Jan Hlačina neopustil nejvyšší stupínek pódia

Kostěnice – 30. června
Už v devět dopoledne panovalo v Kostěnicích vedro jako v pekle uprostřed mejdanu divokých čertů a mírný větřík přinášel jen slabou úlevu. Větší ovál již vypil dvanáct kubíků vody a bylo jasné, že mu během dne přijde vhod další nádrž kdysi fekální vétřiesky. Z obavy o orientaci v prachu proto pořadatelé svůj druhý letošní Srandamač v plochodrážních kategoriích limitovali na dva závodníky v každé rozjížďce. Hlavní závod se stal opět kořistí Jana Hlačiny, který se svou dvěstěpadesátkou odvedl Dana Macla. Ve finále stopětadvacítek si na Adama Nejezchlebu vyšlápnul Josef Novotný, avšak chabařovický kolibřík si brzy urovnal věci ve svůj prospěch. Pole flat trackerů obohatila trojice borců s kategorie FT veterán. Jeden z nich, Jaroslav Kýček, dokonce sehrál klíčovou roli v super finále. Během jeho deseti kol přerušených informačních šumem dokonce vedl, když Aleš Duben vyjel z trati, avšak Kamil Peuker pádil napravit svou chybu ze startovního roštu. A tak jsme na vrcholech pódií viděli stejné tři závodníky jako před čtrnácti dny.

Dan Macl, Jan Hlačina, František Klier a Stanislav Buňka na pódiu

Málo plochodrážníků

Stanislav Buňka se ještě před tréninkem ochlazuje v horkém ránu

Letos prý zažíváme nejteplejší přelom června a července od roku 1905. V Kostěnicích se proto pospíchalo, ať se z druhého Srandamače stihne co nejvíc, dokud pekelná výheň nedosáhne nesnesitelnou mez. Sotva skončil trénink, šlo se rovnou závodit.

Pády před čtrnácti dny vyděsily pořadatele natolik, že se rozhodli konat rozjížďky plochodrážníků po dvou. Ostatně hobíků se tentokrát nesešlo příliš. Radek Červenka na dovolené na Krétě šlápnul na střep v moři a stále bral antibiotika. Prací a rodinnými radostmi vytížený Milan Moravec dorazil až o půl jedenácté, když byl závod v plném proudu.

Jan Hlačina neprohrál jedinou jízdu

A tak v kategorii Speedway závodili pouze čtyři muži. V první rozjížďce František Klier odvedl Stanislava Buňku. Do druhé lépe vyrazil Dan Macl. Vedl ještě v úvodním nájezdu, ovšem Jan Hlačina jej rychle podjel.

Jan Hlačina opanoval také rozjížďku s číslem tři, kdy na jeho štítě zůstal Stanislav Buňka. Vzápětí Dan Macl vystřihnul skvělý start. Odrazil Františka Kliera v první zatáčce, ujel mu a dorazil si do cíle pro dva body za vítězství.

Rozjížďka s číslem pět měla zprvu poklidný průběh. Dan Macl se usadil na čele. Jenže Stanislav Buňka, který jezdil za ním, upadl ve druhé zatáčce předposledního kola. Vedoucí závodník objel celý okruh, a aby svého kolegu nesrazil, šel raději k zemi také.

František Klier odstartoval na Stanislava Buňku

Nicméně dostal dva technické body, které jej dostaly do velkého finále. Šestá jízda mu za soupeře přidělila Františka Kliera, který se již po startu usadil před Františkem Klierem. Na něho tím pádem zbyl startovní rošt malého finále, kam se spolu s ním měl postavit Stanislav Buňka.

Kolibříků v kategorii Junior Speedway se dnes sešlo ještě méně. Prim hrál Adam Nejezchleba. Chabařovický borec v sedle čtyřventilového motoru Shupa nejprve v první jízdě uletěl Josefu Novotnému. Posléze stejný kousek provedl Josefu Novotnému.

Marián Jirout dobře svému synovi poradil

V rozjížďce s číslem tři Marián Jirout poslouchal otcovy rady a předvedl dokonalý start. Nicméně Josef Novotný jej podjel v první zatáčce. Ve čtvrté jízdě se však opět musel dívat na záda Adama Nejezchleby. Ten v nájezdu do první zatáčky rozjížďky s číslem pět podjel Mariána Jirouta, jenž opět lépe odstartoval. Stal se tak prvním finalistou. Josef Novotný své místo ve finále potvrdil v šesté jízdě. I tady byl zprvu vpředu Marián Jirout, ale on šel do vedení vnitřkem prvního oblouku.

