Třináctka u čísla rozjížďky nebyla nikterak šťastná

Leszno – 28. dubna
Petr Chlupáč ve středu a ve čtvrtek s vestou Opole exceloval v Rybniku ve skupině D polského šampionátu juniorských družstev. Jeho krajanům pod hlavičkou ACCR se vedlo o poznání lépe než při premiéře. Za třetím Gnieznem zaostali jen o tři body. Další tři mohl přidat Jaroslav Vaníček, kdyby ovšem závod neskončil předčasně za dramatických okolností.

Česká výprava v Leszně | foto laskavostí Zdeňka Schneiderwinda

Vedoucí Pražan měl poruchu motocyklu a za ním jedoucí Francieszek Majewski při úhybném manévru trefil praporkáře, jenž skončil v nemocnici. Závod byl ukončen a za bernou minci závěrečných výsledků posloužilo prvních dvanáct jízd.

„Dneska to bylo daleko lepší,“ hodnotil Zdeněk Schneiderwind. „Kluci závodili, než že by vyhrávali, ale Jára jezdil první. Matouš i Pavel byli jednou i druzí.“

Přespříští týden čeká tým ACCR výjezd do Gniezna.

1. Unia Leszno 25
Hubert Scibak 4, Maksym Borowiak 8, Tobiasz Jakub Musielak 6, Antoni Mencel 7
2. Kolejarz Rawicz 24
Tom Brennan 9, Bartosz Curzytek 6, Blažej Wypior 4, Fracieczek Majewski 5
Start Gniezno 13
Marcel Studzinski 0, Mikolaj Czapla 9, Kacper Mateusz Grzelak 4
4. ACCR 10
Matěj Frýza 1 (1 0 0), Jakub Exler 0 (0 – -), Matouš Kameník 3 (0 1 2), Pavel Kuchař 2 (2 0 E), Jaroslav Vaníček 4 (1 3)

V sobotu startujeme v Kostěnicích

Kostěnice – 28. dubna
Jak už jsme avizovali minulý týden, jediný plochodrážní závod o tomto víkendu v Čechách se uskuteční v Kostěnicích tuto sobotu od třinácti hodin. Zbývá už jenom doladit poslední detaily a dokončit úpravy dráhy, které pomáhá zlepšené počasí, a můžeme začít. A teď ono překvapení…

 

Dan Macl se rozhodně popere o mistra Úhřetické Lhoty | foto Eva Palánová

Jím by měl být první ročník závodu o mistra Úhřetické Lhoty, ale protože bychom chtěli mít na startu všechny domácí jezdce, rozhodne se ještě, zda se premiéra tohoto mistrovství bude konat už tuto sobotu nebo až v červenci při druhém Srandamači.

A ještě malé opakování. Závodit mohou jezdci všech kubatur i flattrackeři, a to jako vždy ve vyrovnané konkurenci, kdy rozdělení jezdců do kategorií řešíme až těsně před startem závodů podle výkonnosti přihlášených účastníků.

Prezence a trénink jsou od dvanácti, závody začnou po třinácté hodině.

Aleš Duben (vlevo) v duelu s Milanem Moravcem | foto Antonín Škach