Obě lázeňské dráhy byly v permanenci

Mariánské Lázně – 17. května
Dnes v pátek sedmnáctého se trénovalo na dlouhé dráze v Mariánských Lázních. Na dlouhodrážní mistrovství České republiky, které se zde uskuteční příští neděli, přijeli trénovat Josef Franc, Martin Málek, Michal Škurla, Michal Dudek a dlouhodrážní nováček Zdeněk Holub. Počasí přálo, dráha byla perfektně připravená místními aktéry.

Josef Franc je žhavým adeptem na titul

V provozu byla i krátká dráha, kterou otestoval český reprezentant Zdeněk Holub. Dráha je v lázeňském areálu letošní novinkou, na které se v minulém měsíci odjel PRO-TEC Speedway Mini Cup, který bude i mezivložkou pro nedělní závody. Zde se nám představí republiková špička nižších kubatur.

Zdeněk Holub otestoval mini ovál

Foto: Dominika Musilová

Domácí zbrojí jako světové mocnosti za studené války

Žarnovica – 17. května
Termínová kolize třetího kola české extraligy v Žarnovici s nedělním domácím duelem Wroclawi s Toruní zabrání účasti Václava Milíka a Jakuba Jamroga. Lubomír Vozár vyřešil absenci svého kapitána pozvánkou Jaroslava Petráka a Martina Gavendy a především Grzegorze Walaska, přičemž vítěznou sestavu Kopřivnici doplňuje Hynek Štichauer. Milan Mach zase zajistil debut Matice Ivačiče v našich ligách. Tomáš Topinka nemění sestavu oproti uplavaným Pardubicím, jen post juniora zaujme Petr Chlupáč. Zato domácí, v jejichž názvu se s ohledem na podmínky města musí objevit název Žarnovica, výrazně posílily. Nebude chybět Martin Vaculík, navíc uvidíme i Dána Anderse Thomsena.


Tipujte:

Kdo vyhraje nedělní extraligu v Žarnovici?

View Results

Loading ... Loading ...

Oficiálně nahlášené sestavy na nedělní utkání:

SC Žarnovica/INTERTEAM: 2 David Pacalaj (junior ACCR/SMF), 17 Martin Vaculík, další čísla dodatečně – Filip Hájek, Zdeněk Holub a Anders Thomsen (DK)
ZP Pardubice: 5 Martin Gavenda, 6 Hynek Štichauer, 7 Jaroslav Petrák, 8 Patrik Mikel (junior ACCR/SMF), 18 Grzegorz Walasek (PL)
AK Markéta Praha: 9 Petr Chlupáč (junior ACCR/SMF), 10 Michal Škurla, 11 Jan Kvěch, 12 Ondřej Smetana, 19 Josef Franc
AK 3ton Slaný: 13 Zdeněk Simota, 14 Eduard Krčmář, 15 Jakub Valkovič (INTERTEAM) (junior ACCR/SMF), 16 Matic Ivačič (SLO), 20 neobsazeno
Martin Vaculík nastoupí v Žarnovici před svým domácím publikem

Foto: Kiril Ianatchkov

Ján Mihálik uzavírá zítřejší startovní listinu

Slaný – 17. května
Poslední dobou měl trošku pech. Kvůli havárii rodinné dodávky nedorazil na úvodní kolo poháru přátelství v Diedenbergenu. Pak mu v úterý utržené sedlo a pád sebraly celkem čtyři body v české juniorce na pražské Markétě. Příležitost k nápravě mu přinese hned zítřejší den. Ján Mihálik se totiž domluvil s Vladimírem Vopatem, že se při Memoriálu Antonína Vildeho stane parťákem Martina Gavendy v týmu Klub fanoušků ploché dráhy s březolupským predikátem.


Tipujte:

Kdo vyhraje sobotní Memoriál Antonína Vildeho?

View Results

Loading ... Loading ...

Ján Mihálik doplňuje startovní listinu zítřejšího závodu ve Slaném

Vedle tradičního závodu dvojic, který vyvrcholí sérií umisťovacích jízd, nás zítra ve Slaném čekají také stopětadvacítky. Dopoledne se představí na malém ovále v dalším pokračování svého šampionátu, odpoledne předvedou akční náborové ukázky pod vedením Miroslava Rosůlka.

Objeví se Karel Průša a Tony Katra, které doplní Matěj Vosecký z Motorsportu Miletice v sedle motokrosové osmdesátky. Motoristický sport mu není rozhodně cizí, protože v předchozích sezónách úspěšně vodil buginu po autokrosových tratích v kategorii Buggy RB160.

Není vyloučeno, že se ukázek bude účastnit taktéž Bruno Belan. Nicméně jeho čeká v neděli další díl pohárové série v Chabařovicích a je otázkou, zda bude mít dostatek času na přípravu motocyklu.

Startovní listina zítřejšího Memoriálu Antonína Vildeho:

skupina A: AK Slaný 1 Michal Dudek – 2 Eduard Krčmář
Třebusičtí Berani 3 Filip Hájek – 4 Daniel Klíma
SMESTAV Speedway Team 5 Ondřej Smetana – 6 Zdeněk Simota
KFPD Březolupy 7 Martin Gavenda – 8 Ján Mihálik
skupina B: Bellis Junior Team 9 Petr Chlupáč – 10 Jan Kvěch
AK Divišov 11 František Klier – 12 Pavel Čermák
SCM AČR Slaný 13 Milan Dobiáš – 14 Daniel Šilhán
PRO-TEC SK Miletice 15 Michal Škurla – 16 Josef Franc

Foto: Karel Herman