 

Záchrana z flat tracku

Klasický obrázek z flat tracku: Kamil Peuker se snaží dohnat vedoucího Aleše Dubna

Při vší úctě přece jen fádnější závody plochodrážních kategorií oživil flat track. Záchranou jezdeckého pole se stala trojice borců veteránské kategorie. Josef Štěpánek je při tvorbě rozpisu nejprve oddělil od obou zbývajících závodníků s motocykly vyšších specifikací.

V první jízdě lépe odstartoval Aleš Duben. Jenže v úvodním výjezdu se dostal moc na venek a od té doby vládnul Kamil Peuker. V rozjížďce s číslem tři byl jejich souboj ještě jiskřivější. Domácí klasik znovu předvedl lepší start, jenže na protilehlé rovince se kolem něj hnala žlutá Suzuki Kamila Peukera.

Jaroslav Kýček (99) versus Jan Brožek (47)

Jenže ve druhém kole nájezdu byl Aleš Duben zpátky na čele. Dostal se sem spodní stranou úvodního oblouku. Jenže v dalším kole se na stejném místě, jen o pár metrů dál znovu prosadil Kamil Peuker. Ten si posléze přijel pro své druhé vítězství, díky němuž na hrotu aktuální klasifikace osaměl.

Mezitím totiž veteráni předváděli neskutečné věci! V rozjížďce s číslem dvě nezaváhal Jaroslav Kýček. Dostal se dopředu, jenže ve druhém hole jej ve druhé zatáčce o vedení připravil Jan Brožek. Jaroslav Kýček usiloval ze všech sil o odvetu, ale na cílové metě za vítězem o kousíček zaostal.

Dan Macl (vpředu) si porážkou Františka Kliera otevřel dveře velkého finále

Jaroslav Kýček kalil vodu také ve čtvrté jízdě. Zprvu vedl Jiří Slezák. Nejprve jej dostal Jan Brožek. Jaroslav Kýček se však řítil vpřed. Jako prvního za svá záda poslal Jiřího Slezáka a nakonec i Jana Brožka. Veteráni měli být ještě hodně vidět i v posledních dvou jízdách základní části svého závodu, které svedly všechny flat trackery dohromady.

V páté jízdě ještě uzavírali pole. Hlavně Jan Brožek, který na startu nezařadil a pak uzavíral řadu. První jezdil opět Aleš Duben, dokud jej ve čtvrté jízdě z vedoucí pozice opět nesesadil Kamil Peuker. Následovaly finálové jízdy plochodrážníků, aby poté pořadatelé svlažili oválek dalšími třemi kubíky vody ze zelené vétřiesky.

Adam Nejezchleba řádil jako černá ruka

Jenže voda flat tracku nesvědčí. Závodníci měli problémy s kluzkým povrchem a po pádu Jana Brožka na cílové rovince druhého kola letěl ručník do ringu. Počkalo se pár minut, až palčivé slunce povrch trošku vysuší. Při repete zůstal Jan Brožek stát na startu a Jiří Slezák záhy spadl. Kamil Peuker opět uštval Aleše Dubna. Oba však spolu s Jaroslavem Kýčkem postoupili do super finále.

 

To nejlepší na konec

Marián Jirout vede před Josefem Novotným

V kategoriích plochodrážníků jsme velké boje neviděli ani ve finálovém pořadu. A to tím spíše, zůstal-li Stanislav Buňka v depu a František Klier kroužil tři kola v malém finále sám. Z vítězství se radoval Jan Hlačina. Ve velkém finále odstartoval na Dana Macla a rychle mu zmizel z dohledu.

Byť se objevily hlasy, ať stopětadvacítky jedou finále všechny tři, pořadatelé zůstali raději opět při zemi. Marián Jirout se jen díval. Josef Novotný lépe odstartoval, ale Adam Nejezchleba využil větší sílu svého stroje a v úvodním výjezdu jej překonal.

