Archiv autora: Josef Štěpánek

Kostěnice slaví jubileum

Kostěnice – 30. června
Tuto sobotu bychom měli v Kostěnicích slavit malé jubileum, a sice už dvacátý Srandamač! Je to tak, je to už skoro sedmiletá historie a tak se do ní alespoň letmo podívejme.

Rekordní sezóna 2019

Loni se v Kostěnicích proháněl i Hynek Štichauer | foto Eva Palánová
V listopadu 2014 se v Kostěnicích proháněl i Hynek Štichauer | foto Eva Palánová

První zápis přišel 31. října 2015, i když o rok dříve 8. listopadu se na tomto oválku konala rozlučka se sezónou náhradou za Becher cup, ale to se jezdilo ještě bez bodování a spíše se trénovalo, než opravdu závodilo.

Další roky už byly bohatší. Roku 2016 se konaly dva, napřesrok už čtyři, v sezóně 2018 pak tři Srandamače. Pak přišel rekordní rok 2019, kdy se konalo neskutečných pět Srandamačů! Některé z nich dokonce i za účasti špičkových českých jezdců. Může se vůbec podařit tenhle rok vyrovnat nebo dokonce překonat?

Kostěnice budou mít dvacátý Srandamač | foto Karel Herman

Jenže pak přišly dvě léta plná omezení a snahy rádoby odpovědných politiků zlikvidovat veškerý hlavně nevrcholový sport a tak se v roce 2020 podařilo uspořádat pouze jeden a v loňském roce dva Srandamače. Podíl na tom kromě plukovníků a samozvaných epidemiologů mělo i počasí, které několikrát zaúřadovalo a snahu a práci pořadatelů zmařilo s důsledností demoliční čety.

 

Dvacátý závod

Letos jsme začali brzy a první letošní závody se v Kostěnicích konaly 30. dubna, což je vůbec nejčasnější termín, kdy se podařilo Srandamač uspořádat.

Drama letošního dubnového závodu – Patrik Linhart se vnějškem dere před Daniela Halamku | foto Eva Palánová

Teď v sobotu od 12 hodin bude prezence a trénink a od třinácti hodin druhé letošní závody. Dráha je připravena a jak už jsme psali, stejně tak i kropička. Jako vždy mohou závodit jezdci všech kubatur a výkonnosti a samozřejmě i flattrekáři.

Pro vaše případné dotazy platí kontaktní telefon na Dana Macla – 602 831 642. Určitě neodkládejte svou účast na příště, cesty počasí a ostatních okolností jsou nevyzpytatelné.

Ostatně v nemocnicích leží už neskutečných 179 lidí s covidem a potkat v pražském metru jedince s respirátorem navzdory tropickému vedru není nikterak exotické.

Prázdniny začínají v sobotu v Kostěnicích

Kostěnice – 27. června
Jediný plochodrážní závod v Čechách o prvním prázdninovém víkendu se uskuteční v Kostěnicích v sobotu od třinácti hodin. Dráha je připravena a od předpokládaného prachu ji tentokrát pomůže kropička, která je zajištěna.

 

Patrik Linhart (vlevo) letí před Lukáše Hromádku (vpravo) | foto Antonín Škach

Jako vždy závodit mohou jezdci všech kubatur a výkonnosti a samozřejmě i flattrekáři, kteří toho letos ještě moc nenajezdili, a tak mají šanci to napravit.

Prezence a trénink jsou od dvanácti, závody začnou po třinácté hodině. Kontaktní telefon na Dana Macla je 602 831 642 a uvítáme, když se zájemci o start ozvou na tento telefon do středy, abychom měli potvrzené účastníky.

V sobotu startujeme v Kostěnicích

Kostěnice – 28. dubna
Jak už jsme avizovali minulý týden, jediný plochodrážní závod o tomto víkendu v Čechách se uskuteční v Kostěnicích tuto sobotu od třinácti hodin. Zbývá už jenom doladit poslední detaily a dokončit úpravy dráhy, které pomáhá zlepšené počasí, a můžeme začít. A teď ono překvapení…

 

Dan Macl se rozhodně popere o mistra Úhřetické Lhoty | foto Eva Palánová

Jím by měl být první ročník závodu o mistra Úhřetické Lhoty, ale protože bychom chtěli mít na startu všechny domácí jezdce, rozhodne se ještě, zda se premiéra tohoto mistrovství bude konat už tuto sobotu nebo až v červenci při druhém Srandamači.

A ještě malé opakování. Závodit mohou jezdci všech kubatur i flattrackeři, a to jako vždy ve vyrovnané konkurenci, kdy rozdělení jezdců do kategorií řešíme až těsně před startem závodů podle výkonnosti přihlášených účastníků.

