Plochá dráha v Liberci dostává nové termíny

Liberec – 23. května
Liberec by měl přivítat první závodníky 11. července, kdy by letošní sezónu ve Starých Pavlovicích měl zahajovat přebor společně se stopětadvacítkami. Situace se zlepšuje každým dnem. A tak pokud se chystáte podívat na pořádné závody, už se můžete připravovat. Pokud se bude situace zlepšovat i u našich sousedů, se budeme moc těšit i na další závody. Ačkoliv se ve Starých Pavlovicích začalo pomalu trénovat, zájem od závodníků přijet do Liberce moc nebyl. Třeba je nalákáme připravovaným termínem závodu. Těšíme se na vás.

K liberecké obloze poletí páska prvně v červenci
K liberecké obloze poletí páska prvně v červenci

Foto: Karel Herman

Hlavní účel zítřejšího závodu je dobrá zábava

Kostěnice – 22. května
Plochá dráha se dostává na špici českých motoristických disciplín svým zítřejším prvním závodem v letošním roce. V Kostěnicích půjde tradičně o polooficiální akci a organizátoři budou dbát na dodržování vládních opatřeních. Body se budou sbírat, ale hlavním motivem mítinku je dobrá zábava.

 

V Kostěnicích půjde také o dobrou zábavu, což na snímku dokazuje Hynek Štichauer

„Tréninkový závod,“ objasňuje Hynek Štichauer, co bude zítra na oválku poblíž drážního tělesa v Kostěnicích pořádat. „Setkání, poježdění. Krásnej‘ trénink. Kdo přijede, přijede, kdo chce vědět, kdo přijede, musí přijet taky.“

Plochodrážní společnost se začne scházet již během dopoledne, přičemž začátek závodní podívané je plánován na třináctou hodinu. V akci by se měli objevit pardubičtí závodníci, účast přislíbili také Zdeněk Holub či Ondřej Smetana. Chybět pochopitelně nebudou místní hobici a stopětadvacítky. Do sedla se má vrátit rovněž Patrik Linhart.

Sbírat se budou také cenné zkušenosti – Marián Jirout čerpá rady přímo od svého tatínka

„Chystáme se respektovat všechna nařízení vlády,“ připomíná Hynek Štichauer. „Žádáme o dodržování dvoumetrových rozestupů. Pamatujte také na roušky, které si vezměte s sebou.“

A bude se také závodit – na snímku Josef Novotný s pětistovkou

Foto: Karel Herman