Liberec zvažuje nejčernější z možných extraligových scénářů

Liberec – 14. května
Dnešek měl být pro nás v Liberci den, kdy po pětačtyřiceti letech pojede na plochodrážním stadionu ve Starých Pavlovicích extraliga. Parta závodníků Josef Minařík, Josef Kalous, Miroslav Vacek, Josef Herda, Josef Rybář či Petr Šafařík, která si vyjela extraligu, zůstane ještě nějakou dobu ta poslední. Situace v plochodrážním světě díky všem událostem, co se dějí, tak znemožnila tuto soutěž odstartovat.

 

Liberec zvážuje možnosti dalšího účinkování v extralize
Liberec zvážuje možnosti dalšího účinkování v extralize

Liberec již několikrát v minulosti se pokoušel pořádat extraligu, ale jednání s klubem, co by nám mohl závod přepustit, nikdy nevyšlo. Konečně v minulém roce se povedlo spojit se s INTERTEAMem a poskládat vlastní družstvo. Bohužel nemožnost dostat bez omezení závodníky přes hranice bude asi dál blokovat možnost odstartovat závody.

Po včerejším jednání mezi vedoucím týmu a klubem v Liberci se přikláníme k verzi v letošním roce odstoupit ze soutěže a připravit se na novou sezónu. Varianta startu našich závodníků z Polska, kteří by startovali na našem území, a následně je blokovat pro start na domácích závodech nepřipadá v úvahu. Snad kromě Prahy se s podobnou situací potýkaí i ostatní extraligové kluby.

Ještěd si musí na extraligu ještě počkat
Ještěd si musí na extraligu ještě počkat

Liberec tak bude čekat na další vývoj. Vzhledem ke zkrácené sezoně se budou i velice těžko hledat volné termíny.

Děkujeme všem, co nám drží pěsti.

 

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček

 

Také borské boxy ožily

Plzeň – 13. května
První veřejný trénink se konal včera také v Plzni. Noční déšť pomohl pořadatelům s kropením dráhy, jejíž kvalitu si všichni pochvalovali. Vedení tréninku se s rutinou sobě vlastní ujal Tomáš Topinka. Spolu s ním z hlavního města dorazila spousta závodníků.

Včera konečně ožily také plzeňské boxy

Vedle domácího Václava Kvěcha do sedel pětistovek usedli Petr Chlupáč, Ondřej Smetana, Daniel Klíma, Filip Hájek a vůbec poprvé Luboš Krejča.

O ovál se s nimi dělili domácí kolibříci Oliver Schmid, Štěpán Ševčík, Matěj Frýza, Antonín Pták a Josef Černý.

Tomáš Topinka vede trénink

Foto: Václav Schmid

Pardubice patřily mladší generaci

Pardubice – 13. května
Svítkov již nebyl osamocen v tréninku na rozbíhající se opožděnou sezónu. Motory včera bouřily také na plzeňských Borech a ve Slaném. Zájemci o svezení se tím pádem rozdělili, přičemž v pardubických boxech své motocykly vykládali hlavně mladší závodníci.

Daniel Šilhán byl nejstaším účastníkem pardubického tréninku
Pavel Kuchař se svými rodiči

Protože Hynek Štichauer musel pracovat, nejstarším a nezkušenějším z nich byl Daniel Šilhán. Bohužel však měl ve své třetí jízdě poruchu motoru.

S pětistovkou jezdili ještě Michal Baštecký a Pavel Kuchař. Stroje čtvrtlitrové kubatury sedlali Vojtěch Šachl, Jaroslav Vaníček a Jan Hlačina.

Vojtěch Šachl provětral svou dvěstěpadesátku

Foto: Daniel Šilhán st.