Češi dobyli vítězství

Pardubice – 20. května
Třetí závod své skupiny polského šampionátu juniorských dvojic se stal kořistí českého týmu. Základem jeho svítkovského triumfu se staly vyrovnané výkony Jana Kvěcha, Petra Chlupáče a Patrika Mikela, zatímco Daniel Šilhán byl ze startovní listiny jediným závodníkem, který nevyjel na ovál. Našim pomohl i fakt, že je los svedl do jejich šesté jízdy svedl s nejslabším Opole.

Patrik Mikel, Daniel Šilhán, Petr Chlupáč, Jan Kvěch a Filip Šitera dovedli dnes české barvy k vítězství
Jan Kvěch vede před Przemyslawem Gierou a Robertem Chmielem

Kolem poledne panovaly ohledně dnešního závodu pochyby. Ale zatažená obloha se protrhala a děrami v mracích prosvítalo sluníčko. Náš tým šel do boje poprvé v rozjížďce s číslem jedna. Jan Kvěch předvedl výtečný start. Za ním se Robert Chmiel pral s Petrem Chlupáčem, až se vyvezlo a podjel je Przemyslaw Giera.

Jinak jsme dnes mnoho předjíždění neviděli, zato pádů bylo více než dost, hlavně ve druhé zatáčce, jež byla mnoha Polákům osudná. Úvodní rozjížďka jako by předznamenala, jak bude česká cesta za vítězstvím vypadat. Jeden člen týmu odjel od startu, druhý musel bojovat.

Petr Chlupáč na čele před Liamem Mayem

Ve čtvrté jízdě vyhrál stylem start – cíl Petr Chlupáč. Australan Liam May držel druhé místo, Patrik jistil bod, zatímco Ben Ernst se ještě učí. Další velké sólo zahrál Petr Chlupáč v rozjížďce s číslem sedm, avšak hrstku diváků ze svých sedadel zvednul Jan Kvěch.

Pražan ve druhém kole předjel Szymona Szlauderbacha. Právě on patřil k nejlepším závodníkům večera stejně jako Robert Chmiel. Líbili i Rus Pavel Nagibin a Australan Liam May, dobře si počínali i bývalí stopětadvacítkáři Kamil Nowacki a Marcin Koscielski.

Navíc předjížděcí manévr Jana Kvěcha byl tím důležitější, že v duelu s Lesznem přinesl družstvu ACCR místo remízy vítězství 4:2. Jedenáctá jízda zvýšila české vedení, protože Petr Chlupáč a Patrik Mikel ujeli začátečníkům z Opole o tři čtvrtě okruhu.

Jan Kvěch (bílá) útočí na Marcina Koscielskho (červená) a Kamila Nowackeho (modrá)

Bojovnost Jana Kvěcha sehrála svou důležitou roli rovněž v rozjížďce s číslem třináct. Právě zmiňovaní bývalí kolibříci z Ostrowa po startu odvedli Jana Kvěcha a Patrika Mikela. Pražan však Kamila Nowackeho předčil již ve druhém kole, aby hned v dalším pokořil také Marcina Koscielskeho a skokem z třetí příčky do čela zajistil remízu.

A svým způsobem vystavěl i nástupiště pro celkový český triumf. Osmnáctá jízda Jana Kvěcha a Patrika Mikela proti Opole již byla spíše formalitou. A to tím spíše, když Adrian Bialk a Mateuzs Dul spíše než s Čechy se prali sami se sebou a ťukali do nafukovacích mantinelů.

Motocykl zvedá Mateusze Tudziedze ze země po pádu
1. ACCR 24
Jan Kvěch 3 1 3 3 10
Petr Chlupáč 0 3 3 3 9
Patrik Mikel 1 2 0 2 5(2)
Daniel Šilhán DNR
2. UNIA Leszno 22
Szymon Szlauderbach 3 0 3 3 9
Krzyszot Sadurski 2 2 1 0 5(1)
Kacper Pludra 1 3 2 2 8
3. PGG ROW Rybnik 21
Dominik Tyman – R – – 0
Przemyslaw Giera 2 3 X 2 7(1)
Mateusz Tudziez 2 2 X – 4(1)
Robert Chmiel 1 3 3 3 10(1)
4. TŽ Ostrowia Ostrow 18
Kacper Grzelak 2 1 1 – 4(1)
Marcin Koscielski 3 1 – 1 5(1)
Kamil Nowacki 3 3 2 1 9
Sebastian Szostak X 0 0
5. UNIA Leszno 2 14
Pavel Nagibin 2 2 X M 4
Ben Ernst 0 0 2 1 3
Liam May 2 X 3 2 7
6. Bedmet Kolejarz Opole 5
Mateusz Dul R 1 2 0 3
Jaroslaw Krzywosz E F – – 0
Adrian Bialk 1 M E 1 2
Petr Chlupáč (bílá) a Jan Kvěch (žlutá) v souboji se Szymonem Szlauderbachem (modrá)

