V Chabařovicích hořela nejen svíčka, ale i filtr

Chabařovice – 16. května
Sobota byla v Chabařovicích slavnostním dnem nejen proto, že tento dne slavil své životní jubileum dlouholetý člen Ladislav Šifalda, ale i proto, že jsme mohli konečně veřejně trénovat. Sice pořád ještě v nouzovém stavu, ale za dodržení určitých podmínek to šlo.

Společný snímek všech účastníků
Motocykl Petra Chlupáče po uhašení

V deset hodin se městem pod horami po rozpravě  a  přivítání po koronavirové pauze jsme si také připomněli dnešní smutnou událost v Plzni, a sice pohřbu mladičkého Romana Mádyho. Všichni jsme mu věnovali malou vzpomínku.

Eduard Krčmář si oblíbil elektrickou koloběžku

A  pak už se rozburácely motory všech kubatur. Vůně metylu a krásně připravený stadion s trávníkem skoro jak na golfovou partii, přilákaly padesátku lidí, aby si po dlouhé přestávce mohli zatrénovat! A to nás velmi potěšilo.

Největší smolař byl Petr Chlupáč, který jako první vodil svůj motocykl na dráze se Zdeňkem Holubem, a nejednou se v zatáčce u depa z motocyklu vzňaly plameny a bylo rozhodnuto o osudu dnešního tréninku. A protože Petr Chlupáč, neměl druhý motocykl, tak se smutný odebral zase zpět k domovu. Hlavně, že se mu to nestalo v polské Toruni, se kterou má podepsanou smlouvu, tam je to trochu z ruky.

Zajímavý trénink prožil také Eduard Krčmář. Zamiloval se do místní elektrokoloběžky, tak letos uvažuje o závodění na tomto stroji.

Zdeněk Holub v akci

Ale kdo málem netrénoval, byl domácí Milan Dobiáš, jemuž v nočních hodinách nějací nenechavci  ukradli z auta, přilbu, rukavice, brýle, slídy a další věci nutné pro závodění. Naštěstí jeho hodný děda Milan Línek vše pořídíl nové s rychlostí blesku, tak i Milan Dobiáš, mohl trénovat na domácí půdě se svými vrstevníky, se kterými se dlouho neviděl.

Mezi kolibříky jsme viděli šest jmen, a sice Petr Marek, Adam Nejezchleba, Štěpánka Nyklová, Tony Katra, Karel Průša a Štěpán Ševčík. Dvěstěpadesátky zastupovali Jan Hlačina, Vojtěch Šachl a Jaroslva Vaníček, který se nám pěkně vytáhl, už to prostě není malej‘ Jarda.  S pětistovkami jezdili Petr Chlupáč, Eduard Krčmář, Zdeněk Holub, Michal Baštecký, Pavel Kuchař, Milan Dobiáš, Vojtěch Šachl, Adam Bednář, Jaroslav Vaníček, Jan Hlačina a Luboš Krejča. Tréninku se zúčastnili i čtyři flattrackeři.

Narozeninový dort Ladislava Šifaldy

Trénovalo se do šestnácti hodin, takže všichni měli dost příležitostí k nastavení motocyklu či vyladění stylu. Pak už na Ladislava Šifaldu čekalo sfouknutí hořící svíčky na narozeninovém dortu, kterou jsme naštěstí nemuseli hasit jako prve motocykl Petra Chlupáče.

Kolibříci v akci: Adam Nejezchleba, Tony Katra a Pavel Marek

Foto: Jiřina Šifaldová