Tým ACCR se vrací do polského šampionátu juniorských družstev

Slaný – 17. dubna
Listovali jste českým plochodrážním kalendářem a povšimli jste si, že Pardubice v řadě případů upustily od své obligátní středy ve prospěch pondělku? Vysvětlení preference nejméně populárního dne pracovního týdne, je jednoduchá. Po dvou covidových letech se totiž tým ACCR vrací do mistrovství Polska juniorských družstev. Svítkov už tak letos uvidí více závodů, než jiné kluby uspořádají za celé desetiletí. A nyní přibývají minimálně dva další.

 

Daniel Klíma má ambice být leaderem týmu ACCR | foto Kiril Ianatchkov

Kvalifikačních kol polské soutěže se účastní neuvěřitelných třiadvacet týmů, které na rozdíl od předchozí praxe budou zápolit dle formule čtyřuktání. Jsou rozděleny do pěti skupin, z nichž dvě mají čtyři účastníky, a ve dvou dalších startuje pět týmů.

Do dalšího kola zaručeně postoupí první tři nejlepší, posledním postupujícím se stane nejlepší tým ze čtvrtého místa všech skupin. České družstvo pojede spolu s Ostrowem, Lesznem, Gnieznem a Rawiczem ve skupině E, jež vyvrcholí podniky ve dvou prvních červnových dnech ve Svítkově.

Petr Chlupáč bude jezdit za svoje Opole | foto Kiril Ianatchkov

Za tým ACCR nenastoupí úřadující šampión českých devatenáctek Petr Chlupáč. Bude totiž startovat za Opole ve skupině D, kde se bude střetávat s juniory Czestochowej, Rybniku, Lodže a Wroclawi.

Program týmu ACCR ve skupině E:

datum: místo: volný los:
20. – 21.4. Ostrow ACCR
27. – 28.4. Lezsno Ostrow
11. – 12.5. Gniezno Leszno
18. – 19.5. Rawicz Gniezno
1. – 2.6. Pardubice Rawicz