Michal Škurla troubil k rozhodující pražské ofenzívě

Praha – 27. května
Ouvertura první ligy naplánovaná den po české velké ceně byla naplánována docela výhodně pro diváky z Velké Británie, kteří si vesměs odlet do své vlasti naplánovali až na pondělí. A tak se v ochozech Markéty naskytl netradiční pohled na anglicky mluvící fanoušky, pod nimiž rozhodně nepraskla hlavní tribuna, nicméně měli nad domácími výraznou převahu. Pro domácí tým nezačal závod vůbec dobře, když se Daniel Klíma po pádu v rozjížďce s číslem šest ocitnul v sanitce s podezřením na frakturu kotníku. Základní část nabídla vzácně vyrovnanou podívanou a pěkné závodní momenty. V rozjížďce s číslem jedenáct bojoval Petr Chlupáč s Hynkem Štichauerem o druhé místo, tak vehementně, až Pardubičana nakonec předčil i Ondřej Smetana. Před trojicí finálových jízd se o vedení dělila Markéta s juniorským týmem, ovšem Žarnovica a Pardubice zaostávaly o pouhé dva body. Východočeši ztratili pádem Martina Gavendy v rozjížďce s číslem třináct a ani závěrečné prvenství Hynka Štichauera je nedostalo na stupně. Naproti tomu Michal Škurla sice vraštil čelo, že rozhodující fázi musí rozjíždět po úpravě, ale při repete třinácté jízdy dodal Markétě správný impuls k vítězství v celém podniku. Jakub Valkovič hned vzápětí ovládl rozjížďku s číslem čtrnáct, avšak Jan Kvěch nakonec srovnal skóre juniorského družstva se Žarnovicou. V rozjezdu o druhé místo nezaváhal a prakticky rovnou s letem pásky ke slunečné pražské obloze Jakuba Valkoviče porazil.

Pražský kvartet Daniel Klíma, Ondřej Smetana, Michal Škurla a Petr Chlupáč vyhrál úvodní kolo první ligy

Čtyři úvodní rozjížďky nerozhodly vůbec nic

Mítink začal nástupem, ale skončil bez vyhlášení na stupních vítězů

První liga měla nejkrásnější program ve svých dějinách. Pořadatelé totiž vložili tabulku startovní listiny dnešního závodu do výpravného průvodce včerejší Grand Prix. Právě z řad jejích návštěvníků se rekrutovala převážná část diváků. Konat se v běžný všední den, obsazenost ochozů by byla zřejmě tristní jako obvykle. Byť dnes řada českých fanoušků zůstala jako obyčejně při závodech tohoto typu doma, Angličané využili volný den před odletem domů, aby se přišli podívat na ještě jeden závod.

Michal Škurla (modrá) drží v šachu Filipa Hájka (žlutá) a Jana Kvěcha (bílá)

O tréninku Jan Kvěch a Hynek Štichauer předvedli publiku efektní jízdu po zadním kole. Když se před nějakými pětatřiceti lety takto chovali Američané před semifinále světového šampionátu dvojic, jistý ministr dle ústní tradice opustil své místo na čestné tribuně na protest proti podobnému kapitalistickému cirkusu. Dnes Adam Jaksch oběma závodníkům udělil napomenutí. Copak o to, proti gustu žádný dišputát. Pakliže by ovšem sám sudí při večerním odjezdu z areálu vydržel čekat, až mu vůz před ním uvolní místo, ale při jeho objíždění jen o milimetry nesmetl prodejní stoleček s knížkami. Představy o bezpečné jízdě jsou zkrátka a dobře relativní.

Petr Chlupáč schytal v první jízdě pár pořádných cejch

Ale zpátky na začátek závodu. Horké sluníčko vysoušelo nejen hrdla přítomných lidí, ale i dráhu. Tomáš Topinka ji proto dopřál hodně vody. A to se stalo příčinou mnoha stížností, které z úst závodníků zazněly během první série. Její výsledky mítink vlastně zmrazily, protože po čtyřech rozjížděk měl každý z týmů na svém kontě po šesti bodech.

