Petr Chlupáč a Jan Kvěch ukončili hladový půst Vladimíra Vopata

Slaný – 18. května
Dlouhá léta se Vladimír Vopat snažil se svým týmem o vítězství v Memoriálu Antonína Vildeho. Dočkal se až dnes, když na jubilejní dvacátý ročník slánského pouťáku nominoval rovnou tři dvojice. Petr Chlupáč s Janem Kvěchem spojeni logem Bellis nepoznali hořkost porážky ve své skupině, aby posléze vyřadili v semifinále Slaný. Mezitím Josef Franc s Michalem Škurlou startující za Miletice uzavřeli finálová vrátka pro obhájce SMESTAV startujícím ve složení Ondřej Smetana a Zdeněk Simota. Ti posléze v malém finále vybojovali nejnižší stupínek pódia na úkor Eduarda Krčmáře a Michala Dudka. Ve finále dokonale odstartoval Petr Chlupáč. V domnění, že je za ním Josef Franc, se ho snažil zavírat. Jenže až ve chvíli, kdy si uvědomil, že borec za ním má červené přední kolo, došlo mu, že tísní Jana Kvěcha. Avšak udržel vedoucí pozici před dotírajícím Josefem Francem. A když Jan Kvěch zajistil třetí pozici před Michalem Škurlou, bylo o vítězi rozhodnuto.

Stupně vítězů

Nešťastný pád jednoho Berana

Daniel Klíma (žlutá) útočí na slánský tandem Michal Dudek (červená) a Eduard Krčmář (modrá)

Antonín Vilde si pro jubilejní memoriál svého otce nemohl vybrat krásnější počasí. Sluníčko svítilo o sto šest a v depu se chystalo do boje osm dvojic. Jistě není bez zajímavosti, že z celé šestnáctky závodníků byl jediný cizinec a to ještě takový, kterou naše plochodrážní exekutiva za zahraničí nepovažuje. Jakuba Valkoviče totiž po boku Martina Gavendy v týmu KFPD nahradil jeho krajan Ján Mihálik.

Luboš Hájek nad motocyklem svého syna Filipa:

„Zase další primár…“

Skupina A začala hladkým triumfem Eduarda Krčmáře v rozjížďce s číslem jedna. Jeho parťák Michal Dudek sice v první zatáčce objel Filipa Hájka. Jenže Daniel Klíma, druhý z třebusických Beranů, mířil dopředu. A ve druhém kole slánský pár rozdělil v první zatáčce.

Zdeněk Simota (modrá) překonává Martina Gavendu (bílá)

V poslední zatáčce před cílem praskl Filipu Hájkovi primární řetěz a pražský závodník vypadl ze sedla. Nemohl zvednout ruce. Raději proto odstoupil ze závodu a nechal Vladimíra Vopata shánět za sebe náhradu pro zítřejší extraligové pokračování v Žarnovici.

Vedle Slaného byl favoritem skupiny také Smestav Speedway Team. Zdeněk Simota a Ondřej Smetana vyrazili za obhajobou předchozích třech vítězství porážkou KFPD ve třetí jízdě. Martin Gavenda sice odstartoval mezi nimi, jenže Zdeněk Simota jej předčil vnějškem druhé zatáčky.

V páté jízdě Zdeněk Simota s Ondřejem Smetanou porazili osamoceného Daniela Klímu. Slaný kontroval maximem 7:2 na úkor KFPD v rozjížďce s číslem sedm. Když se oba vedoucí celky sešly u startovního roštu v deváté jízdě, bylo o jejich postupu do semifinále rozhodnuto.

Eduard Krčmář vodí Ondřeje Smetanu a Zdeňka Simotu

Vedení se ujal Ondřej Smetana, avšak z prvního výjezdu jej na čele vystřídal Eduard Krčmář. Zdeněk Simota však udržel za sebou Michala Dudka, takže vítězem skupiny byl Smestav.

 

Neporažení květináři

Jan Kvěch (modrá) a Petr Chlupáč ovládli skupinu A

Béčko mělo také dva hlavní favority a jediný rozdílem oproti skupině A se stal fakt, že se potkali již ve druhé sérii nikoliv až v samotném závěru. Jan Kvěch a Petr Chlupáč coby Bellis Junior Speedway Team ve druhé jízdě hravě porazil Františka Kliera a Pavla Čermáka. Podobně miletičtí Josef Franc a Michal Škurla ob rozjížďku později naložili s Danielem Šilhánem a Milanem Dobiášem hájícími barvy SCM.