Adam Nejezchleba objíždí Josefa Novotného

A tak se kategorie flat track stala opět zachráncem dramatu. Nejlepší trojice uzavřela dnešní závodní program v super finále na deset kol, kde za umístění získala dvojnásobné body, jež byly přičteny k jejich zisku ze základní části. V ní měl Kamil Peuker dvacet, Aleš Duben šestnáct a Jaroslav Kýček patnáct bodů. Pořadí se tedy mohlo dokonale promíchat.

A děly se věci! Kamilovi Peukerovi totiž zhasnul motocykl rovnou na startovním roštu, sotva bylo odstartováno. Vedl Aleš Duben, za sebou měl Jaroslava Kýčka. A Kamil Peuker se usilovně snažil svou ztrátu eliminovat. Závodníci projeli do šestého kola, když jim Jan Poříz ukázal šachovnicovou vlajku.

Nedorozumění se záhy vysvětlilo, dohady stejně rychle utichly a trojice borců se postavila na startovní rošt ještě jednou, aby dojela zbývající čtyři kola. Kamil Peuker pochopitelně dostal handicap, takže stál až na konci trati ve výjezdu ze zatáčky.

Kamil Peuker (184) nakonec předstihl i Jaroslava Kýčka

Vedení se ujal Aleš Duben, za ním vyrazili Jaroslav Kýček a Kamil Peuker. Pakliže by toto pořadí vydrželo až do cíle, Aleš Duben by si šel stoupnout na nejvyšší stupínek pódia. Pokud byl někdo proti, pak rozhodně Kamil Peuker. Na začátku třetího kola, tedy devátého celkem, dojel Jaroslava Kýčka.

Jenže ve druhém oblouku Aleš Duben vyjel ven a propadl se až na chvost! A tím pádem i na třetí místo dnešního podniku! Kamil Peuker totiž udeřil na Jaroslava Kýčka a v poslední zatáčce jej připravil o triumf. Nicméně veterán s chocholem na přilbě o pohár s dvojkou nepřišel.

Jan Poříz právě přivítal Jana Hlačinu šachovnicovou vlajkou v v cíli finálové jízdy

Speedway:

TOT MF VF
1. Jan Hlačina (250 ccm) 2 2 2 6 1.
2. Dan Macl, Úhřetická Lhota 1 2 2 5 2.
3. František Klier, Divišov 2 1 1 4 1.
4. Stanislav Buňka, Úhřetická Lhota 1 1 F 2
Josef Novotný, Adam Nejezchleba a Marián Jirout na stupních vítězů stopětadvacítek

Junior Speedway 125 ccm:

TOT FIN
1. Adam Nejezchleba, Chabařovice 2 2 2 2 8 1.
2. Josef Novotný, Pardubice 1 2 1 2 6 2.
3. Marián Jirout 1 1 1 1 4
Flat trackeři na pódiu: Jaroslav Kýček, Kamil Peuker a Aleš Duben

Flat track:

motocykl kategorie FIN TOT
1. Kamil Peuker #184 Suzuki FT1 5 5 5 5 10 30
2. Jaroslav Kýček #99 ČZ FTveterán 4 5 3 3 8 23
3. Aleš Duben #14 Honda FT Classics 4 4 4 4 6 22
4. Jan Brožek #47 ČZ FTveterán 5 4 1 E 10
5. Jiří Slezák #64 ČZ FTveterán 3 3 2 F 8
Ve flat tracku dnes spolu zápolily stroje všech kategorií: zleva Kamil Peuker, Aleš Duben, Jaroslav Kýček, Jiří Slezák a Jan Brožek

Foto: Antonín Škach

Dan Macl si vyšlápnul na Františka Kliera

Terenzano doplnilo evropské dvojice

Terenzano – 29. června
Vzhledem k organizačním změnám v mistrovství Evropy dvojic, které vedly až ke zrušení semifinále v Pardubicích, se o posledních dvou místech ve finále rozhodovalo v jediném semifinále v Terenzanu. Stalo se snadnou kořistí Francouzů. Italové, jež startovali bez zraněného Nicolase Covattiho, se zmocnili druhé příčky. Ovšem předtím musel Michele Castagna porazit v rozjezdu Tera Aarnia. Poslední příčka připadla slovenskému výběru Ján Mihálik – Jakub Valkovič.