Jakub Valkovič se svěřuje se svými dojmy po návratu z rozjížďky s číslem dvě:

„Dráha je hrozně nakropená, nedá se jet, musím dolů s rozetou…“

Martin Gavenda má žarnovický tandem David Pacalaj – Jakub Valkovič ještě za svými zády

První jízdu vyhrál Michal Škurla stylem start – cíl. Jeho kolegové Jan Kvěch a Filip Hájek, které však v první lize spojuje tým Junioři CZ, však prakticky vůbec nepustili ke slovu Petra Chlupáče. Ob jednu jízdu později zase úřadoval Ondřej Smetana. Jeho pražský parťák Daniel Klíma neviděl vinou technických problémů cíl, navíc na něho odstartovali Jan Kvěch a Josef Novák.

Ondřej Smetana vodí Jana Kvěcha

Velkým šokem se stal výsledek rozjížďky s číslem dvě. Její start nejlépe zvládl Martin Gavenda. Avšak s lehčím převodem měl na vodě plné vody plné ruce práce. A stejně tak i Jaroslav Petrák, jehož v první zatáčce podjel Jakub Valkovič. Slovenský mladík se zařadil za záda Davida Pacalaje, aby společně tlačili na Martina Gavendu.

Martin Gavenda (červená) a Hynek Štichauer (modrá) se ujímají vedení před Michalem Tomkou (žlutá) a Jánem Mihálikem (žlutá)

Pardubičané se nakonec nedočkali ani remízy. Martin Gavenda se ještě v prvním kole ve výjezdu z druhé zatáčky přetočil. Spodem se pod ním objevil David Pacalaj, přičemž Jakub Valkovič Moravana s bílým koníkem na vestě poslal za svá záda hned vzápětí. Martin Gavenda svou chybu odčinil ve čtvrté jízdě, když vyhrál stylem start cíl. Hynek Štichauer ve druhé zatáčce druhého kola podjel Michala Tomku, jenž zaskočil za Davida Pacalaje, aby zvýšil pardubické vítězství na 5:1.

 

Praha tahá na delší konec

V ochozech byli také fanoušci ze Slovenska

V rozjížďce s číslem pět držel sudí pásku příliš dlouho, což se stalo osudným Danielu Klímovi. Pražský náhradník, jímž Tomáš Topinka nahradil Ondřej Smetanu, se musel posunout na trestnou čáru. Navzdory svému handicapu dokázal dotáhnout Jána Mihálika a nakrátko mu sebrat třetí místo. Slovák však rychle nabyl vrch, ke všemu pražský náhradník v poslední zatáčce upadl a skončil v nemocnici s podezřením na frakturu kotníku, který mu začal otékat ještě při prvním ošetření na ovále.

Daniel Klíma se přesunuje na trestnou čáru

Michal Škurla stylem start – cíl pojistil Markétě remízu s Jakubem Valkovičem a Jánem Mihálikem. Druhé střetnutí Markéty a Žarnovice však dalo domácím dvoubodovou převahu. V tenatech necitlivého rozhodčího se v rozjížďce s číslem sedm ocitnul Michal Tomka. David Pacalaj sice předvedl famózní start, jenže již v prvním výjezdu jej na čele po vnějšku vystřídal Michal Škurla. Petr Chlupáč ještě připouštěl, že v depu se svým otcem laboruje se správným nastavením, ovšem jeden bod si před Michalem Tomkou dokázal ohlídat.

Filip Hájek odolává Jaroslavu Petrákovi

Na třináct pražských bodů se záhy dotáhl juniorský celek. Filip Hájek sice v šesté jízdě marně proháněl suverénního Hynka Štichauera, ovšem když jej v úvodním oblouku třetího kola podjel Jaroslav Petrák, okamžitě mu jeho manévr vrátil. Pardubický matador bojoval až do cíle, ale v něm se mohl chlubit pouze skalpem Josefa Nováka, jenž byl třetím mužem týmu Junioři CZ.

Michal Tomka jede před Jánem Mihálikem

„Doteď jsem to ladil, teď už to bude dobré,“ říkal Jan Kvěch, než se vydal vstříc rozjížďce s číslem osm. A vskutku spolu se svým kolegou Filipem Hájkem se rychle ujali vedení. Martin Gavenda překypoval aktivitou, nicméně oba juniory ve třetím okruhu rozdělil jen na dvě stě metrů, než se Filip Hájek dostal nazpět na druhou příčku.

