Středeční Speedway Academy ve Slaném se opět povedla

Slaný – 20. května
Zatímco velká dráha ještě vyžaduje přípravy pro zahájení prvních letošních jízd, tak na malé dráze proběhla již druhá akademická středa. Na velké se usilovně pracovalo a tak musí mladí dorostenci ještě vyčkávat na ostré akce svých plochodrážních idolů. I někteří z nich byli ovšem v depu přítomni, a protože občas přijdou s nějakou radou nebo zkušenostmi za svými nástupci, je akademie pro junáky určitě přínosná.

Pár informací na začátek
Pavel Marek versus Dominik Hrbek

Akademici si to dnes rozdali na dráze ve dvou a protože jich bylo pět, měl vždy jeden jízdu sám pro sebe. Posouvali se mezi sebou tak, aby se mohl poměřit každý s každým a tak se na dráhu dostávali posupně všichni v pořadí Dominik Hrbek s Tony Katrou, Karel Průša s Petrem Markem a Štěpánka Nyklová. Na režim odpoledne a jeho dodržování opět dohlížel zkušený trenér Miroslav Rosůlek.

Jak na to
Jak na to

Foto: Jaromír Nykl

Pohár kolibříků startuje až ve čtvrtek

Praha – 21. května
Stavební práce na Markétě se dotknou také malé dráhy. Na ní se zítra bude navážet nový materiál. Zdeněk Schneiderwind proto nechce riskovat a poslat na upravenou trať kolibříky rovnou do závodu. Proto v úterý místo prvního závodu PRO-TEC Speedway Mini Cup proběhne na malé Markétě trénink. Pohárový seriál začne naostro až ve čtvrtek 28. května.

Zdeněk Schneiderwind – na snímku z včerejšího tréninku v Plzni – musel přesunout úvod Speedway Mini Cupu

Foto: Daniel Šilhán st.

Plzeň se opět slušně zaplnila trénujícími

Plzeň – 20. května
Sezóna posunutá díky koronaviru se kvapně blíží, vždyť již první červnovou středu v Pardubicích naostro startuje přebor. Příští týden bude malá Markéta hostit úvodní díl letošního seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup. V Pardubicích se včera netrénovalo, takže není divu, že se na Borech sešla slušná řádka plochodrážníků.

Na trénink dorazil také Zdeněk Simota
Pád Daniela Šilhána se naštěstí obešel bez větších škod

Nejpočetnější byla ekipa Pražanů. Na ovále kroužili Filip Hájek, Petr Chlupáč, Daniel Klíma, Josef Franc, Ondřej Smetana, Luboš Krejča, Michal Baštecký, Jakub Exler a Jaroslav Vaníček se svou dvěstěpadesátkou. Nechyběl Daniel Šilhán a vůbec poprvé se letos na tréninku objevil Zdeněk Simota. V akci se objevili také Václav Kvěch, František Klier a Jan Hlačina. Formu pilovali rovněž místní kolibříci Matěj Frýza, Štěpán Ševčík, Josef Černý a Oliver Schmid.

Během ježdění upadl Daniel Šilhán. „Seděl jsem na tom blbě,“ vysvětluje příčinu. „Nakopla mě díra. Jsem celej‘, jen mě bolej‘ záda. Nejel jsem zas tak rychle.“

Pardubický junior však vynechá sobotní kontrolní závod pod vedením Hynka Štichauera. Příští středu ovšem plánuje trénovat ve Svítkově.

Trénink vedl opět Tomáš Topinka

Foto: Daniel Šilhán st.