  
Adam Nejezchleba, Divišov (250 ccm)  
Štěpánka Nyklová, Slaný (125 ccm)  
Liberec zaplavili polští plochodrážní amatéři | foto GRS Liberec

V Liberci bude pěkně veselo

Liberec – 8. srpna
V pátek a v sobotu se liberecký stadion otevře hned pro čtyři motoristické akce. Ve Starých Pavlovicích se bude v pátek odpoledne oslavovat patnáct let na plochodrážních oválech našeho manažera Blažeje Skrzeszewskeho. Oslava bude samozřejmě, jak na dráze, tak mimo ni. Ti, co oslavence znají, tuší, o co půjde.

Chlapík, který zorganizoval tým do naší extraligy, učil se česky, složil zkoušky na trenéra a krátkou dobu si vyzkoušel pozici trenéra v Gniezně, je v současné době v pozici příprav na komisaře dráhy v Polsku.

Pátek tedy bude rozjezd do náročné soboty. Závody amatérů, které taky organizuje Blažej Skrzeszewski, startuji v sobotu úderem patnácté hodiny. Ale pozor – už od devíti hodin začínají ze stadionu veteráni na svoji  jízdu směr Hejnice.

Než se začne závodit na plochodrážních motocyklech, tak nás čekají ještě jízdy tuningových aut v programu DubGang. Sobota tak bude plná aut a motocyklů. Na ploché dráze taky uvidíme mladé borce na dvěstěpadesátkách a samozřejmě v Liberci pojedou elektrické speciály.

Víkend bude večer pokračovat jak programem DubGangu vedle stadionu v kempu, tak přímo na stadionu ve stanu plochodrážníků.

V Liberci bude pořádně veselo | foto GRS Liberec

Éčka budou mít v Liberci kemp

Liberec – 2. srpna
Předminulý pátek byl v polské Toruni vyhrazen pro předvedení elektrických motocyklů rámci extraligového kempu. Do Polska se vezly tři stroje. Poprvé jsme se setkali s naší konkurencí z Dánska. Představení motorek a následné ježdění na malé dráze, která je vedle Motoareny, bylo úžasné. Asi po dvou hodinách společného ježdění došlo k dohodě, že by bylo dobré se v letošní sezoně ještě jednou sejít.

 

Místo kempu by mělo být v Liberci pod vedením Rafala Dobruckeho a dalších trenérů mládeže. V Liberci by neměli jezdit jenom elektrické motocykly, ale i mladí začínající závodníci na svých strojích.

Pozvánku samozřejmě dostanou i naši borci, kteří to nebudou mít tak daleko. Termín a podmínky účasti včas zveřejníme.

Éčka v Toruni | foto GRS Liberec