Pražští mladíci spojení názvem kladenského květinářství skvěle odstartovali i do rozjížďky s číslem osm. Josef Franc s Michalem Škurlou byli rázem ti druzí. Český šampión se však nehodlal smířit s rolí poraženého. Útočil ze všech sil a zejména jeho útok vnitřkem posledního výjezdu byl hodně razantní.

Josef Franc po osmé jízdě:

„Dráha se tady zlepšila, ale těžko se předjíždí.“

Petr Chlupáč (bílá) a Jan Kvěch (žlutá) vodí za sebou Josefa France (modrá) a Michala Škurlu (červená)

Přesto na kontě Bellis Junior Teamu přistála další sedmička. Když Petr Chlupáč a Jan Kvěch v desáté jízdě vyřídili SCM, postoupili do semifinále bez ztráty bodu. Porážka, kterou prve uštědřily Mileticím, však na další vývoj závodu neměla vliv. Josef Franc a Michal Škurla v rozjížďce s číslem šestnáct nedali ani náznak šance Pavlu Čermákovi s Františkem Klierem.

 

Pozor na červené kolo

Daniel Klíma měl v závěru technické problémy

Daniel Klíma, jenž už v rozjížďce s číslem jedna přišel o Filipa Hájka, kvůli poruše motocyklu do jedenácté jízdy ani neodstartoval. Chyběl posléze také v jízdě o sedmé jízdě, protože svůj stroj nenatočil. František Klier a Pavel Čermák byli beztak vítězi, protože jako tandem by stejně dali do kupy víc bodů, než osamocený Beran. Bez jeho účasti však nemohli skončit jinak než 7:0.

Pátého místa se zmocnil KFPD. Lepší start v umísťovací jízdě sice vystřihnul Daniel Šilhán, avšak už v prvním výjezdu jej zvenčí minul Martin Gavenda. Mezitím Ján Mihálik držel v šachu Milana Dobiáše.

Již první semifinále rozhodlo, že Smestav letos na nejvyšším stupni bude chybět. Michal Škurla skvěle odstartoval, zatímco Josef Franc v první zatáčce objel Zdeňka Simotu a Ondřeje Smetanu. Posléze převzal od svého parťáka vedení.

Josef Franc (žlutá) a Michal Škurla (bílá) v semifinále odstartovali nba Ondřeje Smetanu (červená) a Zdeňka Simotu (modrá)

Zdeněk Simota útočil ze všech sil. V posledním oblouku se vskutku dokázal vmáčknout na druhou pozici. Jenže Miletice stejně daly dohromady více bodů a postoupily do finále. Jejich soupeře jim určilo semifinále číslo dvě, jež přineslo stejný výsledek jako to první.

K vítězství stylem start – cíl totiž neomylně zamířil Petr Chlupáč. Za sebou měl Eduarda Krčmáře, jehož však zaměstnával Jan Kvěch. Pražský junior ve druhé zatáčce dokonce domácí eso podjel, jenže Eduard Krčmář se vmžiku zprava vrátil nazpět. Avšak nic platno, do finále šel Bellis, zatímco v malém finále se záhy naplnil osud Slaného.

Eduard Krčmář si na startovním roštu vyměnil místo s Michalem Dudkem, aby se postavil mezi oba stavebníky. Vskutku se ujal vedení, jenže Zdeněk Simota jej objel v první zatáčce. Ondřej Smetana jistil třetí příčku, což v konečném důsledku znamenalo nejnižší stupínek pódia. Ke všemu Michal Dudek ve druhém oblouku upadl, ale stačil včas uklidit motocykl z dráhy.

Petr Chlupáč popisuje okamžiky krátce po finále:

„S Honzou jsme se popoušťouchli. Nevěděl jsem, že je to on. Ohlídnu se a vidím červený kolo!“

Po startu finále: zleva Josef Franc, Jan Kvěch, Petr Chlupáč a Michal Škurla

Josef Franc dlouho hrabal na finálovém startovním roštu. Jenže stavební úpravy koleje jen do čela nevynesly. Vedení se ujal Petr Chlupáč, za něho se zavěsil Jan Kvěch. Jeho kolega ho však v domnění, že jde o Josefa France, zavíral na vnitřní čáru.

