Daniel Šilhán si přivezl mozoly na rukou

Kostěnice – 9. května
Nikdy tady nezávodil, byl zde jen na jednom tréninku. V sobotu přijel podruhé a vracel se nadšený. Jezdil tak, až si udělal mozoly na dlaních. Daniel Šilhán však nebyl sám, kdo si včerejší trénování v Kostěnicích užil jaksepatří.

Marián Jirout v plném tempu
Daniel Šilhán byl navýsost spokojený

Program na oválku u železniční trati byl dvoufázový. Kromě Daniela Šilhána se do akce s pětistovkou dostal také Hynek Štichauer, který trénoval mladší potěr. Josef Novotný se skvěle prezentoval za řidítky pětistovky. Jeho sestra Veronika a Marián Jirout pilovali své umění se stopětadvacítkou. Jaroslav Vaníček přijel s dvěstěpadesátkou.

Odpoledne dorazil František Klier. A do akce šli rovněž místní hobíci. Kromě Dana Macla, Radka Červenky a Stanislava Buňky se prezentoval i Aleš Duben. Ten však odložil svého flatrackového klasika a kroužil kolečka s plochodrážním strojem.

Hynek Štichauer v akci

Foto: Karel Herman

Flat tracker Aleš Duben na plochodrážním motocyklu

 

Polská alternativa dostala přednost

Zielona Gora – 10. května
Zůstat doma pro přebory nebo jet do Polska a být v karanténě i bez záruky místa v sestavě extraligové Zielonej Gory. Jan Kvěch toto dilema již vyřešil. Nechal se od Filipa Šitery dovézt na hraniční přechod, kde si jej převzal trenér. Pražský junior se magazínu speedwayA-Z svěřil s důvody, které jej nakonec dostaly do sousední země.

„Rozhod‘ jsem se na poslední chvíli,“ říká Jan Kvěch. „Teď mám přípravu sám. Musím bejt doma, bydlím u jezera, ale můžu chodit ven a cvičit. Motorky mám zatím v Česku, uvidím, jak to bude. Snad se to uvolní. Když se nic nezmění, mám v plánu si je přeložit na hranici. Mechanika by mi půjčili tady.“

Jan Kvěch v polské karanténě

Foto: Jan Kvěch

Novou podobu hledá i Evropa

Plzeň – 10. května
V současném termínovém chaosu si svůj řád hledá rovněž mistrovství Evropy jednotlivců. Jeho kvalifikační kola včetně plzeňského, které se mělo konat příští neděli, jsou zrušena. Mezinárodní motocyklová federace FIM nyní hledá termín pro challenge v Kršku a pro finále.

Plzeň nebude hostit kvalifikaci mistrovství Evropy, ale ve středu se na Borech začíná trénovat a příští měsíc je zde plánován přebor
Plzeň nebude hostit kvalifikaci mistrovství Evropy, ale ve středu se na Borech začíná trénovat a příští měsíc je zde plánován přebor

Foto: Mirek Horáček