Archiv autora: Věroslav Kollert (GRS Liberec)

Jedeme dál!

Liberec – 19. listopadu
Čtvrtek a pátek se v Liberci nese ve znamení ukončené letošní sezóny. Do Liberce přijela i delegace z partnerského klubu Gniezno. Po prohlídce města se závěrečná přesunula do naší restaurace. Super večer se pomalu posouval do pozdních hodin. Ráno nás čekal na liberecké radnici primátor Liberce.
Liberecká plochá dráha posiluje a tak by nová sezona mohla být hodně zajímavá.

Liberec a Gniezno v restauraci | foto GRS Liberec

Poslední akce se ve Starých Pavlovicích chystá už na sobotu

Liberec – 27. října
Nebude to plochá dráha, ale přes Liberec povede desátý ročník Rallye Praha, automobilová soutěž, která svým vozovým parkem evokuje atmosféru sedmdesátých let. Na plochodrážní stadión po deváté dopolední dorazí zhruba 150 hodně zajímavých aut a posádek. S jedničkou kupříkladu legendární Slovák Jozef Studenič a velkou hvězdou bude Nor John Haugland za volantem Škody 130 LR. Liberec tak ukončuje sezónu 2021 a nebo že by začínala už nová?

Liberecký stadión bude v sobotu hostit Rallye Praha | foto Pavel Fišer

 

 

Liberec se na sobotu chystá na amatéry

Liberec – 18. srpna
Původně polské jezdce doplňoval jen Holanďan. Na tuto sobotu to bude v Liberci Starých Pavlovicích opravdu mezinárodní. Do soutěže se přihlásil kromě polských jezdců také Argentinec, Němci, Rakušan, Holanďan a jediný Čech. Pokud se to sejde, tak máme na sobotu víc jak třicet závodníků.

 

Celá akce je na podporu léčby Julie Janeczek. Po závodech bude na stadiónu živá hudba, vyhlášení nejlepších a hlavně hamburger. Každý, kdo si ho koupí, podpoří naši Julii v její cestě k uzdravení.  Liberecká plochá dráha chce podporovat ty, co to potřebují.

Začátek ve Starých Pavlovicích je od 14.00, vstup na závody zdarma.

Martin Švestka bude opět jediným Čechem ve startovní listině

Foto: Jan Boháč

Do Liberce se chystá další závod amatérů

Liberec – 14. srpna
Příští sobotu se od čtrnácti hodin začíná závodit v kategoriích zlatá, stříbrná a bronzová při pokračování soutěže polských amatérů. Jednotlivé označení je určeno podle výkonnosti závodníků. V Letošním roce se amatérská série rozdělila na dvě samostatné skupiny. Jedna závodí jen na polských stadionech, druhá, do které se zapojil i Liberec, již startovala v Německu, Polsku a u nás ve Slaném.

Liberec tak zůstává v pořádání amatérských závodů tradiční zastávkou pro partu ohromných nadšenců a fandů ploché dráhy. Na náš stadión přijedou jezdci z Holandska, Německa, Polska a od nás již tradičně zatím jediný z našich, Martin Švestka.

Správné ukončení závodů bude zajišťovat živá kapela a…

Přihlášky do závodu prosím posílejte na adresu blazej130684@wp.pl

Celý výtěžek se věnuje na podporu léčby naší Julii Janeczek.

Polští amatéři v pardubickém depu: zleva Hubert Bawłowicz, Jarek Bawłowicz, Jarek Suszyński, Artur Piotrowski, Fabian Stawiński, stojící Tomasz Kowalski

Foto: Karel Herman

Myslíme to vážně

Liberec – 30. července
Čtvrtek a pátek se ve Starých Pavlovicích jezdilo. Příprava na extraligové úterý se bere vážně, jak dráha, tak jezdecky, dolaďujeme detaily. Hodně nám záleží, aby se v Liberci odjela krásná plochá dráha. Programy pro diváky budou z Polska a součástí závodu bude akce na pomoc nemocné Julii Janeczek.

 

Liberec se chce ukázat na domácí půdě a hlavně nasbírat body do dalších dvou závodů. I když už loňská sezona v Liberci byla extraligová, letos to je něco úplně nového.

Tým postavený z polských jezdců, polský manažer u nás v Liberci je novinka a to velká. Do budoucna si budeme muset na podobné věci zvykat. Ale nechme úvahu, v úterý 3. srpna se v Liberci začne závodit o půl páté.

Foto: Pavel Fišer

Liberečané se seznámili se svým polským týmem

Gniezno – 4. července
V neděli se jela v Gniezně polská první liga a to byla příležitost se podívat na náš tým. Gniezno jelo ve velmi silné sestavě, kterou nedovolují pravidla pro start v naší extralize, avšak zkušenosti, co jsme nabrali, budou pomáhat. Družstvo pro naši extraligu se pomalu tvoří a tak, kdo z jezdců pojede, pravděpodobně rozhodne až páteční závod v Bydhošti.

 

Čím se extraliga přibližuje, tím se více o ní mluví. Hodně Poláků zajímá, jak to bude a tak je docela možné, pokud to různá nařízení dovolí, že by se mohlo pár diváku z Polska ukázat. Jsem přesvědčen, že to určitě bude jedna z lepších extralig historie.

Možností je hodně, dlouhé Pardubice, krátký Liberec,  rychlá Praha a technický Slaný, takové je menu pro letošní rok. Vedoucí týmu pro nás zůstává Blažej Skrzeszewski, který pilně trénuje češtinu a pravidla pro naši soutěž.

V Čechách tak budeme už druhým rokem mít zahraničního vedoucího týmu. Opustil své zaměstnání a naplno se profesionálně věnuje ploché dráze. Zároveň organizuje závody amatérů, kteří pojedou letos ve Slaném i tradičně v Liberci.

Věroslav Kollert, Blažej Skrzeszewski a Tomáš Kollert v Gniezně

Foto: GRS Liberec