Jaroslav Petrák se přespříští úterý vrátí na Markétu v jiné roli

Praha – 9. dubna
Díky dvěma pádům patřil mezi ty, kteří včerejší přebor na pražské Markétě nedokončili. Na ovál v české metropoli se vrátí již v úterý po Velikonocích. V prvním kole české extraligy ovšem závodit nebude. Jaroslav Petrák totiž střídá Lubomíra Vozára na postu kouče extraligových Pardubic.

 

Jaroslav Petrák bude koučem extraligových Pardubic | foto Pavel FIšer

„Pokusím se navázat na Lubošovy úspěchy,“ svěřuje se pardubický matador. „Sám sebe v sestavě preferovat nebudu, byl by problém. Jsem ale závodník. Dokážu jezdcům poradit. Uvidím, jak mi to půjde.“

Jaroslav Petrák se s největší pravděpodobností v extraligové sestavě Pardubic neobjeví. Svůj tým ale posílí v první lize, kde se o koučování podělí s Lubomírem Vozárem.

Také Jaroslav Petrák se včera musel sbírat z pražské dráhy | foto Pavel Fišer

Daniel Klíma zaplaťpánbůh nemá vážnější zranění

Votice – 10. dubna
Suverénně vládl včerejší ouvertuře českého přeboru. Vyhrával jednu rozjížďku za druhou a vévodil také rozjížďce s číslem sedmnáct. Jenže než skončilo její první kolo, vrazil do mantinelu a zůstal v péči zdravotníků. Zatímco byl vyhlašován jako vítěz, byl na cestě na rentgenové vyšetření do nemocnice, protože si stěžoval na bolesti ruky a žeber. Zevrubná lékařská prohlídka naštěstí neodhalila vážná zranění a Daniel Klíma je po svém pádu pouze potlučený.

Daniel Klíma vyvázl ze svého včerejšího pádu jen potlučený | foto Pavel Fišer

Talent Trophy mění český kalendář

Pardubice a Praha – 10. dubna
Zítřejší Talent Trophy v Pardubicích byla zrušena, protože na východočeském stadiónu pracují na implementaci pružných mantinelů. Seriál tréninkových závodů však bude pokračovat v úterý v Praze s obligátním začátkem v šestnáct hodin.

Jan Hlačina (vlevo) a Josef Černý také profitují z tréninkových závodů Talent Trophy | foto Pavel Fišer