Svůj omyl zpozoroval včas, nicméně Josef Franc se dostal na druhou příčku. K útoku na čelo se však nedostal. Jednak Petr Chlupáč pádil bezchybně k vítězství, jednak českého šampióna zezadu zaměstnával Jan Kvěch, který tradičně útočil až do cíle. A tak se Vladimír Vopat konečně dočkal triumfu v Memoriálu Antonína Vildeho.

 

Hlasy z depa

Jan Kvěch (10) a Petr Chlupáč (9) spolu došli k dnešnímu vítězství

„Super, nečekali jsme, že vyhrajeme,“ radoval se Petr Chlupáč. „Hezký závody. Bylo důležitý se soustředit na start. Dráha byla tvrdá, nešlo moc předjíždět. Myslím, že je to bomba, že jsme vyhráli, příští rok by to chtělo zopakovat. Smetyš se Zdendou to vyhráli třikrát, tak my čtyřikrát! Děkuju panu Vopatovi, že jsem se moh‘ zúčastnit. A taky za jeho přístup k nám mladejm‘.“

„Pěkný závody, ale škoda finálovky,“ rozhovořil se Jan Kvěch. „Ale Pepa přilít v zatáčce, přilepil nás, já to musel dát pod Petra. On se přetočil. A Pepa to pak dal pode mě. Ale vyhráli jsme, dařilo se nám, zejtra by to chtělo v Žarnovici zopakovat.“

Michal Škurla a Josef Franc skončili druzí

„Vymejšlel jsem ptákoviny,“ připouštěl Josef Franc. „Pak jsem to vrátil a starty byly dobrý. Jsem strašně rád, že chvíle, který jsem se bál, přišla. Mladá krev rozevírá lokty, jsem rád, že s těma mladejma klukama můžu závodit. Česká plochá dráha si takový kluky zaslouží a já jsem rád, že můžu bejt u toho. Dopadlo druhý místo, zasloužený druhý místo, jedeme dál.“

„Hezký závody,“ vysekl poklonu Michal Škurla. „Snažili jsme se, co to šlo. Prokoučovali jsme to ve finále, tam nás porazili. Už jsme s nima prohráli v základu, odveta nevyšla, porazili nás znova.“

Zdeněk Simota ujíždí Eduardu Krčmářovi

„Říkali jsme si, že po čtvrtý by to už bylo trapný,“ žertoval Zdeněk Simota, že se Smestav nepostavil na nejvyšší stupínek počtvrté v řadě. „Nedá se nic dělat.“

„Jsme dvojice, když to zkazíme, tak oba,“ odmítal Ondřej Smetana hledat konkrétního viníka pádu mořinských stavebníků z pódia. „Škoda semifinále, Zdenda stihnul Škurliče, já bohužel ne.

„Normál…“ odtušil Eduard Krčmář, přece jen poněkud posmutnělý nad čtvrtým místem. „Zajezdili jsme si a to je to hlavní. Je to závod, nenaděláš nic…“

Michal Dudek dnes nebyl spokojený

„Co ti můžu říct?“ povzdechl si Michal Dudek. „Jsem nasranej. Ve druhý jízdě se mi něco utrhlo v motoru a tím se to zkazilo všechno. To je pak těžký, když se sere technika. Po tom pádu mám naštěstí jen odřenou prdel, dráhovej‘ lišej.“

Drama finálové jízdy: Petr Chlupáč, Jan Kvěch a Michal Škurla
skupina A:
1. SMESTAV Speedway Team 19
Ondřej Smetana 3 3 3 9(2)
Zdeněk Simota 4 4 2 10(1)
2. AK Slaný 17
Michal Dudek 2 3 0 5(1)
Eduard Krčmář 4 4 4 12
3. KFPD Březolupy 11
Martin Gavenda 2 2 4 8
Ján Mihálik 0 0 3 3(1)
4. Třebusičtí Berani 5
Filip Hájek F – – 0
Daniel Klíma 3 2 E 5
skupina B:
1. Bellis Junior Speedway Team 21
Petr Chlupáč 3 4 4 11(1)
Jan Kvěch 4 3 3 10(2)
2. PRO-TEC Miletice 16
Michal Škurla 3 0 3 6(2)
Josef Franc 4 2 4 10
3. SCM AČR Slaný 11
Milan Dobiáš 0 3 0 3(1)
Daniel Šilhán 2 4 2 8
4. AK Divišov 6
František Klier 0 2 0 2
Pavel Čermák 2 F 2 4