Martin Gavenda (červená) v souboji s Filipem Hájkem (žlutá)

Už tak neskutečně vyrovnaný závod srovnaly Pardubice v poslední sérii základní části. V deváté jízdě úřadoval Hynek Štichauer stylem start – cíl. Jaroslav Petrák se ale nedokázal dostat před tandem Ondřej Smetana – Michal Škurla. A pak přišla rozjížďka s číslem jedenáct, která sama o sobě stála za nedělní návštěvu pražské Markéty.

Petr Chlupáč popisuje svůj souboj s Hynkem Štichauerem v jedenácté jízdě:

„Zrovna jsme dopasovali motorku. Start byl takovej‘ blbej‘, pak jsem ale chytil venek, kde byl materiál. Hynek šel na střed, kde materiál nebyl.“

Hynek Štichauer (modrá) čelí tlaku Ondřeje Smetany (žlutá) a Petra Chlupáče (bílá)

Vpředu se usadili Martin Gavenda s Hynkem Štichauerem, ale ve druhé zatáčce se na druhou příčku posunul Petr Chlupáč. Jenže ve druhém kole Pardubičan protáhnul druhý nájezd a byl zpátky. O kolo později takřka na stejném místě, jen o pár metrů dále, udeřil Petr Chlupáč venkem. Hynek Štichauer reagoval praktiky současně, avšak předjel ho také Ondřej Smetana. Místo vítězství braly Pardubice remízu, takže v aktuálním pořadí jim domácí utekli již o dva body.

 

Rozjezd o druhou příčku potvrzuje vyrovnanost závodu

Jan Kvěch ujíždí Davidu Pacalajovi

Se stejným bodovým ziskem jako Praha skončil základní část také juniorský tým. V rozjížďce s číslem deset zajistil Filip Hájek remízu s Žarnovicou. Triumfoval stylem start – cíl před tandemem Jakub Valkovič, jenž dojel s plechovou botou visící pouze na řemenu, a Michal Tomka. Ten zajistil týmu Mariána Šebiana jeden bod, když v úvodní zatáčce podjel Josefa Nováka.

Michal Škurla (žlutá) objíždí Filipa Hájka (červená)

Úplně shodný výsledek přinesla také dvanáctá jízda. Po vylétnutí pásky vedl sice David Pacalaj, ovšem vnějškem druhé zatáčky se do vedení dostal Jan Kvěch. Ján Mihálik ještě prve v úvodním oblouku poslal za svá záda Josefa Nováka. Junioři CZ tedy dotáhli Prahu, zatímco Žarnovica s Pardubicemi byly za nimi s dvěma body méně.

Martin Gavenda lituje rozjížďky s číslem třináct:

„Ten pád byla moje chyba, najel jsem moc ven a po úpravě tam byla voda. Myslel jsem, že budu rychlý, ale ztratil jsem a přetočil se.“

Martin Gavenda (modrá) za chvíli ukončí dnešní závod pádem

Závěrečná série nominačních individuálních jízd odstartovala pádem Martina Gavendy. Moravan v pardubické vestě uklouznul v první zatáčce. Rozhodčí paradoxně stisknul spínač červených světel ve chvíli, kdy už závodník byl v bezpečí. Nejvíce mohl litovat David Pacalaj,který v okamžiku přerušení vedl.

V repete jej vyhnali z jeho dvojky na trojku a on stačil v první zatáčce pouze podjet Filipa Hájka. Michalu Škurlovi se na ovál rovnou po úpravě nechtělo, nicméně na podruhé rozjížďce s číslem třináct kraloval od začátku až do konce.

Jakub Valkovič vede před Petrem Chlupáčem

Stejně suverénně si hned vzápětí počínal Jakub Valkovič. „Na začátku se mi nedařilo odstartovat, ale poslední dvě jízdy jsem dobře odstartoval a bylo to vidět i na výsledku,“ komentoval své sólo ve čtrnácté jízdě. Druhý Petr Chlupáč zvýšil pražské vedení na dva body před Žarnovicou. Na vítězství už nemohly dosáhnout ani Pardubice, byť Jaroslav Petrák obral o poslední bod Josefa Nováka, ani Junioři CZ. Ti měli čtyřbodovou a Východočeši dokonce šestibodovou ztrátu.