Foto: Karel Herman a Petr Čunek

Náhradní termíny se dostávají ke slovu

Jako náhradní termín pro svou první letošní extraligu, která se nemohla ve středu konat kvůli dešti, nabídly Pardubice čtvrtek 6. června. Ten s sebou však nese problém, protože Zdeněk Holub se o dva dny později má postavit na start kvalifikace o SGP 2020 ve vzdáleném Lamothe-Landerron. Nicméně Vladimír Vopat již včera v Žarnovici hledal náhradní řešení pro svůj INTERTEAM. Nové datum ovšem zatím nebylo oficiálně potvrzeno stejně jako náhradní řešení kopřivnického mistrovství republiky dvojic před rekonstrukcí Letního stadiónu v neděli 23. června. Jasno má však Motoklub Úhřetická Lhota, jehož úvodní dva Srandamače se budou konat 16. a 30. června.

Stejně jako pardubická extraliga čeká na své oficiální potvrzení rovněž náhradní termín kopřivnického šampionátu dvojic

Foto: Pavel Fišer

Češi a Slováci v akci 308

Minulý týden byl zase na našich oválech pořádně natřískaný. Pardubickou extraligu sice spláchnul déšť, nicméně i tak nás čekaly závody v Praze, ve Slaném, v Chabařovicích a v Žarnovici. Jako každé pondělí se však zaměřme na uplynulých sedm dnů z úhlu pohledu českých borců startujících v zahraničí.

 

Václav Milík se dohodl na angažmá s Dackarnou Malilla, v jejíž vestě se objevil hned v úterý. Při druhém kole švédské Elitserien přispěl deseti body s jedním bonusem (3 3 1 2 1) k domácí výhře nad Motalou 51:39.

Zdeněk Holub stojí na pódiu v Lipsku

Pardubický kapitán se v pátek vrátil do sestavy extraligové Wroclawi. V pátek s ní prohrál na výjezdu do Gorzowa 48:42. Inkasoval přitom šest bodů (0 3 3 0 X). Včera na svém domácím stadiónu Wroclaw porazila Toruň 54:36. Václav Milík tentokrát skóroval čtyřmi body s jedním bonusem (0 1 1 2).

Před cestou na extraligu v Žarnovici skončil Zdeněk Holub (2 3 3 3 3) druhý v mezinárodním závodě v Lipsku. Diváků nepřišlo mnoho, protože termín nebyl načasován zrovna optimálně, když Lipsko v posledním kole fotbalové bundesligy hrálo o přední příčky. Lepší než Pražan byl pouze Martin Smolinski (15), který jej porazil v rozjížďce s číslem dvě, na pódium se vešel ještě Stanislav Mělničuk (12).

Včera se v Plattlingu jel dlouhodrážní pouťák. Skončil triumfem Martina Smolinskeho. Spolu s ním se na pódium postavili Stephan Katt a Jörg Tebbe. Martin Málek (2 1 1 4) vypadl z jízdy o účast o finále A, ale vyhrál finále B. Celkově tedy skončil sedmý.

Foto: Zdeněk Holub starší

Pardubice jdou dnes do rizika

Pardubice – 20. května
Kruh okolo půlnočního Měsíce dával za pravdu meteorologům, kteří na tento týden slibují deštivě počasí. Přestože drobně prší a vyhlídky na změnu nejsou velké, večerní závod polského šampionátu dvojic v Pardubicích je stále v plánu. Vzhledem k nabitému kalendáři se totiž špatně hledají náhradní termíny, proto se pořadatelé rozhodli jít do rizika a zkusit mítink uskutečnit.


Tipujte:

Kdo dnes vyhraje polské juniorské dvojice v Pardubicích?

View Results

Loading ... Loading ...

Oficiálně nahlášené sestavy:

ACCR: 1 Jan Kvěch, 2 Petr Chlupáč, 3 Patrik Mikel, 17 Daniel Šilhán
Rybnik: 4 Dominik Tyman, 5 Przemyslaw Giera, 7 Mateusz Tudziedz, 20 Robert Chmiel
Leszno: 7 Szymon Szlauderbach, 8 Krzyzstof Sadurski, 9 Kacpeer Pludra
Leszno 2: 10 Pavel Nagibin, Ben Ernst, 12 Liam May
Opole: 11 Mateusz Dul, 14 Jaroslaw Krzywosz, 15 Adrian Bialk
Ostrow: 16 Kacpe Grzelak, 17 Marcin Koscielski, 18 Kamil Nowacki
Jan Kvěch a Petr Chlupáč vstupují do polského šampionátu

Foto: Mirek Horáček