Finálová skupina:

o7.m o5.m SF1 SF2 MaF FIN
1. Bellis Junior Speedway Team 6 6
Petr Chlupáč 4 4
Jan Kvěch 2 2
2. PRO-TEC SK Miletice 6 3
Michal Škurla 2 0
Josef Franc 4 3
3. Smestav Speedway Team 3 6
Ondřej Smetana 0 2
Zdeněk Simota 3 4
4. AK Slaný 3 3
Michal Dudek 0 F
Eduard Krčmář 3 3
5. KFPD Březolupy 6
Martin Gavenda 4
Ján Mihálik 2
6. SCM AČR Slaný 3
Milan Dobiáš 0
Daniel Šilhán 3
7. AK Divišov 7
František Klier 3(1)
Pavel Čermák 4
8. Třebusičtí Berani 0
Filip Hájek
Daniel Klíma
Josef Franc bojoval o vítězství pro Miletice až do konce

Foto: Mirek Horáček a Petr Čunek

Jaroslav Vaníček dolétl k osmnácti bodům

Slaný – 18. května
Klasickým předkrmem slánského Memoriálu Antonína Vildeho se staly stopětadvacítky, jichž se ke čtvrtému dílu jejich šampionátu republiky na malých tratích sešlo rovnou šestnáct. Rozhodující moment přinesla rozjížďka s číslem sedmnáct, kde se utkala doposud neporažená trojice. Jaroslav Vaníček inkasoval další zářez před Vojtěchem Šachlem a Brunem Belanem, jenž právě tady přišel o postup do finále A. V něm Jaroslav Vaníček dnes triumfoval již popáté, zatímco na druhé místo před Vojtěcha Šachla pronikl Jan Jeníček.

Jan Jeníček, Jaroslav Vaníček a Vojtěch Šachl na stupních vítězů

Ani jeden bod nesmí přijít vniveč

Jan Jeníček se stal prvním dnešním vítězem před zraky Matouše Kameníka

Sejde-li se při závodech stopětadvacítek na krátké dráze více závodníků, je jasné, že ztráta jediného bodu v základní části může přinést probuzení ze snu o stupních vítězů. Navíc za současných poměrů, kdy by účast šesti či sedmi borců ve finále A rozhodně nebyla žádným nečekaným překvapením. Los dnešního čtvrtého podniku šampionátu republiky v úvodních ze čtyřiadvaceti rozjížděk nepřinesl žádné brutální konfrontace. Pochopitelně až na jisté výjimky, jak už to chodívá.

Všechno začalo jako na drátku a vítězství stylem start – cíl byla běžným obrázkem. První vystřihnul Jan Jeníček před zraky Matouše Kameníka a Josefa Černého. Poté Jaroslav Vaníček odvedl Matěje Frýzu a Adama Nejezchlebu. Rozjížďka s číslem tři viděla vítězství Luboše Krejču. Pražan v milíkovských barvách zděděných po Michalu Bašteckém roste možná sice nenápadně, zato ovšem vytrvale.

Nyní změřil Antoni Kawczynskeho a Erica Puffera, jenž se k závodění vrátil po jisté pauze zaviněné zraněním z lesních prací. Bruno Belan zamířil v rozjížďce s číslem čtyři před Mateusze Lopuskeho a Dominika Hrbka. Prvním kaličem vody se stal Adama Bednář, nicméně Vojtěch Šachl jej v páté jízdě objel již v první zatáčce.

Adam Bednář (červená) vs. Vojtěch Šachl (modrá)

Úvodní sérii uzavřel nováčkovský duel rozjížďky s číslem šest, v němž Štěpán Ševčík rychle nabyl vrchu nad Josefem Novotným. A pak se šla hájit dobytá teritoria! Raketový start v sedmé jízdě vynesl Jaroslava Vaníčka před Luboše Krejču, jenž však nepustil ke slovu Josefa Černého. V osmé jízdě Jan Jeníček úřadoval naplno před Matějem Frýzou a Antoni Kawczynskim, aby se hned vzápětí Adam Bednář nenechal po celá čtyři kola zaskočit od Matouše Kameníka.

Vojtěch Šachl si připsal svůj druhý primát v rozjížďce s číslem deset, v níž rychle vyrazil před Mateusze Lopuskeho. A že by Josef Novotný v rámci svého učení se plochodrážnímu řemeslu dokázal ve dvanácté jízdě porazit Bruna Belana, by byl vskutku naivní předpoklad.

