Letošní sezóna kráčí naproti sama sobě

Úhřetická Lhota – 15. května
Březen za kamna vlezem‘, duben ještě tam budem‘. Staré české přísloví platí beze zbytku pro letošní plochodrážní sezónu. Jenže koronavirový parchant prohrává, takže půjdeme na závody nejen v červnu, ale i v květnu. Pražskému poháru stopětadvacítek dokonce bude předcházet akce v Kostěnicích.

Zítra se zde bude pouze trénovat, avšak již příští sobotu úderem třinácté hodiny zde odstatuje kontrolní závod pardubických závodníků v kubaturách 125 a 500 ccm pod taktovkou Hynka Štichauera.

Ačkoliv se jedná o závod polooficiálního charakteru a nouzový stav skončí pozítří, pořadatelé budou dbát bezpečnostních opatření.

Hynek Štichauer příští týden povede kontrolní závod v Kostěnicích

Foto: Daniel Šilhán st.

Slánská akademie odstartovala

Slaný – 13. dubna
Kolibříci měli ve středu ve Slaném vlastně první možnost oficiálního tréninku zde na dráze a téměř jednu z prvních možností oficiálního tréninku v letošní sezóně vůbec. Na cestu do Slaného nám všem svítilo sluníčko, ale při přípravě strojů v depu už jsme oblohu sledovali s obavami, co se z těch mraků vysype. První díl letošní Slaný Speedway Academy začal v sedmnáct hodin a nakonec se odjel celý za sucha, z čehož měli všichni radost, protože když si se jmény spojíme místa bydlišť, namotali jsme dohromady pořádnou porci kilometrů.

 

Miroslav Rosůlek radí Adamu Bednářovi

Dráha byla poznamenaná pondělním přívalem deště, ale kdo z nás, vnímajících stávající situaci v přírodě, by se na jakýkoliv příděl vody zlobil. Myslím, že i dráze to pomohlo, ale určitě ne dva dny před tréninkem. Některé úseky byly sjízdné na hraně a domácí udělali maximum pro konání. Ještě před samotnými jízdami svými vozy dráhu válcovali.

 

Sešla se nás poměrně slušná sestava čítající sedm závodních jmen. Pod taktovkou Miroslava Rosůlka se na dráhu dostávali v pořadí  Štěpánka Nyklová, Tony Katra, Karel Průša, Petr Marek, Dominik Hrbek, Adam Bednář a Adam Nejezchleba.

 

Petr Marek v akci

Dráha byla měkká, ale i přesto její tvrdost okusil Tony Katra. Bylo to ale hned po startu a tak se zvedl a pokračoval dál nejen v této jízdě. Žádný větší technický problém nikdo neřešil, takže ztracené víčko od nádrže stroje Adama Bednáře byl jediný stín po této stránce.

 

Má ho ale lesklé a zůstalo ležet na dráze, takže hned v dalším kole Adam vyřešil svůj problém naprosto sám. Děti si dobře zajezdily a celé odpoledne jsme si dobře užili.

 

Středeční trénink se vydařil

Foto: Jaromír Nykl