Premiéra polských juniorských dvojic napínala nervy diváků

Opole – 7. května
Polský šampionát juniorských dvojic se musel narychlo přelosovat, když nakonec sešlo z účasti německého týmu. Český tým vstoupil do své druhé skupiny v Opole. V ochozech stadiónu se sešla stovka diváků, která se musela obrnit pořádnou dávkou trpělivosti. Mítink na více než tři hodiny prodloužily déšť, problémy se startovacím zařízením a zeleným světlem a nakonec i oprava nafukovacích mantinelů. Byť naše družstvo vzhledem k termínové kolizi s kopřivnickou extraligou jelo v náhradním složení, Filip Šitera se magazínu speedwayA-Z svěřil, že je se čtvrtým místem spokojený.

 

Nejvíce bodů na české konto přidal Daniel Klíma

„Bylo to vyrovnaný, předjíždělo se a bojovalo,“ hlásil kouč české reprezentace během přejezdu na hotel v Ostrowě, kde soutěž pokračuje zítra svým druhým kolem. „Pro kluky to byla skvělá zkušenost, bojovali pěkně, bylo to dobrý. Mezi prvním a šestým byl rozdíl třech bodů.“

Filip Šitera dodal i další podrobnosti. „Dvě dvojice Leszna nebyli klasifikovaný,“ popisoval. „Neměli v sestavě tři závodníky. V poslední jízdě domácí roztrh‘ mantinel a na opakovačku jsme museli čekat asi pětačtyřicet minut.“

1. OK Bedmet Kolejarz Opole 19
Adrian Bialk 2 3 – 2 7
Mateusz Adamczewski 1 1 2 1 5(3)
Jaroslaw Krzywosz 2 2 2 – 6
Mateusz Dul 1 X 1
2.-3. Arged Malesa TŽ Ostrowia Ostrow 18
Kacper Grzelak F 0 2 ex 2
Marcin Koscielski 3 2 F 2 8
Kamil Nowacki 1 3 3 1 8
2.-3. PGG ROW Rybnik 18
Przemyslaw Giera X 2 – 2 4
Mateusz Tudziez 3 3 3 3 12
Dominik Tyman 0 – X – 0
Kacper Klosok 1 1 0 2
4. ACCR 16
Daniel Klíma 2 1 3 1 7(1)
Jan Macek 2 0 2 2 6
Daniel Šilhán 1 1 0 1 3(1)
NC Fogo Unia Leszno 2 19
Keynan Rew 3 2 2 2 9(1)
Pavel Nagibin 3 3 1 3 10(1)
NC Fogo Unia Leszno 16
Kacper Pludra 3 3 3 3 12
Krzysztof Sadurski 2 1 0 1 4

Ilustrační foto: Mirek Horáček

Extraligový maratón startuje zítra

Kopřivnice – 7. května
Doslova extraligový maratón se valí na moravské, české a slovenské ovály. Během následujících deseti dnů totiž spatříme rovnou tři mítinky vyšší české ligy, jež se tak dostane na konec své první půlky. Nicméně zítra v Kopřivnici je na programu svátečního dne teprve druhé kolo soutěže. Díky vstřícnosti manažerů spatřily sestavy světlo světa již čtyři hodiny před jejich oficiální uzávěrkou.


Tipujte:

Kdo vyhraje středeční extraligu v Kopřivnici?

View Results

Loading ... Loading ...

Oficiálně nahlášené sestavy:

AK Markéta Praha: 1 Ondřej Smetana, 2 Jan Kvěch (junior ACCR/SMF), 3 Petr Chlupáč, 4 Michal Škurla, 17 Josef Franc
SC INTERTEAM: 5 Filip Hájek, 6 Michael Härtel (D), 7 Zdeněk Holub, 8 Ján Mihálik (junior ACCR/SMF), 18 Michal Tomka
AMK ZP Pardubice: 9 Patrik Mikel (junior ACCR/SMF), 10 Jaroslav Petrák, 11 Grzegorz Walasek (PL), 12 Martin Gavenda, 19 Václav Milík
AK 3ton Slaný: 13 Eduard Krčmář, 14 Marcin Nowak (PL), 15 Jakub Valkovič (SC INTERTEAM) (junior ACCR/SMF), 16 Zdeněk Simota, 20 Martin Málek
Michal Škurla, Ondřej Smetana a Josef Franc budou pražské barvy hájit také zítra

