První Srandamač má nový termín

Úhřetická Lhota – 27. května
Aprílové počasí je stálé ve srovnání s plochodrážním kalendářem sezóny 2020! Ačkoliv spoustu škrtů a přesunů máme za sebou, objevují se nová data. Kvůli novým termínům SCM museli svůj první letošního Srandamač v Kostěnicích přeložit také členové Moto Klubu Úhřetická Lhota.

 

Nepojede se v sobotu 27. června, nýbrž již v neděli 21. června. Závodní dopoledne jsou evidentně minulostí, protože se začne závodit již úderem čtrnácté hodiny. V plánu jsou tři kategorie. Běžné stopětadvacítky a hobby speedway by mohly svým vůbec prvním samostatným závodem doplnit dvěstěpadesátky.

Pořadatelé cílí hlavně na Jana Jeníčka, Jana Hlačinu či Vojtěcha Šachla, kteří již v Kostěnicích závodili. Věří také v premiérový start Jaroslava Vaníčka. A pochopitelně se nebrání účasti dalších jezdců, kteří vlastní dvěstěpadesátku a mají málo možností s ní závodit.

V sobotu Vladimíra Višvádera od vjezdu na kostěnický ovál neodradil ani déšť

Foto: Eva Palánová

Nový povrch je otestován

Praha – 26. května
Záměr Zdeňka Schneiderwinda nechat kolibříky otestovat nový povrch malé Markéty klapnul dokonale. Možnosti tréninku využili Jaroslav Vaníček, Vojtěch Šachl, Adam Bednář, Dominik Hrbek, Štěpánka Nyklová, Tony Katra, Petr Marek, Karel Průša a plzeňský kvartet Matěj Frýza, Štěpán Ševčík, Josef Černý a nováček Oliver Schmid. Ve čtvrtek v české metropoli startuje série PRO-TEC Speedway Mini Cup. Při této příležitosti bude možné zakoupit si knížečku Česká plochodrážní ročenka 2020, kterou všichni startující závodníci dostanou jako jednu z cen při vyhlášení.

Malá Markéta i samotní závodníci jsou připraveni na čtvrteční ouverturu série PRO-TEC Speedway Mini Cup

Foto: Jaroslav Frýza