A tak jsme v půli základní části měli hned celou čtveřici neporažených závodníků, a sice Jana Jeníčka, Jaroslava Vaníčka, Bruna Belana a Vojtěcha Šachla. A za nimi pětibodové Adama Bednáře a Luboše Krejču. Jeho nemalé ambice však vzaly za své již v patnácté jízdě.

Štěpán Ševčík vyhrál svou první rozjížďku v životě před Josefem Novotným

V ní se ujal vedení Matouš Kameník, ale Luboš Krejča ztratil druhou příčku, když se v první zatáčce druhého okruhu roztočil jako splašené rafičky analogových hodinek. Nebyl však sám, kdo mohl litovat záporných položek na svém kontě. Jiní však získávali.

Matěj Frýza se na úkor svého kolegy Josefa Černého dočkal ve třinácté jízdě svého prvního dnešního primátu. V rozjížďce s číslem čtrnáct Jan Jeníček jako první prodloužil sérii své neporazitelnosti. Neměl však jednoduchý život s Adamem Bednářem, jenž jej honil až na cílovou metu. Jenže trio zbývajících leaderů stanulo u pásky rozjížďky s číslem sedmnáct.

 

Maximální Jaroslav Vaníček

Evidentní jarní vzestup Luboše Krejči dnes zabrdzil pád

A děly se věci!  Pakliže závěr loňské a začátek letošní sezóny nezastihly Jaroslava Vaníčka v optimální fazóně, květen v tomto ohledu přináší návrat starých časů. Obhájce všech loňských osminkových titulů v klíčové sedmnácté jízdě nezaváhal. Hned po startu se ujal vedení, přičemž nebylo síly, která by jej z něj vystrnadila.

Vojtěch Šachl tlačil spodem na Bruna Belana, aby domácího borce ve druhé zatáčce podjel. Nebylo příliš složité vytušit, že jsme se právě stali svědky klíčového momentu v boji o finále A. Vojtěch Šachl rozrazil jeho brány jako první. V rozjížďce s číslem dvacet držel lajnu stejně jako cikán složenku ze sociálky.

Jan Jeníček se ale nemusel hnát zbrkle dopředu. I druhé místo mu v součtu základní části garantovalo stejný bodový zisk jako jeho prvnímu dnešnímu přemožiteli.  Bruno Belan sice řádil jako černá ruka ve dvaadvacáté jízdě, avšak i s třetí trojkou na kontě byl o bod pozadu. Poslední slovo před finálovým programem pronesl Jaroslav Vaníček, který v rozjížďce s číslem třiadvacet poměrně hravě zkompletoval své dvanáctibodové maximum.

Josef Novotný vyjel kvůli pádu Erica Puffera na trávník, ale finále E pokračovalo dál

Černý Petr stát se jediný borcem ve finále F zůstal v rukou Josefa Černého. Plzeňský nováček sice ve druhém okruhu upadl ve druhé zatáčce. Stačil se ovšem posbírat a dojet do cíle. Svými osmi body přitom předčil kupříkladu svého souputníka Štěpána Ševčíka. A přitom ten jel finále D!

Přestože Luboš Krejča mířil nepochybně výš, musel vzít zavděk finále E, které však suverénně vyhrál.Slabší moment přišel již v první zatáčce. Erik Puffer upadl, Josef Novotný se mu vyhýbal a vyjel na trávu. Rozhodčí Adam Jaksch však pro červený praporek nesáhnul. Zato Adam Nejezchleba musel v déčku připravit o vedení Štěpána Ševčíka, jehož objel v první zatáčce. Plzeňan však naneštěstí přišel i o dva body, protože zkraje třetího okruhu upadl.

Finále C se muselo opakovat. Antoni Kawczynski totiž spadnul ve druhém oblouku a vytvořil nepřekonatelnou překážku Matouši Kameníkovi. I když se objevila sanitka, oba borci nedoznali vážnější újmy. A divišovský blonďák posléze v repete inkasoval dva body za zády Mateusze Lopuskeho.

