Archiv autora: Věroslav Kollert (GRS Liberec)

Liberec zve na víkendové ohřívání motorů

Liberec – 2. června
Po nedobrovolné přestávce vás zveme na ohřívání motorů ve dnech 4. až 6. června. Ve čtvrtek se začíná od 15:30 a pokračuje do 18.00. V sobotu je sraz na stadiónu v 10.00, následně se trénování rozdělí do 12.00 a po přestávce na oběd do 16.00. Pokud máte zájem, můžete se ozvat mně na 602 288 882 nebo Ladislavu Šífaldovi, který má starost mladé závodníky. Prosím, aby motocykl odpovídal předpisům, hlavně hlukovým.

Liberec zve na trénink
Liberec zve na trénink

Foto: Karel Herman

Plochá dráha v Liberci dostává nové termíny

Liberec – 23. května
Liberec by měl přivítat první závodníky 11. července, kdy by letošní sezónu ve Starých Pavlovicích měl zahajovat přebor společně se stopětadvacítkami. Situace se zlepšuje každým dnem. A tak pokud se chystáte podívat na pořádné závody, už se můžete připravovat. Pokud se bude situace zlepšovat i u našich sousedů, se budeme moc těšit i na další závody. Ačkoliv se ve Starých Pavlovicích začalo pomalu trénovat, zájem od závodníků přijet do Liberce moc nebyl. Třeba je nalákáme připravovaným termínem závodu. Těšíme se na vás.

K liberecké obloze poletí páska prvně v červenci
K liberecké obloze poletí páska prvně v červenci

Foto: Karel Herman

Liberec zvažuje nejčernější z možných extraligových scénářů

Liberec – 14. května
Dnešek měl být pro nás v Liberci den, kdy po pětačtyřiceti letech pojede na plochodrážním stadionu ve Starých Pavlovicích extraliga. Parta závodníků Josef Minařík, Josef Kalous, Miroslav Vacek, Josef Herda, Josef Rybář či Petr Šafařík, která si vyjela extraligu, zůstane ještě nějakou dobu ta poslední. Situace v plochodrážním světě díky všem událostem, co se dějí, tak znemožnila tuto soutěž odstartovat.

 

Liberec zvážuje možnosti dalšího účinkování v extralize
Liberec zvážuje možnosti dalšího účinkování v extralize

Liberec již několikrát v minulosti se pokoušel pořádat extraligu, ale jednání s klubem, co by nám mohl závod přepustit, nikdy nevyšlo. Konečně v minulém roce se povedlo spojit se s INTERTEAMem a poskládat vlastní družstvo. Bohužel nemožnost dostat bez omezení závodníky přes hranice bude asi dál blokovat možnost odstartovat závody.

Po včerejším jednání mezi vedoucím týmu a klubem v Liberci se přikláníme k verzi v letošním roce odstoupit ze soutěže a připravit se na novou sezónu. Varianta startu našich závodníků z Polska, kteří by startovali na našem území, a následně je blokovat pro start na domácích závodech nepřipadá v úvahu. Snad kromě Prahy se s podobnou situací potýkaí i ostatní extraligové kluby.

Ještěd si musí na extraligu ještě počkat
Ještěd si musí na extraligu ještě počkat

Liberec tak bude čekat na další vývoj. Vzhledem ke zkrácené sezoně se budou i velice těžko hledat volné termíny.

Děkujeme všem, co nám drží pěsti.

 

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček

 

Extraliga v Liberci nezačne

Liberec – 29. března
Liberecký klub ploché dráhy dnes rozhodl! RUŠÍME veškeré sportovní i kulturní akce do 30. června. Je nám to velice líto, ale situace nás k tomuto rozhodnutí donutila. Po tomto termínu budeme jednat o náhradních termínech nebo odstoupení ze soutěže. Pro tento rok bylo veškeré úsilí soustředěno na extraligu, ale bohužel… Držím vám všem pěsti v této pro nás tíživé situaci, hodně pevné nervy a zdravím.

