Adam Bednář zvítězil z chodu

Liberec – 11. září
Cizinci zachránili čtvrtý díl šampionátu republiky dvěstěpadesátek v Liberci, protože s trojicí Čechů by mítink nemohl mít mistrovský status. A také počasí, protože Ještěd se choulil do mraků jako ospalec do teplých peřin a trénink propršel. Adam Bednář včera v deset hodin večer vyrazil z německého Cloppenburgu, kde byl klíčovou postavou Güstrowa při utkání Speedway Team Cupu. Do Pavlovic dorazil na poslední chvíli, byl však pekelně rychlý a navzdory prohře se Szymonem Ludwiczakem v rozjížďce s číslem dvě kraloval. Polák nakonec v ostrém duelu v dodatkové jízdě připravil Vojtěcha Šachla o druhé místo.

Szymon Ludwiczak, Adam Bednář a Vojtěch Šachl na stupních vítězů
1. Adam Bednář, Praha 3 2 3 3 11
2. Szymon Ludwiczak, PL 1 3 3 2 9+3
3. Vojtěch Šachl, Chabařovice 2 3 2 2 9+2
4. Matouš Kameník, Divišov 1 2 1 1 5
5. Sven Cerjak, SL 0 1 1 0 2
6. Juraj Šuška, SK – Žarnovica 0 0 0 0 0
Szymon Ludwiczak (červená) bojuje v rozjezdu s Vojtěchem Šachlem (modrá)

Foto: Lucie Šachlová

Déšť zasáhl Mariánské Lázně

Mariánské Lázně – 11. září
Zatímco východ České republiky se koupe ve slunečních paprscích, západ skrápí déšť. Pršelo i v Mariánských Lázních a tak kolibříci místo na ovále závodili v klubovně, samozřejmě jen slovy. Mistrovský závod byl přeložen na odpoledne, ale protože se počasí nelepšilo, byl krátce po dvanácté odvolán stejně jako odpolední podnik série PRO-TEC Speedway Mini Cup. Nyní se bude jednat o náhradním termínu v sobotu 25. září.

Mariánské Lázně dnes zažily pošmourný den

Foto: Lucie Pechmanová

Vojtěch Šachl může do Národního muzea sám na sebe

Praha – 11. září
Milovník vědy dokáže strávit v historické budově Národního muzea doslova celé hodiny. Vojtěch Šachl zde však objevil i sám sebe. Nedávno rekonstruovaná historická budova totiž až do konce října hostí výstavu vítězných fotografií soutěže Czech Press Foto. Mezi nimi je i snímek Milana Křička zachycující jeho loňskou kolizi s Janem Jeníčkem při pardubických mistrovských dvěstěpadesátkách.

Vojtěch Šachl se svou sestřičkou Alžbětou v Národním muzeu

Foto: Lucie Šachlová