Jakub Valkovič musel dát Martinu Gavendovi košem

Slaný – 10. května
Společně s Davidem Pacalajem se přetahují o post nejlepšího slovenského juniora, což je vlastně v jejich zemi dvojka po Martinu Vaculíkovi. Občas se do jejich duelu přimíchá zadřený motor, nemoc či prasklý řetěz a misky vah se přikloní na jednu či onu stranu. Při Memoriálu Antonína Vildeho, jehož jubilejní dvacátý ročník pořádají ve Slaném příští sobotu, to však bude nerozhodně. Jakub Valkovič sice dostal pozvánku do jedné ze tří dvojic, jimiž Vladimír Vopat plánuje konečně ztéct první příčku pódia tradičního pouťáku.

 

Jakub Valkovič nepojede Memoriál Antonína Vildeho

Jakuba Valkoviče si do týmu Třebusických Beranů vybral Martin Gavenda, jenž v loňském Memoriálu Antonína Vildeho skončil druhý s Michalem Škurlou v barvách PRO-TEC SK Miletice. Jenže levický maturant se v nejbližších dnech doma v Hronských Klačanech příliš neohřeje. Termínový kalendář opět zešílel.

O víkendu bude Jakub Valkovič hájit žarnovické barvy nejprve ve Svitavách a pak v Diedenbergenu. V úterý je na programu česká juniorka na pražské Markétě a Milan Mach by musel být na hlavu padlý, aby jej nepovolal do svého týmu pro středeční extraligu v Pardubicích. Vyšší česká soutěž přitom pokračuje již v neděli v Žarnovici, takže sobotní slánský memoriál musel jít stranou.

Martin Gavenda zatím parťáka na příští sobotu teprve hledá

Vladimír Vopat proto druhého muže Třebusických Beranů ještě hledá. Aby však v boji se svým tradičním rivalem Smestavem konečně uspěl, posílil se i na jiných frontách. Klub fanoušků ploché dráhy budou reprezentovat Filip Hájek a Daniel Klíma, zatímco Petr Chlupáč s Janem Kvěchem nastoupí za Bellis Junior Team.

Třebusické týmy na Memoriálu Antonína Vildeho příští sobotu ve Slaném:

Bellis Junior Team: Petr Chlupáč – Jan Kvěch
KFPD: Filip Hájek – Daniel Klíma
Trebusičtí Berani: Martin Gavenda – dodatečně

Foto: Karel Herman

Pražané mohou získat první letošní titul na klasické dráze

Svitavy – 10. května
Přestože hlavní plochodrážní sezóna stojí vlastně stále na svém počátku, první liga bude mít v sobotu po svém třetím závodě ve Svitavách většinu svého programu za sebou. A co víc, pokud Pražané vyhrají i potřetí a Pardubice nebo Žarnovica skončí před Kopřivnicí, budeme znát mistry ještě před červencovým vyvrcholením na slovenském Tekove.


Tipujte:

Kdo vyhraje sobotní první ligu ve Svitavách?

View Results

Loading ... Loading ...

Pardubice se v závodě na svém tradičním prvoligovém domácím ovále opřou o dva seniory a dva juniory. Daniel Šilhán a Patrik Mikel budou v hlavní sestavě stejně jako Martin Gavenda, zatímco Jaroslav Petrák byl nominován na post náhradníka. Stejnou filozofii týmotvorby zastává i Praha s Petrem Chlupáčem, Janem Kvěchem, Filipem Hájkem a Ondřejem Smetanou, který bude vozit náhradnickou čtrnáctku.

Při zranění ruky, které Roman Marek utrpěl během tréninku slánského přeboru, musela Kopřivnice oslovit opět dva hosty, a sice Michala Škurlu a Martina Málka. Nemůže chybět neustále se zlepšující Jan Macek a do železničářské sestavy se vrací rovněž Sindy Weber.

Zlomená ruka při nešťastném konci kopřivnické extraligy vyřadila z žarnovického týmu Michala Tomku. David Pacalaj se stále zotavuje z nemoci, jež ho sklátila minulý víkend. Zítra proto uvidíme v akci jen tři Slováky, kteří budou pokračovat na pohár přátelství do Diedenbergenu. Budou jimi Jakub Valkovič, Ján Mihálik a překvapení sezóny Michal Danko.

Oficiálně nahlášené sestavy:

AMK ZP Pardubice: 1 Martin Gavenda, 2 Daniel Šilhán, 3 Patrik Mikel, 13 Jaroslav Petrák
AK Markéta Praha: 4 Petr Chlupáč, 5 Jan Kvěch, 6 Filip Hájek, 14 Ondřej Smetana
Walbo Railway Kopřivnice: 7 Michal Škurla (Praha), 8 Martin Málek (Slaný), 9 Jan Macek, 15 Sindy Weber (D – ACCR)
SC Žarnovica: 10 Jakub Valkovič, 11 Ján Mihálik, 12 Michal Danko, 16 neobsazeno
Pardubičané v Kopřivnici: Jaroslav Petrák, Patrik Mikel, Daniel Šilhán, Martin Gavenda a kouč Lubomír Vozár

Foto: Karel Herman