Ani závěrečné vítězství Hynka Štichauera před Janem Kvěchem nedostalo Pardubice na pódium

Rozjížďku s číslem patnáct zastavila červená světla v půlce úvodní zatáčky, viníkem čehož byl letmý start. Opakovačku zvládnul nejlépe Hynek Štichauer. Kroužil na čele po vnitřní čáře. Bojovný Jan Kvěch ta jeho záhy nemohl nic vymyslet po spodní straně. Ondřej Smetana pro změnu létal po venku, kde byl však materiál již vesměs vyházený, takže Pražan spíše ztrácel.

V rozjezdu odstartoval Jan KVěch (žlutá) na Jakuba Valkoviče (červená)

Přesto jeho bod stačil Markétě na vítězství, ale triumf Hynka Štichauera byl málo, aby se Pardubičané postavili na bednu, kdyby ovšem pořadatelé dnes nějaké vyhlášení vítězů zorganizovali. Zbývající dva týmy skončily smírně a ke slovu musel přijít rozjezd. Rozhodl jej vlastně už start, kdy Jan Kvěch odvedl Jakuba Valkoviče.

 

Hlasy z depa

Michal Škurla měl na pražském vítězství lví podíl

„Byly tam fleky, vymydlený, jak byly mokrý, tak se to přetáčelo,“ vysvětloval Michal Škurla svou nechuť vyjíždět na ovál hned po úpravě trati. „Radši bych jel druhou nebo třetí jízdu, ale skoro pokaždý jsem jel po úpravě. Ale vyhrálo se, tak super.“

Ondřej Smetana (modrá) a Michal Škurla (červená) drží v šachu Jaroslava Petráka (bílá)

„Závody super,“ konstatoval Ondřej Smetana. „Ale příště by to chtělo jinýho rozhodčího! Nevím, kdo nám bude platit ty spojky. Hlavně že jsme vyhráli, to je fajn. Škoda, že jsem těch bodů neměl víc…“

Petr Chlupáč ukazuje záda Hynku Štichauerovi

„Chvíli mi trvalo dopasovat motorku,“ připouštěl Petr Chlupáč. „Dráha zezačátku nevypadala přitažlivě, ale pak to bylo pěkný.“

„První dvě jízdy jsem ladil nastavení motorky,“ vyprávěl Jan Kvěch. „Pak jsem to vychytal a už to jelo. V rozjezdu jsem to měl už naladěný a jelo to pěkně. Odstartoval jsem na něj a už mě nedojel. Ke konci byla dráha už tvrdá, nebyl na ní materiál a nedalo se předjíždět.“

Junioři CZ: Josef Novák, Filip Hájek a Jan Kvěch

„Zezačátku to bylo uchcaný jako svině,“ nechal se slyšet Filip Hájek. „Chtělo to nakropit míň. Tahoun týmu byl Honza Kvěch, jel parádně jako vždycky. Zabodovali jsme, aspoň jsme druhý. Ale největší podíl na tom má Honza.“

„Maturitu mám,“ pochlubil se Josef Novák splněním svého hlavního cíle jarní části sezóny. „Teď to chce se rozjet naplno.“

Jakub Valkovič našel v závěru závodu správné nastavení

„Myslím, že dobrý závod pro mě,“ hodnotil Jakub Valkovič. „Na začátku se mi nedařilo odstartovat, ale poslední dvě jízdy jsem dobře odstartoval a bylo to vidět i na výsledku. Škoda poslední jízdy o druhé místo, tam jsem měl na startu všechno suché. Nepodařilo se mi odstartovat a už jsem to potom nedohnal. Ale skončili jsme třetí. Škoda, že se klukům nepovedlo získat ještě nějaký bod, byli bychom druzí.“

David Pacalaj byl v zásadě spokojen

„Dobré,“ byl David Pacalaj mimořádně velice stručný. „Jsem celkem spokojený. Dalo se to, dráha byla dobrá.“

„Závody z mého úhlu pohledu byly dobrý,“ bilancoval Michal Tomka. „Ale až druhou jízdu jsme se trefili do nastavení. Pak mi to zase nešlo a až na čtvrtou jízdu to bylo dobrý. Nakonec jsem šel ze žlutý. Tam to bylo hluboký a hrabal jsem.“

