Ledy v Sasku jsou jisté

Míšeň – 18. října
Česká republika disponuje dostatečným počtem nadšenců ledařských závodů, kteří jsou ochotni se sedřít, aby naše země pořádala nejvíce podniků ve střední Evropě. Nicméně při absenci umělé dráhy je úspěch jejich snažení závislý od meteorologické situace. V tomto ohledu na tom Ronny Weis se svým šroubkařským seriálem Drift-on-Ice o poznání lépe.

 

Letošní seriál Drift-On-Ice začíná příští měsíc ve Freitalu i se Zdeňkem Holubem, ovšem Roman Čejka už u toho bohužel nebude

Tým okolo míšeňského závodu může být na svou zimní činnost v posledních několika letech náležitě pyšný. Od skromných počátků na zamrzlé požární nádrži doslova ze země vybudoval seriál závodů, který tradičně baví diváky nedaleko českých hranic.

Letos se plánuje šest závodních zastávek. Potvrzeny jsou Freital, kde se na místním kluzišti bude závodit již příští měsíc, přesně 25. listopadu. Na den přesně o tři měsíce se seriál uzavře v úchvatné Energieverbundareně v Drážďanech.

V Drážďanech na sklonku února seriál vyvrcholí

Blízko potvrzení je i závod v Jonsdorfu, který leží, coby kamenem dohodil od Liberce. Mítink v Oberau je odvislý od počasí, protože se jako jediný koná na přírodním ledě. Ronny Weis pracuje ještě s podnikem v Malchowě a jedná i o šestém závodě.

Historii saských šroubků psali také čeští plochodrážníci. „Zdeněk Holub pojede kompletní seriál také letos,“ říká Ronny Weis. „Chtěli bychom ještě jednoho dalšího českého závodníka, kterého prozatím hledáme.“

Saské šroubky mohou oslovit i české plochodrážní fanoušky

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark IV), Antonín Škach a Mirek Horáček