Pardubický přebor příští středu uvidí sto padesát diváků

Pardubice – 26. května
Když se konečně začaly pořádat závody, nastalo období dešťů. V Kostěnicích se trénovalo, ale již pozítří na malé Markétě startuje pohár kolibříků. Příští týden začínají rovněž mítinky z oficiálního kalendáře. A na pardubický přebor budou moct dorazit také diváci.

 

Bude jich však maximálně pouze sto padesát. Sledujte proto bedlivě stránky pardubického klubu, jelikož prodej vstupenek odstartuje již v pátek. Pořadatelé myslí na své věrné fanoušky po všech stránkách. Omezují novináře, fotografy i organizátory, aby dostali do ochozů co největší počet lidí. Navíc připraví internetový stream pro ty, kteří se do svítkovských ochozů nedostanou.

Na startovní listině se pracuje a měla by být zveřejněna během nejbližších hodin. Rozhodně se v ní nepromítne otevření hranic se Slovenskem, o němž se spekuluje. Žádný slovenský plochodrážník totiž není v žebříčku na základě pořadí v loňském mistrovství republiky jednotlivců, ani v osmnáctce redukovaných výsledků konečného pořadí přeboru.

Navíc vzhledem k platným kvótám o shromažďování osob jsou Pardubice silně limitovány jednou kvalifikační jízdou. Z ní vzejdou dva účastníci hlavního klání a dva náhradníci.

Přebor budou čekat další zastávky v Plzni, ve Slaném a v Praze. O červencových závodech se jedná, navíc jejich zveřejnění musí počkat na nový kalendář FIM a FIM Europe. To platí i pro extraligu, kde se musí účastníci sejít už jen proto, aby vyřešili případné odstoupení INTERTEAMu. Nicméně česká vyšší ligová soutěž neodstartuje dříve než v září.

Na pardubický přebor může sto padesát diváků
Na pardubický přebor může sto padesát diváků

Foto: Mirek Horáček