Kromě jedné nuly Hynek Štichauer vítězil

„Hele, dneska to bylo takový tvrdý, vyprášený a slizký,“ pustil se Hynek Štichauer zhurta do odpovědi na tradiční otázku magazínu speedwayA-Z, jaké to dnes bylo. „Po včerejšku měla dráha dost. Byla to ostuda, zkoušel jsem motorku. Nevím, co si mám o tom myslet. Škoda tý nuly. Je rozpis, že jedeš ob jízdu, není čas připravit motorku a vyměnit gumu. Já měl motorku rychlou od startu, ale pak už neměla rychlost, kluci mě dojeli a byli lepší.“

„Dobré,“ zamyslel se Martin Gavenda. „Mrzí mě, že jsme skončili poslední. V první jízdě jsem se plácal s tou vodou. Měl jsem lehčí převod, měl jsem problémy a tím jsem to prosral. Pak už to šlo, proto je škoda, že jsme nebyli na bedně jen o bod.“

Jaroslav Petrák odráží Josefa Nováka

„Úplně na hovno,“ vraštil čelo Jaroslav Petrák. „Pan Topinka to kropí, dělá z toho bazén a já si nevzal plavky. Takže v prdeli, nevím, Markéta mi moc nesedí. Pořád to samý, jakžtakž to dopasuješ, ale ty kluci jsou rychlejší.“

Martin Gavenda se brání Michalu Tomkovi
1. AK Markéta Praha 25
Petr Chlupáč 0 – 1 2 2 5
Michal Škurla 3 3 3 1 3 13(1)
Ondřej Smetana 3 – 2 1 1 7(1)
Daniel Klíma E F – – 0
2. Junioři CZ 22
Jan Kvěch 2 2 3 3 2 12+3
Filip Hájek 1 2 2 3 1 9(2)
Josef Novák 1 0 0 0 0 1(1)
bez náhradníka
3. SC Žarnovica 22
David Pacalaj 3 – 2 2 2 9
Jakub Valkovič 2 2 – 2 3 9(1)+2
Ján Mihálik 0 1 – 1 2(2)
Michal Tomka 1 0 1 0 2(1)
4. AMK ZP Pardubice 21
Martin Gavenda 1 3 1 3 X 8
Jaroslav Petrák R 1 0 0 1 2
Hynek Štichauer 2 3 3 0 3 11(1)
bez náhradníka
Michal Škurla (žlutá) útočí na Davida Pacalaje

Aktuální prvoligová tabulka:

bilance umístění malé body velké body
1. Praha 1-0-0-0 25 4
2. Junioři CZ 0-1-0-0 22 3
3. Žarnovica 0-0-1-0 22 2
4. Pardubice 0-0-0-1 21 1
Petr Chlupáč (bílá) a Ondřej Smetana (žlutá) trápí Hynka Štichauera

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček

Jakub Valkovič vede před Petrem Chlupáčem a Jaroslavem Petrákem

Fredrik Lindgren vůbec nezveličoval svá předzávodní prohlášení

Praha – 26. května
Fredrik Lindgren se před pražskou velkou cenou netajil ambicemi prodloužit své vedení na čele aktuální klasifikace šampionátu, kam se dostal před dvěma týdny ve Varšavě. Záměr se mu povedl, navíc v poslední zatáčce finálové jízdy zosnoval úspěšný útok na Patryka Dudka. Sebral Polákovi vedení, které držel ve svých rukou již od vylétnutí pásky, a přišel si stoupnout na nejvyšší stupínek pódia. Václav Milík, česká divoká karta, skončil jedenáctý. Josef Franc a Eduard Krčmář se z pozic náhradníků do akce nedostali.

Patryk Dudek, Fredrik Lindgren a Emil Sajfutdinov na stupních vítězů

 

Jiří Štancl nemohl návštěvu boxu Václava Milíka vynechat

Patryk Dudek se ujal vedení hned v úvodním kole finálové rozjížďky, zatímco Fredrik Lindgren ho nedokázal předjet. Emil Sajfutdinov si hlídal třetí příčku, když Tai Woffinden byl záhy donucen zastavit. Nicméně švédský borec nesložil zbraně a vedoucího Poláka připravil o pražský triumf v poslední zatáčce.

