Letošní přebor se uzavře pod hradem Šostýn

Kopřivnice – 3. září
Třicet. Budeme-li počítat Václava Milíka, který se zjara musel omluvit kvůli zranění. Přesně tolik závodníků se doposud objevilo v českém přeboru. V neděli se seznam rozšíří o dvě další jména. Seriál totiž vrcholí v neděli v Kopřivnici, která se pořadatelství ujala místo Liberce, a ve startovní listině figurují i dva Slováci.


Tipujte:

Označte trojici nejlepších kopřivnického přeboru:

View Results

Loading ... Loading ...

Daniel Klíma (žlutá) se ve středu v Pardubicích musel dostat před Jaroslava Vaníčka (červená)

Jakub Valkovič prožívá svou první seniorkou sezónu, jejíž důsledky v počtu závodů umocňují ještě opatření v boji s kovidem. Podobně je na tom i Rastislav Cíferský, jenž se objevil na závodech polských amatérů v Liberci a nyní jej čeká přebor.

Seriál již nemá takovou důležitost jako na jaře, kdy byl pupkem české ploché dráhy a přinášel vodítko pro reprezentační nominace. Také kvalifikační poslání pro první finále v Plzni přebor již splnil, nicméně zbývá vyřešit otázku přeborníka.

Na hrotu aktuální klasifikace se hřeje Daniel Klíma. Petr Chlupáč je za ním pozadu o osm bodů, Hynek Štichauer ztrácí dalších šest, zatímco Jan Macek na pardubického vousáče postrádá další čtyři bodíky. Než začnete skloňovat podstatné jméno formalita, uvědomte si, že jakmile se vyjede na ovál, jde o takové slůvko vesměs až v poslední řadě.

Jaroslav Petrák (bílá) v urputném duelu s Pavlem Kuchařem (červená)

Každopádně plochodrážní expres tohoto týdne zastaví v zajímavé konečné stanici. Řady favoritů totiž rozšiřuje Martin Málek a kopřivnický ovál posiluje závodnický apetit Jaroslava Petráka. Vyloučené není ani obligátní překvapení, stačí jen vzpomenout, jak Jaroslav Vaníček v úterý v Praze a ve středu v Pardubicích nedbal majitelů větších závodnických jmen, než je jeho.

Startovní listina kopřivnického přeboru v neděli:

1 Rastislav Cíferský, SK – Žarnovica
2 Jakub Exler, Praha
3 Radek Bambuch, Kopřivnice
4 Jakub Valkovič, SK – Žarnovica
5 Daniel Klíma, Praha
6 Jan Jeníček, Pardubice
7 Jaroslav Vaníček, Praha
8 Petr Chlupáč, Praha
9 Jaroslav Petrák, Pardubice
10 dodatečně
11 Hynek Štichauer, Pardubice
12 Martin Málek, Březolupy
13 Jakub Sazovský, Kopřivnice
14 Michal Baštecký, Praha
15 Daniel Šilhán, Pardubice
16 Jan Macek, Praha
Díru do světa už letos díky přeboru udělat nelze, ale v neděli nás dozajista čekají krásné závody

Foto: Karel Herman

Mariánské Lázně čekají dva závodní víkendy

Mariánské Lázně – 4. září
Dění na lázeňském kilometru mělo být původně dvoudenní. Nicméně přeložení německého šampionátu na dlouhé dráze na příští víkend udělalo nad podobným plánem křížek. Závodit se bude nakonec příští sobotu a nedělí a přespříští sobotu. Závodníci s dlouhodrážními motocykly mají stále možnost tréninku před mistrovstvím republiky či poslední šanci pořídit si motor GM nizozemského původu.

 

Kolibříci – na snímku Karel Průša (2), Oliver Schmida (1) a Štěpánka Nyklová (3) – otevřou zářijový program v Mariánských Lázních

V sobotu 11. září bude areál patřit kolibříkům. Stopětadvacítky dopoledne pojedou další podnik svého šampionátu republiky na malých oválech a odpoledne bude vyhrazeno pro jejich sérii PRO-TEC Speedway Mini Cup.

Druhý den nastoupí flat trackeři a čtyřkolkáři. Na kilometrový ovál mohou vyrazit také plochodrážníci, jimž AMK Mariánské Lázně umožní trénink. Další podrobnosti jim ochotně sdělí Karel Kadlec, jenž má na prodej motor GM od Sjoerda Rozenberga za 1200 euro. Zájemci mohou volat na telefonní číslo 602 427 182.

Josef Franc vyhrál český titul na dlouhé dráze již šestkrát

Konečně následující sobotu, tedy 18. září bude v Mariánských Lázních korunován český šampión na dlouhé dráze. Karel Kadlec má v kostce startovní listinu, v níž najdete pět českých jmen. Vedle ikon našeho long tracku Josefa France, Martina Málka a Hynka Štichauera v ní nechybí Lukáš Hromádka. Svou premiéru si odbude Jaroslav Petrák, který dokonce aspiroval na post náhradníka světového challenge v Pardubicích.

Právě po něm Stephan Katt komentoval své vyřazení z finále mistrovství světa odvážným prohlášením, že by se chtěl letos stát německým i českým mistrem. Závod doprovodí evropská série veteránů, jichž však letos bude pomálu. Speciálně Britům se cesta na kontinent komplikuje kvůli kovidovým opatřením. A také, kdo by si pořizoval mezinárodní licenci na jediný podnik na podzim?

 

Foto: Antonín Škach a Pavel Fišer