V Liberci se v květnu extraliga nepojede
V Liberci se v květnu extraliga nepojede

Foto: Mirek Horáček

INTERTEAM odkryl karty

Liberec – 20. února
Liberec se už v minulosti několikrát pokoušel o možnost uspořádat na domácím stadionu v libereckých Starých Pavlovicích extraligu. Požadavky však klub nebyl schopen splnit. Cesta, která se naskytla pro letošní sezónu, se zdála, že by nemusela skončit jen jednou sezónou. Nedostatek jezdců a odstoupení Slováků dalo šanci a Vladimír Vopat, majitel Interteamu, přišel s nabídkou, která se nedala odmítnout.


Tipujte:

Jaké místo obsadí INTERTEAM v extralize 2020?

View Results

Loading ... Loading ...

Martin Vaculík letos za INTERTEAM nepojede
Martin Vaculík letos za INTERTEAM nepojede

Jen málo lidí u nás asi pochopí, jaký to byl pocit. Po několika sezónách, kde se Liberec pohyboval mezi pořadateli mistrovství Evropy a juniorského mistrovství světa byla NAŠE Extraliga výzva. Systém pro letošní rok ukáže, čeho bude naše parta schopná. Naše cíle?

Asi nemáme jen jeden cíl: 1. udržet extraligu v kovatelné podobě, 2. držet krok s konkurencí a 3. pořádat finále u nás na domácí dráze. Liberec se chtěl v letošním roce pustit do přestavby stadiónu. Asi ještě nenastal ten správný čas a tak kalendář pro letošní sezónu máme docela naplněný, a to ne jen plochou dráhou.

Nejen Ještěd se už nemůže dočkat extraligového comebacku
Nejen Ještěd se už nemůže dočkat extraligového comebacku

Naše město pod Ještědem bude účastníkem hned několika novinek. První z nich, bude závod extraligy, první po pětačtyřiceti letech. Pojede se ve ČTVRTEK  14. května od 17.00 hodin.

Rád bych také pozval ty naše závodníky, kteří si v sedmdesátých letech extraligu vyjeli, Josefa Minaříka, Josefa Kalouse, Jaroslava Špinku, Petra Šafaříka či Josefa Rybáře. To byli naši borci, bohužel radost z extraligy trvala jen jeden rok. Doufám, že jsme na novém začátku, a věřím, že to potrvá déle.

Extraliga INTERTEAM 2020:

domácí stadión: Liberec Staré Pavlovice
vedoucí týmu: Vladimír Vopat
vedoucí družstva: Blazej Krezewski, PL
jezdci: Zdeněk Holub
Filip Hájek
Daniel Klima
Daniel Kaczmarek, PL
Adrian Gala, PL
Igor Kopiec Sobczynski, PL
Marcel Studzinski, PL
Daniel Bewley, GB ?
Zdeněk Holub má ambice plnit úlohu jedničky týmu
Zdeněk Holub má ambice plnit úlohu jedničky týmu

Foto: Karel Herman, Pavel Fišer a Mirek Horáček

Liberecká plochá dráha obhájila prvenství

Liberec – 13. prosince
Minulou sobotu se v Lodži konalo vyhodnocení polské mezinárodní amatérské soutěže Kaczmarek Electric Cup, která se koná již dvanáctou sezónu. Prvně byla určena jako zábava, postupně přerostla do pro nás nebývalých rozměrů. Letos v ní participovalo dvanáct klubů a přes padesát závodníků ve třech kategoriích.

 

V loňském roce plochodrážní klub z Liberce doslova nečekaně vyhrál první cenu jako nejlepší pořadatel. Závodníci s rodinami si mohli před závodem prohlédnout naše město a pro mnohé to bylo něco jako mávnutím kouzelným proutkem.  Není to zase tak obvyklé, že závodníci mají tolik času. Povedlo se a akce měla úspěch.

V letošní sezoně se jako pořadatel zapojila i parta z Pardubic. Klub se ujal závodníků ve velkém stylu, protože podle tradičního vzoru závodu Zlatá přilba se startovalo v šesti na dráze.

Obhájit vítězství nejlepšího pořadatele roku se letos povedlo obhájit Liberci, pro něj hlasovalo 56 respondentů. A to byl dvacetibodový náskok na druhého. Děkujeme všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli.

Jiří Mizera, Jan Pospíšil, Roman Doleček, Robert Ráliš a Věroslav Kollert se radují z ceny

Foto: laskavostí Věroslava Kollerta