Prezence a trénink jsou od dvanácti, závody začnou po třinácté hodině.

Aleš Duben (vlevo) v duelu s Milanem Moravcem | foto Antonín Škach

V Kostěnicích se bude pálit metyl místo čarodějnic, byť i na ně přijde řada

Kostěnice – 22. dubna
Už příští sobotu pořádáme v Kostěnicích první letošní srandamač pro všechny jezdce a fanoušky, kteří propadli kouzlu ploché dráhy a skvělé atmosféry, která tyto závody vždycky provází. Naštěstí v této době neplatí žádná nesmyslná omezení a samozvaní odborníci momentálně marně hledají variantu viru, která by jim pomohla zdůvodnit uzavření sportovních areálů.

 

Aleš Duben (vlevo) v jednom z kostěnických duelů s Milanem Moravcem | foto Antonín Škach

Možnost svezení mají jezdci všech kubatur i flattrekáři a to jako vždy ve vyrovnané konkurenci, kdy rozdělení jezdců do kategorií řešíme až těsně před startem závodů podle výkonnosti přihlášených účastníků.

Přijeďte, prosím včas, prezence a trénink jsou od dvanácti, závody začnou po třinácté hodině. Pro jistotu ještě připomínám kontaktní telefon 602 831 642 na Dana Macla, který pracuje se svými přáteli na přípravě celého areálu a případně doplní veškeré podrobnosti.

Kostěnická plochá dráha opět ožije na čarodějnice | foto Eva Palánová

V sobotu 30. dubna v Kostěnicích budeme pálit místo čarodějnic metyl, i když i oheň na opékání buřtů bude připraven. A také malé překvapení, ale o tom ještě příští týden před závody.

 

Česká sezóna bude letos končit až v Kostěnicích

Kostěnice – 20. října
V Pardubicích jsou sice poslední závody už tuto sobotu,ale plochodrážní sezóna ještě nekončí. V nedalekých Kostěnicích připravujeme na příští čtvrtek tradiční rozlučku, která každý rok bývá opravdovým svátkem plochodrážních fanoušků a jezdců, kteří propadli kouzlu levých zatáček a nenapodobitelné atmosféry, která vždy závody na oválu v Kostěnicích provází. Čeká nás opravdový plochodrážní svátek ve sváteční čtvrtek 28. října.

Žádné další závody na ploché dráze už nejsou letos plánovány a tak je to letos poslední možnost pro jezdce všech kubatur i pro flattrekáře se svézt ve vyrovnané konkurenci, kdy rozdělení jezdců do kategorií řešíme až těsně před startem závodů podle výkonnosti přihlášených účastníků. Tradičně se této podzimní rozlučky účastní i jezdci, kteří se letos ještě prakticky nikde nesvezli. Připraveny jsou jako vždy i zajímavé ceny.

Přijeďte, prosím včas, prezence a trénink jsou od třinácti hodin, závody začnou ve čtrnáct. Pro jistotu ještě připomínám kontaktní telefon 602 831 642 na Dana Macla, který pracuje se svými přáteli na přípravě celého areálu a případně doplní veškeré podrobnosti.

Věříme, že ve čtvrtek 28.října v Kostěnicích oslavíme nejen vznik naší republiky, ale hlavně námi tak milovaný sport.

Česká sezóna bude končit až v Kostěnicích

Foto: Karel Herman

Kostěnice se jedou již zítra

Kostěnice – 27. srpna
Když jsem potkal v neděli v hledišti na závodech v Pardubicích plochodrážníky, kteří už se někdy svezli v Kostěnicích, bylo jasné, že už se těší na tuto sobotu, kdy se uskuteční na ovále nedaleko od místního nádraží letošní druhý Srandamač. Stejně tak se těšíme i my a dráha a celé závody jsou už dnes připraveny.

 

Protože jsme podrobnosti o tomto závodě už psali, připomínám jen, že rozdělení jezdců do kategorií přijde na řadu až těsně před zahájením závodů, aby závody byly maximálně vyrovnané, a budeme co nejvíce respektovat přání jezdců.

 

Dráha je v perfektním stavu a jediným nepřítelem by mohlo být velmi nepříznivé, samozřejmě hodně deštivé počasí, pokud by dokázalo dráhu výrazně poškodit. O tom bychom případně informovali na speedwayA-Z nebo je možná informace na kontaktním telefonu Dana Macla –  602 831 642.

Jinak nic nebrání tomu, aby v sobotu 28. srpna plochodrážní sezóna v Kostěnicích pokračovala druhým letošním Srandamačem!

Přijeďte, prosím včas, prezence a trénink jsou od třinácti hodin, závody začnou ve čtrnáct hodin.

Druhý z letošních Srandamačů startuje v sobotu odpoledne

Foto: Eva Palánová