Déšť po sedmnácti letech opět napadl pardubický super víkend

Pardubice – 5. října
Zlatá přilba města Pardubice i se svým bohatým závodním doprovodem se do vzpomínek fanoušků může vrývat různými způsoby. Nicméně pakliže v nich figuruje počasí, jde o příjemnou a slunečnou záležitost. Naposledy déšť zkomplikoval závod všech závodů roku 2002, kdy muselo být redukováno její vyvrcholení. Až letos přišla na řadu Zlatá stuha.

 

Dráha byla pro závodění neregulérní

V Pardubicích celý den pršelo a to mnohdy i poměrně intenzivně. Kapky deště padaly pochopitelně i na pečlivě připravenou závodní dráhu, kterou jury v patnáct hodin uznala za nesjízdnou již jen kvůli faktu, že by na ní měli soupeřit závodníci juniorského věku.

Celý program byl proto zrušen a pořadatel vrací vstupné. Zda se pětačtyřicátá Zlatá stuha v nějaké podobě uskuteční, nebylo prozatím zveřejněno. Není divu, protože pořadatelé se musí vypořádat s náročným úkolem dát dráhu do pořádku před nedělní Zlatou přilbou.

Doprovodný Jawa Cup byl přesunut na sobotu 19. října, kdy Svítkov zažije závody tří plochodrážních kubatur. Vrcholem dne bude středoevropský pohár MACEC Cup a již sem byly přemístěny i mistrovské stopětadvacítky z července.

Svítkovský stadión skýtal nevlídný pohled

Foto: Pavel Fišer