Mariánské Lázně chystají velkoryse střižený trénink všech kubatur

Mariánské Lázně – 13. května
Ještě než se na lázeňském kilometru rozhodne o letošním mistru republiky, uskuteční se zde v pátek 17. května od 14:00 trénink. Objeví se na něm Martin Málek a Michal Dudek, avšak akce nebude omezena jen na dlouhou dráhu. Malý ovál bude k dispozici nejen stopětadvacítkám, ale i dvěstěpadesátkám a půllitrům. Všichni zájemci by se ještě ve čtvrtek měli ozvat na mobilní telefon 602 427 182, kde jim Karel Kadlec ochotně sdělí nejnovější informace.

V pátek bude v Mariánských Lázních k dispozici také mini ovál

Foto: Antonín Škach

Účty z Plzně se budou rovnat zítra na Markétě

Praha – 13. května
Po startu rozjížďky s číslem jedenáct první letošní juniorky v Plzni vystřelil dopředu Petr Chlupáč. A protože celá čtyři kola dokázal hlídat permanentně dotírajícího Jana Kvěcha, vyskočil si na nejvyšší stupínek pódia. Jenže to bylo zkraje měsíce a zítra šampionát pokračuje na pražské Markétě. Jan Kvěch ztrácí na leadera jediný bod a chybět nebudou ani další pretendenti stupńů vítězů, byť někteří budou muset začínat v kvalifikaci. Ještě předtím se na malé Markétě uskuteční další mistrovský podnik stopětadvacítek. Zdeněk Schneiderwind upozorňuje, že na rozdíl od PRO-TEC Speedway Mini Cupu nebude režim tak volný, apeluje na včasné přihlášení a upozorňuje, že příjezd na blind může s sebou nést riziko nezařazení do závodu.


Tipujte:

Označte nejlepší trojici pražské juniorky:

View Results

Loading ... Loading ...

Petr Chlupáč zatím vede českou juniorku o jediný bod před Janem Kvěchem

Kvalifikace začne jako v případě přeboru v rámci tréninku. Šestici účastníků nabídne čtyři místa v hlavní šestnáctce a dva náhradnické posty. Nepůjde přitom o fádní podívanou, obzvlášť sejdou-li se v první jízdě David Pacalaj, Jarno de Vries a dlouhodrážní střelec Romano Hummel.

Kvalifikační rozjížďky jsou celkem tři. Z prvních dvou se kvalifikuje pouze vítěz, třetí jízda pak pošle do hlavních bojů první dva, zatímco ostatní se stanou náhradníky.  Vlastní závod startuje od osmnácti hodin, jak je ostatně na Markétě běžné.

Jan Kvěch má s Petrem Chlupáčem z Plzni nevyřízený účet

Vedle bodů do klasifikace domácích šampionátů půjde rovněž o nominaci do evropského poháru do devatenácti let. Pardubické semifinále mají jasné Jan Kvěch a Petr Chlupáč, místu v Güstrowě je zatím nejblíže Daniel Klíma.

Startovní listina úterní pražské juniorky:

kvalifikace:
Jarno de Vries, NL – Plzeň
David Pacalaj, SK – Žarnovica
Romano Hummel, NL – Plzeň
Pavel Kuchař, Praha (250 ccm)
Michal Baštecký, Praha (250 ccm)
František Klier, Divišov
hlavní závod:
1 Petr Chlupáč, Praha
2 Jakub Valkovič, SK – Žarnovica
3 Jan Kvěch, Praha
4 vítěz kvalifikace
5 Daniel Šilhán, Pardubice
6 druhý z kvalifikace
7 Michal Danko, SK – Žarnovica
8 Patrik Mikel, Pardubice
9 Ján Mihálik, SK – Žarnovica
10 Jan Macek, Kopřivnice
11 třetí z kvalifikace
12 Pavel Čermák, Praha
13 Milan Dobiáš, Chabařovice
14 čtvrtý z kvalifikace
15 Václav Kvěch, Plzeň
16 Daniel Klíma, Praha
17 pátý z kvalifikace
18 šestý z kvalifikace

Foto: Karel Herman

 

Pardubické extralize budou předcházet autogramiády

Česká Třebová – 13. května
Poslední kousky publikací Česká plochodrážní ročenka 2019 a sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA budou k mání také pozítří během pardubické extraligy. Fanoušci by si tentokrát měli do Svítkova pospíšit, protože u prodejního stolečku vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebové za vstupem proběhnou dvě autogramiády. Svým podpisem knihy nejprve ozdobí pardubický extraligový tým včetně kapitána Václava Milíka a rekordmana Jaroslava Petráka. Leadery průběžné klasifikace vyšší české soutěže posléze vystřídá Aleš Dryml se svými syny Alešem a Lukášem.

Orientační časový harmonogram autogramiád:

16:45 – 17:15 extraligový tým AMK ZP Pardubice
17:30 – 18:00 Aleš Dryml st., Aleš Dryml ml. a Lukáš Dryml
Aleš Dryml mladší, Aleš Dryml starší a Lukáš Dryml během Zlaté stuhy 1997

Foto: Karel Herman

Češi a Slováci v akci 307

Po skončení středeční extraligy byl Václav Milík nadšený nejen z návratu své formy, ale i do sestavy své Wroclawi. Jenže její páteční domácí duel byl ve čtvrtek odvolán s ohledem na špatnou předpověď počasí. Déšť se podepsal i na zrušení dalších závodů v Polsku včetně druholigového duelu Krakova s Poznaní Eduarda Krčmáře. Do akce se dostal jen Martin Vaculík.

 

Martin Vaculík měl lví podíl na pátečním triumfu Zielonej Gory nad Lublinem 54:36. Slováka porazil pouze Pawel Mesiac v rozjížďce s číslem osm, takže si připsal čtrnáct bodů (3 3 2 3 3).

Martin Vaculík zajel v pátek vydařený závod

Ilustrační foto: Petr Čunek