Pražská Talent Trophy se zítra nepojede

Praha – 11. dubna
Po zrušení dnešní Talent Trophy v Pardubicích se v sobotu narychlo upeklo pokračování seriálu tréninkových závodů v úterý v Praze. Jenže technické důvody zabránily konání akce. Na pražské Markétě se však bude zítra alespoň trénovat, což zní jako skvělá zpráva pro závodníky před pátečním startem českého šampionátu.

Pražská Talent Trophy se zítra nepojede | foto Pavel Fišer

Češi a Slováci v akci 411

Apríl si minulý týden vystřelil nejen z pražského přeboru, ale zkomplikoval také život polským klubům. V zemi našich severních sousedů totiž odstartovaly všechny tři ligové soutěže. A Slovák a Češi byli u toho. A také nebyli…

 

Eduard Krčmář se v Polsku zatím nedostal do slovu | foto Pavel Fišer

Déšť zrušil tréninková střetnutí mezi Zielonou Gorou a Ostrowem, jež se měla konat v úterý a ve středu. Kvůli počasí se nekonal rovněž sobotní druholigový duel Rzeszow vs. Opole. V domácí sestavě nechyběl Eduard Krčmář, hosté před podnikem avizovali, že jejich řady rozšířil Petr Chlupáč na základě hostování.

Extraligový duel Gorzowa vs. Lublin skončil těsnou prohrou domácích 44:46, pro něž Martin Vaculík vybojoval devět bodů (3 0 2 3 1). V první lize si Krosno v sobotu přijelo do Gdaňsku pro výhru 39:51, na níž se Václav Milík podílel devíti body (1 2 2 1 3). A v neděli odjíždělo Gniezno ze Zielenej Gory s remízou 45:45. Jan Kvěch domácím připsal šest bodů s jedním bonusem (0 2 1 3 0).

Nedělní večer přinesl tečku za sobotním přeborem

Pardubice – 10. dubna
Pražský přebor skončil předčasně krátce před sobotní osmnáctou hodinou, ale tečku za ním udělal sportovní komise v neděli večer. Dokončila nominaci pro první finále šampionátu jednotlivců, který na Velký pátek uvidí Slaný. Okolnosti tomu chtěly, aby se všichni startující z Prahy dostali do startovní listiny. A tak jediný otazník zůstává, zda si Hynek Štichauer vskutku na závod oblékne plzeňskou vestu.


Tipujte:

Označte trojici závodníků, která bude nejlepší v sobotním slánském finále:

View Results

Loading ... Loading ...

Josef Franc a Václav Milík jsou dva nejlepší muži loňského šampionátu | foto Pavel Fišer

Právo startu ve finále si zajistilo tradičně prvních osm z loňské klasifikace. Vypadl z ní Ondřej Smetana, který přestal závodit, a komise jej nahradila Eduardem Krčmářem. Předloňský český šampión totiž nemohl startovat kvůli zranění. Do ročníku 2021 nejstaršího motoristického šampionátu nezasáhl ani Jan Kvěch, který dostal divokou kartu.

Kromě Ondřeje Smetany ukončili kariéru rovněž Filip Hájek, Daniel Šilhán a Jan Macek. Závodit už zřejmě nebude ani Václav Kvěch, který si našel práci. A tak se letošní český šampionát stává záležitostí mladé krve. Vždyť třeba Matěj Frýza a Josef Černý ještě loni závodili se stopětadvacítkou! Ve finále nebudou favority, ale určitě se netratí v soubojích se svými vrstevníky.

Daniel Klíma (vlevo) a Petr Chlupáč budou prohánět starší borce | foto Karel Herman

Novinkou je start Hynka Štichauera za Plzeň, který však ještě nebyl oficiálně potvrzen, nicméně Pardubice nemají námitek. Západočeský klub mu pro šampionát nabídl lepší ekonomické podmínky a pardubický vousáč jí je oplatí také svou pomocí při výchově plzeňské mládeže.

Startovní listina sobotního finále šampionátu jednotlivců ve Slaném a způsob nominace:

1 Martin Málek, Březolupy MR 2021 – 6.
2 Václav Milík, Pardubice MR 2021 – mistr
3 Jaroslav Petrák, Pardubice MR 2021 – 8.
4 Daniel Klíma, Praha MR 2021 – 7.
5 Jaroslav Vaníček, Praha přebor 3. (1.)
6 Bruno Belan, Slaný přebor 4. (2.)
7 Jan Jeníček, Pardubice přebor 7. (5.)
8 Jan Kvěch, Praha divoká karta
9 Matěj Frýza, Plzeň přebor 6. (4.)
10 Petr Chlupáč, Praha MR 2021 – 3.
11 Eduard Krčmář, Slaný dosazen
12 Matouš Kameník, Divišov přebor 10. (7.)
13 Hynek Štichauer, Plzeň? MR 2021 – 5.
14 Josef Franc, Praha MR 2021 – 2.
15 Josef Černý, Plzeň přebor 8. (6.)
16 Jakub Exler, Praha přebor 5. (3.)
17 Michal Baštecký, Praha přebor 11. (8.)
18 Pavel Kuchař, Praha přebor 12. (9.)

Poznámka: u přeboru první číslovka udává skutečné pořadí, v závorce je uvedena pozice v klasifikaci redukované o borce, kteří si účast vyjeli v loňském šampionátu

Druhým oficiálním závodem s pětistovkou v kariéře Matěje Frýzy se stane české finále | fofo Pavel Fišer