Jaroslav Vaníček jde do čela finále A před Jana Jeníčka a Vojtěcha Šachla

Bruno Belan hodně smutnil, že se na domácím stadiónu nedostal mezi nejlepší trio. Svou náladu si částečně vylepšil hladkým prvenstvím ve finále B. Adam Bednář musel celá čtyři kola odrážet Matěje Frýzu, který navzdory své snaze nenašel cestu dopředu. A pak nás před odpoledním Memoriálem Antonína Vildeho čekalo již jen áčko. Až příliš jednoznačné áčko, v němž Jaroslav Vaníček záhy změřil Jana Jeníčka a Vojtěcha Šachla.

Jaroslav Vaníček nepoznal hořkost porážky
 Cena www.OMA.cz: F E D C B A TOT
1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 3 6 18
2. Jan Jeníček, Pardubice 3 3 3 2 4 15
3. Vojtěch Šachl, Divišov 3 3 2 3 2 13
4. Bruno Belan, Slaný 3 3 1 3 3 13
5. Adam Bednář, Praha 2 3 2 3 2 12
6. Matěj Frýza, Plzeň 2 2 3 3 1 11
7. Mateusz Lopuski, PL 2 2 3 2 3 12
8. Matouš Kameník, Divišov 2 2 3 2 2 11
9. Antoni Kawczynski, PL 2 1 3 3 X 9
10. Adam Nejezchleba, Ch. 1 3 2 2 3 11
11. Dominik Hrbek, Pardubice 1 2 2 2 2 9
12. Štěpán Ševčík, Plzeň 3 1 2 1 F 7
13. Luboš Krejča, Praha 3 2 F 1 3 9
14. Josef Novotný, Pardubice 2 2 1 1 L 6
15. Eric Puffer, D 1 1 1 2 F 5
16. Josef Černý, Plzeň 1 1 2 1 3 8
Jan Jeníček vede před Matějem Frýzou

Průběžné pořadí šampionátu:

PHA SLA PHA SLA TOT
6.4. 20.4. 14.5. 18.5.
1. Jaroslav Vaníček, Praha 17 16 17 18 68
2. Vojtěch Šachl, Divišov 15 18 13 13 59
3. Bruno Belan, Slaný 11 13 15 13 52
4. Jan Jeníček, Pardubice 9 13 12 15 49
5. Matouš Kameník, DIvišov 13 9 11 11 44
6. Adam Bednář, Praha 13 6 11 12 42
7. Matěj Frýza, Plzeň 9 11 10 11 41
8. Dominik Hrbek, Pardubice 6 10 7 9 32
9. Adam Nejezchleba, Ch. NS 10 9 11 30
10. Mateusz Lopuski, PL NS 13 NS 12 25
11. Josef Černý, Plzeň 8 8 NS 8 24
12. Luboš Krejča, Praha 6 NS 8 9 23
13. Štěpán Ševčík, Plzeň 4 6 6 7 23
14. Eric Puffer, D 10 NS NS 5 15
15. Antoni Kawczynski, PL NS 4 NS 9 13
16.Josef Novotný, Pardubice NS NS 3 6 9
Adam Bednář odráží Matouše Kameníka

Foto: Mirek Horáček

Ostatní mohou být chytrými Davidy v souboji s žarnovickým Goliášem

Žarnovica – 18. května
V Žarnovici upřednostňují za svůj závodní den neděli, byť to není pro českou extraligu optimální. Po dnešní velké ceně ve Varšavě bude mít Ján Daniel k dispozici Martina Vaculíka, přičemž angažmá Anderse Thomsena činí z jeho sestavy favorita. Nicméně stálice jiných týmů mají utkání polské extraligy. Ačkoliv jejich manažeři uznávají silnou pozici Slováků, rozhodně nechtějí být zítra odpoledne na Městském stadiónu za pouhé statisty.


Jaký je Váš názor?

Měla by česká extraliga termínově zohledňovat starty svých es v zahraničí?

View Results

Loading ... Loading ...

INTERTEAM/Žarnovica: bez kompromisu

INTERTEAM si popražském triumfu troufá na domácí vítězství

Podle dohody mezi SC Žarnovica a Vladimírem Vopatem dodávají Slováci do společného družstva dva své závodníky na každý závod s výjimkou obou domácích klání, kde se jejich kvóta zvyšuje na tři. Pro zítřejší závod se jim podařil husarský kousek, když k Martinu Vaculíkovi a jeho synovci Davidu Pacalajovi zajistili hostování Anderse Thomsena. Zbytkem party budou tradičně Zdeněk Holub a Filip Hájek.