Slováci v Terenzanu
1. Francie 24
David Bellego 1 3 2 3 3 1 13
Dimitri Berge 3 2 1 2 X 3 11(3)
2. Itálie 21
Nicolas Covatti
Michele Castagna 3 3 2 E 3 2 13(1)+3
Nicolas Vicentin 1 2 3 1 1 E 8(1)
3. Finsko 21
Tero Aarnio 2 X 2 2 3 3 12(2)+E
Timo Lahti X 3 3 3 X – 9
4. Ukrajina 18
Aleksander Loktajev 16
Andrej Rozaljuk 1 X F F 0 1 2
5. Norsko 14
Glenn Moi 2 3 2 2 3 2 12
Kenneth Smith 0 0 0 1 0 1 1(1)
13
6. Slovensko 13
Ján Mihálik 0 F 1 F 2 2 5
Jakub Valkovič 3 1 3 1 E X 8

Foto: Martin Búri

Češi stáli na pódiu nekompletní

Daugavpils a Vetlanda – 29. června
Červencové finále světového šampionátu juniorských družstev v Manchesteru má po dnešku kompletní startovní listinu. Vedle přímo nasazených domácích postoupili vítězové dvou semifinálových klání, a sice Poláci a Dánové. V dálkovém souboji celků umístěných na druhé příčce uspěli Australané, kteří rozdílem čtyř bodů předčili Lotyše. V Daugavpilsu se na stupně vítězů podívali rovněž Češi. Bohužel jim však chyběl Daniel Klíma, který míří rovnou do péče pardubického primáře Tomáše Brože.

 

Český tým stál na pódiu bez Daniela Klímy

Daugavpils přivítal závodníky hodně rozbitou drahou. Jako první se stala osudná právě Danielu Klímovi. Benjamínek národního týmu se přitom v rozjížďce s číslem dvě pořádně vytáhl, když dlouho za sebou vodil Maksyma Drabika.

Exmistr světa si našel cestičku dopředu. Daniel Klíma se však v poslední zatáčce přetočil, dva další závodníci byli těsně za ním a kolize byla neodvratná. Český borec přitom utrpěl fraktury obou kostí nad zápěstím.

Původně ho chtěli operovat rovnou na místě, nakonec mu kosti jen srovnali a dali do dlahy. Filip Šitera mezitím kontaktoval Petra Moravce, který s doktorem Tomášem Brožem pracoval v Mariánských Lázních. A tak dodávka s českým týmem zastaví rovnou v pardubické nemocnici, kde vyloží pacienta, jemuž za všechny čtenáře magazínu speedwayA-Z přejeme co nejrychlejší uzdravení.

Ve třetí jízdě si při pádu zlomil nohu Michael Härtel, který místní lékařskou péči odmítl rovnou a vydal se za specialistou do Berlína. Na český tým padla sklíčená nálada, nakonec však o bod předčil Němce v boji o třetí příčku. Pád se přitom nevyhnul ani Janu Kvěchovi, jemuž se v osmnácté jízdě kvůli díře zvednul motocykl na zadní a jeho majitel vypadl na dráhu, zaplaťpánbůh bez vážnější újmy.

semifinále 1 – Daugavpils:
1. Polsko 49
Bartosz Smektala 3 3 1 3 3 13
Wiktor Lampart T 2 2 2 3 9
Maksym Drabik 3 3 2 2 2 12
Dominik Kubera 3 3 3 3 3 15
Michal Gruchalski DNR
2. Lotyšsko 36
Davis Kurmis 2 3 2 2 0 9
Oleg Michajlovs E 2 3 6* 3 2 16
Artjom Trofimovs X 1 3 2 3 9
Ernest Matjusonols 1 – 1 – 0 2
Danil Kolodinskis 0 0
3. Česká republika 18
Petr Chlupáč 2 0 3 1 1 2 9
Daniel Klíma X – – – – 0
Jan Macek 0 0 – – 0 0
Patrik Mikel 2 1 0 – 0 3
Jan Kvěch 1 2 2 1 F 6
4. Německo 17
Michal Härtel F/R – – – – 0
Lukas Fienhage 2 2 1 0 0 5
Sandro Wasserman 1 0 0 1 1 3
Lukas Baumann 1 1 0 0 1 3
Richard Geyer 3 2 0 0 1 6
semifinále 2 – Vetlanda:
1. Dánsko 50
Patrick Hansen 3 3 3 – 3 12
Frederik Jakobsen 3 3 2 2 2 12
Jonas Jeppesen 3 2 3 3 – 11
Tim Sörensen 1 – 2 2 1 6
Mads Hansen 3 3 3 9
2. Austrálie 40
Jaimon Lidsey 3 1 6* 2 2 3 17
Jordan Stewart 2 2 E 3 2 9
Zach Cook 1 1 – – – 2
Kye Thomson 1 1 – – – 2
Matthew Gilmore 1 3 1 3 2 10
3. Švédsko 35
Alexander Woentin 2 3 6* 1 1 13
Anton Karlsson 2 2 1 1 1 7
Filip HJelmland 2 1 1 2 2 8
Philip Hellström-Bängs 1 2 2 1 1 7
Christoffer Selvin DNR
4. Finsko 2
Antil Vuolas 0 0 0 0 0 0
Max Koivula 0 0 0 0 0 0
Timi Salonen 0 0 2 0 0 2
Toni Hyyryläinen 0 0 0 0 0 0