Foto: Petr Čunek

Plzeň poslala poslední Čechy do juniorského světa a Evropy

Pardubice – 7. května
Při plzeňské ouvertuře české juniorce litoval svého nepovedeného startu v rozjížďce s číslem jedna, když se páska zvedla pro něho v tom nejhorším okamžiku, kdy ubral plyn. Přišel sice o pódium, ale poslední volné místečko v juniorském mistrovství světa mu neuniklo. Daniel Klíma bude totiž reprezentovat ve Stralsundu. Náhradníky pardubického závodu se stali Pavel Čermák a Jan Macek. Patrik Mikel, který se do světového šampionátu kvalifikoval na základě výsledku loňského šampionátu, si na Borech vysloužil nominaci na mistrovství Evropy v Grudziadzi.

Čeští reprezentanti v juniorských šampionátech světa a Evropy:

MS juniorů: Pardubice (25.5.) Jan Kvěch, Praha
Petr Chlupáč, Praha
res Pavel Čermák, Praha
res Jan Macek, Kopřivnice
Stralsund (25.5.) Daniel Klíma, Praha
Krakov (25.5.) Patrik Mikel, Pardubice
ME juniorů: Grudziadz (6.7.) Patrik Mikel, Pardubice
Nagyhalasz (6.7.) Jan Kvěch, Praha
Petr Chlupáč, Praha
Patrik Mikel v Plzni potvrdil nominaci na mistrovství Evropy

Foto: Karel Herman

Polská soutěž komplikuje manažerům život

Kopřivnice – 7. května
Dnes v Opole startuje česká skupina polského šampionátu juniorských dvojic, v níž bude Filip Šitera mít k dispozici Daniela Klímu, Daniela Šilhána a Jana Macka. Naše výprava se rovnou přesune na zítřejší pokračování do Ostrowa, jehož závod však koliduje s druhým kolem naší extraligy. Manažeři proto musí se svými sestavami improvizovat. Jejich starosti jsou však o poznání menší než problémy pořadatelů, jelikož na Letním stadiónu by plochodrážní motory mohly pravidelně bouřit až za dva roky.

 

Daniela Klímu lákal do extraligy SC INTERTEAM

Jan Macek by se navzdory lepšící formě v sestavě žádného extraligového klubu ještě neobjevil. Nicméně Pardubice budou muset jet s jedním juniorem, navíc se proslýchá, že Lubomír Vozár nebude mít k dispozici Hynka Štichauera. Na Daniela Klímu cílil zase Vladimír Vopat pro SC INTERTEAM, protože Martin Vaculík do Kopřivnice nemůže. Situaci nadnárodního týmu ještě zkomplikovala nemoc Davida Pacalaje, jenž se omluvil z plzeňské juniorky.

Každopádně přesné sestavy přinese dnešní den. Je paradoxní, že Kopřivnice již druhým rokem posloužila pražské Markétě coby domovský stadión kvůli rekonstrukci. A nyní i její stadión čekají stavební práce. Tato zpráva přitom na místní klub sjela jako blesk z čistého nebe. Ačkoliv projekt na přestavbu Letního stadiónu je dle odborníků nepříliš dobře zpracovaný, městští zastupitelé mu na konci dubna rozsvítili zelenou. A to navzdory faktu, že plochodrážnímu klubu tvrdě naruší sezónu.

Daniel Šilhán v Kopřivnici vestu s bílým koníkem neoblékne

Mistrovství republiky dvojic se z konce srpna přesune o dva měsíce dopředu, avšak s šampionátem republiky ve flat tracku a pohárem přátelství je amen. Vzhledem k termínu ukončení rekonstrukce v příštím roce stojí kopřivničtí plochodrážníci s prázdnýma rukama i před příští sezónou.

Dle svého místopředsedy Richarda Dufka se chtějí zatím zaměřit na práci s mládeží. Plánují oslovit město s žádostí o dotaci a organizovat plochou dráhu děti ve Štramberku a nevzdali se ani plánů na stavbu minioválu pro stopětadvacítky. Uzavírka Letního stadiónu jim může paradoxně i pomoci, jelikož radnice chce řešit férové narovnání majetkoprávních vztahů pro všechny tři kluby užívající areál.

Foto: Mirek Horáček a Karel Herman