„Chtěli bychom vyhrát, jsme doma“ netají se Ján Daniel vysokými ambice týmu, do jehož názvu v domácím prostředí přibývá i jméno Žarnovica. „Maťo bude náhradník. Hlavně aby přežil Varšavu. Víš, že plochá dráha je sport, kde výsledek není vždy jistý.“

Sestava na zítřejší odpoledne:  1 Anders Thomsen (DK), 2 David Pacalaj (junior ACCR/SMF), 3 Zdeněk Holub, 4 Filip Hájek, 17 Martin Vaculík

 

Pardubice: bez defétismu

Grzegorz Walasek se stává stálicí volby Lubomíra Vozára

Pardubice musely středeční závod, v němž plánovaly konsolidaci svého vedoucího postavení v tabulce, odpískat kvůli záplavám deště. Zítra však budou postrádat Václava Milíka. Lubomír Vozár postavil tým s Patrikem Mikelem coby jediným juniorem. Po vynechané Kopřivnici se do něho vrací Hynek Štichauer. Nebudou chybět ani Jaroslav Petrák a Martin Gavenda, jež měli svůj podíl na triumfu na severní Moravě, a vše bude z pozice náhradníka jistit Grzegorz Walasek.

„Bude to zajímavé,“ říká Lubomír Vozár. „Vašek bude chybě, to je bez pochyby. Budeme ale bojovat, Hynek se vrací, doufám, že bude bojovat. Martin Gavenda to v Žarnovici umí, uvidíme, Patrik Mikel se zlepšil. Není to na výhru, ale budeme bojovat o ty další místa.“

Sestava na zítřejší odpoledne: 5 Martin Gavenda, 6 Hynek Štichauer, 7 Jaroslav Petrák, 8 Patrik Mikel (junior ACCR/SMF). 18 Grzegorz Walasek (PL)

 

Praha: bez personálních změn

Ondřej Smetana a Josef Franc nesmí v pražském týmu chybět

Po přesunutí Zdeňka Holuba a Filipa Hájka na soupisku nadnárodního týmu a při prodlužující se závodní pauze Matěje Kůse, je pražská sestava v zásadě jedinou personální jistotou extraligy anno domini 2019. Tomáš Topinka navíc dlouhodobě preferuje Čechy před zahraničími posilami a využívá silného náhradníka Josefa France. Co jediné se mění, je nominace povinného juniora, jímž zítra bude Petr Chlupáč, zatímco zbytek základní čtyřky zajistí Ondřej Smetana, Michal Škurla a Jan Kvěch.

„Do každého závodu jdeme podat co nejlepší výsledek,“ přibližuje Tomáš Topinka své ambice. „Jak to bude, tak to bude. Všichni naši jedou dobře. Nebudeme sice asi porážet Vaculíka každou jízdu, ale necháme se překvapit.“

Sestava na zítřejší odpoledne: 9 Petr Chlupáč (junior ACCR/SMF), 10 Michal Škurla, 11 Jan Kvěch, 12 Ondřej Smetana, 19 Josef Franc

 

Slaný: bez náhradníka

Zdeněk Simota, klíčový muž sestavy Milana Macha

Stejně jako v Kopřivnici musí Slaný nazítří oželet skvělé služby Jakuba Jamroga. Do Žarnovice nemohou ani další Poláci. Milan Mach se proto poněkud překvapivě rozhodl umožnit debut v české extralize Matici Ivačičovi. I když uvážíme-li Slovincovy zkušenosti se slovenským oválem, o žádný šok nejde. Středočeši nastoupí pouze ve čtyřech, když nemohou chybět Eduard Krčmář, Zdeněk Simota a hostující Jakub Valkovič na postu povinného juniora.

„Chybí nám Jakub Jamrog, chybí nám Adrian Miedzinski,“ povzdechne si Milan Mach. „Mají odloženou ligu v Polsku. Marcin Nowak jel včera ve Švédsku a zůstává tam do pondělí. Matic Ivačič v Žarnovici jezdí, nemusí to bejt‘ špatný. Nejedu do Žarnovice vyhrát, i když bych taky mohl.“

Sestava na zítřejší odpoledne: 13 Zdeněk Simota, 14 Eduard Krčmář, 15 Jakub Valkovič (INTERTEAM) (junior ACCR/SMF), 16 Matic Ivačič (SLO), 20 neobsazeno

Foto: Karel Herman a Pavel Fišer