„Jsem super šťastný, že jsem získal vítězství v Praze,“ přemítal na tiskové konferenci. „Není často, že byste vyhráli Grand Prix tímto způsobem.“

Fredrik Lindgren se před Patryka Dudka dostal až na poslední chvíli

Horké počasí po celou sobotu donutilo pořadatele zalévat ovál spoustou vody, aby se mohlo závodit v různých stopách. Mezi borci, kteří bojovali se správným nastavením, byl také Fredrik Lindgren. Nicméně on si mohl libovat, že dobrý konec znamená dobré všechno. A pět týdnů, jež nás dělí od další velké ceny v Horsensu, stráví na čele průběžné klasifikace s náskokem jednoho bodu na Taie Woffindena.

Nicki Pedersen v semifinále padá za zády Jasonya Doyleho

„Na začátek jsem se hodně pral se set-upem a pracoval jsem na tom, abych jezdil rychle,“ připouštěl. „Nakonec jsem našel správné nastavení a získal jsem svou sebejistotu nazpět. A vyhrál poslední jízdu, jak jsem to udělal v poslední zatáčce, bylo úžasné. Už jsem chtěl hodně vyhrát ve Varšavě, ale nepovedlo se to. A tak jsem vyhrál dnes.“

Patryk Dudek ujíždí Bartoszi Zmarzlikovi

Patryk Dudek by mohl být zklamaný, jak se zřítil z nejvyššího stupínku pódia. „Jsem šťastný po dnešním večeru, protože jsem zpátky a bojuju o medailové posty,“ byl ve zcela opačné náladě. „Je teprve druhé Grand Prix roku a mě těší, jak se věci daří. A gratuluju Freddiemu ke skvělému vítězství.“

Emil Sajfutdinov jede před Václavem Milíkem

Ostatně ani Emil Sajfutdinov, který před devíti lety proměnil svůj debut ve světě velkých cen do postavení nejmladšího vítěze, na tiskové konferenci nesmutnil. „Rád bych hodně poděkoval všem fanouškům z Ruska, kteří se přijeli podívat a podpořit mě,“ konstatoval. „Jsem šťastný, že jsem na pódiu. Kvůli dráze jsme museli na motorce něco měnit po každé jízdě. Najít set up bylo dnes hodně obtížně.“

SF1 SF2 FIN TOT
1. Fredrik Lindgren, S 2 2 1 2 3 3 3 16
2. Patryk Dudek, PL 0 2 1 3 3 3 2 14
3. Emil Sajfutdinov, RUS 3 2 2 3 2 2 1 15
4. Tai Woffinden, GB 3 3 3 2 3 2 E 16
5. Maciej Janowski, PL 3 3 3 0 2 X 11
6. Jason Doyle, AUS 1 1 2 3 1 1 9
7. Nicki Pedersen, DK 3 0 E 2 3 X 8
8. Artjom Laguta, RUS 2 0 2 3 0 1 8
9. Matej Žagar, SLO 1 1 3 1 1 8
10. Greg Hancock, USA 2 1 1 1 2 7
11. Václav Milík, CZ 0 3 0 2 1 6
12. Niels Kristian Iversen, DK 1 0 3 0 1 5
13. Przemyslaw Pawlicki, PL 0 3 1 1 E 5
14. Chris Holder, AUS 1 1 2 1 0 5
15. Bartosz Zmarzlik, PL 0 2 0 0 2 4
16. Craig Cook, GB 2 0 0 0 0 2
17. Josef Franc, CZ DNR
18. Eduard Krčmář, CZ DNR

Václav Milík se letos bohužel nedostal do semifinále

Průběžné pořadí seriálu:

1. Fredrik Lindgren 32, 2. Tai Woffinden 31, 3. Patryk Dudek 24, 4. Maciej Janowski 24, 5. Emil Sajfutdinov 23, 6. Artjom Laguta 21, 7. Matej Žagar 16, 8. Chris Holder 15, 9. Greg Hancock 15, 10. Jason Doyle 14, 11. Bartosz Zmarzlik 13, 12. Nicki Pedersen 10, 13. Niels Kristian Iversen 9, 14. Prezemyslaw Pawlicki 8, 15. Krzysztof Kasprzak 8, 16. Václav Milík 6, 17. Craig Cook 4, 18. Maksym Drabik 2, 19. Bartosz Smektala 2.

Tai Woffinden odstupuje z finálové jízdy

Foto: Karel Herman a Pavel Fišer

Greg Hancock vodí Mateje Žagara