Plzeň se opět slušně zaplnila trénujícími

Plzeň – 20. května
Sezóna posunutá díky koronaviru se kvapně blíží, vždyť již první červnovou středu v Pardubicích naostro startuje přebor. Příští týden bude malá Markéta hostit úvodní díl letošního seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup. V Pardubicích se včera netrénovalo, takže není divu, že se na Borech sešla slušná řádka plochodrážníků.

Na trénink dorazil také Zdeněk Simota
Pád Daniela Šilhána se naštěstí obešel bez větších škod

Nejpočetnější byla ekipa Pražanů. Na ovále kroužili Filip Hájek, Petr Chlupáč, Daniel Klíma, Josef Franc, Ondřej Smetana, Luboš Krejča, Michal Baštecký, Jakub Exler a Jaroslav Vaníček se svou dvěstěpadesátkou. Nechyběl Daniel Šilhán a vůbec poprvé se letos na tréninku objevil Zdeněk Simota. V akci se objevili také Václav Kvěch, František Klier a Jan Hlačina. Formu pilovali rovněž místní kolibříci Matěj Frýza, Štěpán Ševčík, Josef Černý a Oliver Schmid.

Během ježdění upadl Daniel Šilhán. „Seděl jsem na tom blbě,“ vysvětluje příčinu. „Nakopla mě díra. Jsem celej‘, jen mě bolej‘ záda. Nejel jsem zas tak rychle.“

Pardubický junior však vynechá sobotní kontrolní závod pod vedením Hynka Štichauera. Příští středu ovšem plánuje trénovat ve Svítkově.

Trénink vedl opět Tomáš Topinka

Foto: Daniel Šilhán st.