Foto: Petr Chlupáč

Mezi dvanácti postupujícími jsou tři Češi

Mariánské Lázně – 29. června
Ze čtyř českých reprezentantů, kteří se zúčastnili světové kvalifikace na dlouhé dráze v Mariánských Lázních, postoupili tři do finále. Martin Málek navíc neprohrál jedinou rozjížďku a stál na nejvyšším stupínku vítězů. A Josef Franc se na něho díval ze třetí příčky.

Jesse Mustonen, Martin Málek a Josef Franc stojí na stupních vítězů

Diváci viděli docela zajímavý závod. Hlavně rozjížďka s číslem sedm je musela nadchnout. Hynek Štichauer se v ní tři kola honil s Gaetanem Stelou, než mu Francouz v posledním kole sebral vítězství. Pardubičan však měl i tak bodů přehršel. A tak se z našich mezi celou dvanáctku postupujících, již v rozjezdu s Richardem Hallem uzavřel Jarno de Vries, nedostal pouze Michal Škurla.

A vlastně i Michal Dudek, jenž byl ještě včera prvním náhradníkem a do závodu naskočil až po omluvě Bradley Wilson-Deana. Kvůli poruše však odstoupil již ve druhé sérii. Na ovále jej nahradil Zdeněk Holub, jenž byl jediným rezervním závodníkem. Skvěle odstartoval, ale jízda byla zastavena, protože rozhodčí vyhodnotil start českého borce za letmý.

Jak již to v případě Zdeňka Holuba v těchto situacích chodí, startovní manévr se mu brilantně povedl i při repete. V praní zatáčce se ovšem přetočil, Zach Wajtknecht ho vzal kolem a oba skončili pádem. Angličan byl odvezen do nemocnice s podezřením na zlomeninu pánve, na doporučení lékaře nepokračoval již ani Zdeněk Holub.

1. Martin Málek, CZ 4 4 4 4 4 20
2. Jesse Mustonen, FIN 4 4 4 4 3 19
3. Josef Franc, CZ 4 3 4 3 4 18
4. Max Dilger, D 4 3 4 2 4 17
5. Stephane Tresarrieum F 3 2 3 4 4 16
6. Hynek Štichauer, CZ 3 3 3 3 2 14
7. Stephan Katt, D 2 4 2 4 3 13
8. Kenneth Kruse Hansen, DK 3 2 3 2 3 13
9. Gaetan Stella, F 1 4 2 X 4 11
10. Bernd Diener, D 2 3 0 3 3 11
11. Henry van der Steen, NL 2 2 2 3 2 11
12. Jarno de Vries, NL 3 0 3 1 2 9+4
13. Richard Hall, GB 2 1 1 4 E 9+3
14. Zach Wajtknecht, GB 4 4 X – – 8
15. Jerome Lespinasse, F 2 1 1 4 E 8
16. Gabriel Dubernard, F 0 3 2 1 2 8
17. Alessandro Milanese, I 2 2 0 2 1 7
18. Henri Ahlbom, FIN 1 1 1 2 2 7
19. Steven Labourie, F 3 1 E 1 1 6
20. Tomas Jonasson, S 0 0 4 E 1 5
21. Marcel Dachs, D 1 0 3 0 1 5
22. Michal Škurla, CZ 1 1 0 1 1 4
23. Andreas Bergström, S 0 1 1 1 0 3
24. Christian Hülhorst, D 0 0 2 0 0 2
25. Michal Dudek, CZ 0 E – – – 0
26. Zdeněk Holub, CZ (res) F/R 0

