Archiv autora: Věroslav Kollert (GRS Liberec)

Ocenění za sezónu přišlo v sobotu

Praha – 28. října
V sobotu se sešel tým okolo Adama Nejezchleby v Praze Letňanech. Výstava aut a motocyklů Racing Expo byla dobrá šance, jak se na koci sezony setkat. Adam s tátou, Hugo, Klatovák a oba Věroušové Kollertovic, parta sice nebyla kompletní, ale stačilo.

 

Adam Nejezchleba si převzal cenu za práci pro rozvoj nových technologii ve sportu ESpeedway .Zároveň se slavil i první titul v kubatuře 250 ccm. Nová sezóna klepe na dveře a tak se tým pokukoval i po dalších možnostech, které by mohl využít.

To, že Adam Nejezclleba vstupuje do tří kubatur v jedné sezóně, a sice E speedway , 250 a 500, není tak pro naši plochou dráhu zvyklostí. Je to výzva a co bude, to bude , jsme rádi za vaši podporu.

Adam Nejezchleba převzal ocenění za úspěšný rok 2023 | foto GRS Liberec

V Liberci prší

Liberec – 20. října
Se slzou v oku oznamujeme, že zítřejší testování E Flat trak je přeloženo. Počasí se postaralo o přeložení testu nového motocyklu. Stále je ale šance ještě letos se povozit.

Déšť zrušil zítřejší program v Liberci | foto Věroslav Kollert

Sezóna 2023 je na svém konci, příští začíná s novou výzvou

Liberec – 17. října
Letošní sezona předvedla, jak se na E speedway dá jezdit. Adam Nejezchleba se postupně dostal do takové formy, že nenašel na našich oválech konkurenci. Množství koleček, která najezdil na E speedway, mu tak výrazně pomáhalo zlepšovat styl a taktiku. I když jsme se potkávali s nečistou hrou, tak E speedway vždy ukazovala jednoduchost závodního motocyklu.

Adam Nejezchleba v letošní sezoně startoval na motocyklu s elektrickým pohonem s vědomím, že nebude klasifikován. Před koncem sezony se ještě v Praze a Divišově vyzkoušelo několik změn na stroji. Alespoň máme před novou sezonou náskok.

Co však ještě čeká náš tým, je test nového E Flat track, který plánujeme okolo jednadvacátého. Měli by na něm jezdit Ervín Krajčovič, Vít  Janoušek a Tomáš Kollert. V nové sezoně 2024 by se mohl za podobných podmínek E Flat track motocykl ukazovat na našich drahách, jako tomu bylo letos u E speedway.

To by také znamenalo pravděpodobně návrat Flat tracku na libereckou dráhu. Po vzoru Anglie by se i u nás představila nová éčka.

V Liberci budou zkoušet elektrický motocykl pro flat track | foto GRS Liberec

Adam Nejezchleba testoval elektromotor na příští sezónu

Liberec – 22. září
THK racing si předevčírem včera mohl vyzkoušet ve Slaném novou techniku. Výhodou série PRO-TEC Speedway Mini Cup je příležitost si zatrénovat v závodním tempu. Tak tomu bylo i ve středu na slánském malém oválu.

 

Adam Nejezchleba a Tomáš Kollert kují elektrické pikle | foto Antonín Škach

Adam Nejezchleba jezdící na E speedway otestoval motor určený na novou sezónu. Motocykl dostal změnu v nastavení jízdních vlastností pro  jízdu a vylepšení  ovladatelnost. Poznatky jezdce a konstruktéra byly předány do vývojového střediska MXM a data se zpracovávají.

V pondělí v Praze na Tomíčkově memoriálu budou na E speedway startovat  ve vložených jízdách Štěpánka Nyklová a Adam Nejezchleba. Zopakují si loňský závod na Markétě, kde měli premiéru.

E speedway si v letošním roce vyzkoušelo  deset začínajících závodníků.

Adam Nejezchleba ve středu testuje nový motor při poháru ve Slaném | foto Antonín Škach

Chtělo by to o kolečko na víc

Praha – 29. srpna
Ten kdo sedlal čtvrtlitrovou plochodrážní Jawu, s podobnou závadou se asi už setkal. Bohužel pro náš tým to bylo velké překvapení. Start a konec, co se stalo? První informace byla, že praskl řetěz. Po kontrole v depu mechanici zjistili , že řetěz opravdu praskl, ale důvod bylo prasklé kolečko na motoru.

 

Kolečko, které v Praze zastavilo Adama Nejezchlebu | foto Věroslav Kollert

Když jsme se ptali, jestli to už někdo viděl, tak prý to je běžná závada! Běžná závada, co vás připraví o body a peníze za náhradní díly. Okamžitě jsme provedli kontrolu druhého motocyklu a náhradních koleček.

U dvou bylo zjištěno, že jsou poškozena a měla najeto asi osm rozjížděk. Velká škoda, protože při závodech mistrovství Evropy je důležitý každý bodík.

Včera kluci odjeli do polské Bydhošti , kde pokračuje seriál mistrovství Evropy dvojic 250 ccm.

Kolečka si vezli.

Pospa dostal bílou přilbu

Liberec – 30. července
Nejen závoděním se člověk baví. V sobotu po závodech v Liberci se již dědičně oslavovalo. Tentokrát byl na řadě Jan Pospíšil, který nabírá rychlost.

 

Oslava Honzovy padesátky a předávání darů, to je ohromná příležitost si zablbnout. Předání bílé přilby od kamarádů z Polska a palivo na večerní oslavu odstartovalo super mejdan.

Sice si nad Libercem trochu pohrávalo s nervovou soustavou počasí, ale až půlnoc zavelela na odchod.

Tak tedy všechno nejlepší do 50+.

Jan Pospíšil s bílou přilbou od polských přátel | foto GRS Liberec