Foto: Pavel Fišer

Jan Kvěch svá překvapení v juniorském světě ještě nevyčerpal

Praha – 29. června
Jede na hřbetě vlny šikovných bývalých kolibříků, kteří vyhrávají i po přechodu za řidítka pětistovek a jsou nadějí české ploché dráha pro nejbližší budoucnost. Vedle skvělých výsledků na domácích kolbištích zahrnujících kupříkladu ojedinělý extraligový skalp Martina Vaculíka, se prosazuje i na mezinárodní scéně. V juniorském mistrovství světa Jan Kvěch nepřestal překvapovat po svém postupu z pardubické kvalifikace. V prvním finále v Lublinu totiž obsadil osmou příčku.

 

Mezi kratším a delším motocyklem

Česká výprava v Lublinu: Václav Kvěch, Jan Kvěch, Michal Pospíšil a Tomáš Topinka

„Na přejímce mi našli prasklej‘ střední rám, tak jsme ho museli vyměnit,“ vypráví pražský junior o závodě v Lublinu. „Všechno v pohodě. Stihli jsme jen jeden trénink, na druhej‘ jsme nestačili připravit motorku. Vůbec to ale nevadilo. Stejně na dráhu udělali úplně jinou dráhu. Jet druhej‘ trénink, bylo by to zkreslený.“

Do finálového seriálu dvojicí třetích míst. „Zezačátku jsem se trápil, byl jsem křečovitej‘ a neuvolněnej‘,“ popisuje Jan Kvěch, který však již v rozjížďce s číslem šest neváhal atakovat Wiktora Lamparta. „Bojoval jsem, ale bylo to divoký. Když jsme udělali delší motorku, nedokázal jsem odstartovat. Na kratší to bylo divoký. Ale na semifinále jsem to vychytal.“

Než se dostal mezi lepší osmičku, dojel druhý za Robertem Lambertem v rozjížďce s číslem deset, jíž polští žurnalisté vesměs označili poměrně hloupou frází jako jízdu bez historie. Pražan přitom za sebou nechal Jonase Jeppesena i Rafala Karczmarze. V rozjížďce s číslem čtrnáct dojel do cíle za vítězným Bartoszem Smektalou, aby v osmnácté jízdě využil manévru Maksyma Drabika. Exmistr světa v první zatáčce podjel Gleba Čugunova a český reprezentant šel před Rusa také.

 

Dolů s reklamami!

Jan Kvěch se chystá do akce

Jan Kvěch se dostal do druhé semifinálové jízdy. Za soupeře měl Dominika Kuberu, Roberta Lamberta a Wiktora Lamparta. Po vylétnutí pásky se vedení ujal Angličan s Domikem Kuberou za zády. Český závodník se ovšem nechtěl smířit s třetí příčkou. Ovšem ve druhém kole byl příliš široký ve druhém oblouku.

„Rozjížděl jsem se po venku na druhýho,“ líčí incident přímo sám Jan Kvěch. „Myslel jsem, že ho objedu, ale chytil jsem v nájezdu hrby. Vyhodilo mi to nohu z háku. Ustál jsem to, shodil jsem jim jen reklamy. Ale zastavili to a vyloučili mě.“

V průběžné klasifikaci je Jan Kvěch osmý s osmi body, jimiž disponuje i Jaimon Lidsey před ním a Jonas Jeppesen za ním. „Na to, že jsem to jel poprvý, jsem spokojenej‘,“ bilancuje. Finálový seriál pokračuje v půli září v Güstrowě, aby vyvrcholil v Pardubicích na samém počátku super speedway víkendu.

Foto: Tomáš Topinka

Francouzů přijede pět

Mariánské Lázně – 28. června
Při odhlašování závodníků z mistrovství světa se při jejich nahrazení uplatňuje zásada střídání zemí. V případě zítřejší kvalifikace v Mariánských Lázních byla nejprve na řadě Česká republika, takže se do startovní listiny dostal Michal Škurla. Posléze přišlo na řadu Německo a nyní přišla na řadu Francie. Místo Romano Hummela tak zítra se startovním číslem třináct nastoupí Jerome Lespinasse, jenž bude pátým zástupcem země galského kohouta.

Michal Škurla, jehož zpovídá Miloslav Čmejla, se také do zítřejšího závodu dostal jako záskok

Foto: Karel Herman