Češi a Slováci v akci 262

Po polských velkých cenách se druhý den tradičně nejezdí tamní ligové soutěže. Odstartovala však švédská Elitserien. A také čtvrteční svátek Nanebevstoupení Ježíše Krista, který je v Německu volným dnem, přinesl pro dnešní vydání pondělní kompilace o výkonech našich závodníků za hranicemi v uplynulém týdnu dostatek výživného materiálu.

 

 

Než se Matěj Kůs v sobotu postavil po boku Sebastiana Ulamka, stál na pódiu v Redcaru

U prvního kola nejvyšší švédské soutěže nechyběl ani Václav Milík. Jeho Indianernu Kumla čekal na úvod výjezd do Västerviku. Místní celek nakonec vyhrál 48:42 a pardubický kapitán inkasoval devět bodů (3 1 2 1 2).

Matěj Kůs měl v britské lize volno, avšak soustředil se ve své garáži na nápravu hubeného zisku z předminulého pátku ve Scunthorpe. Ve čtvrtek si ještě v Redcaru střihnul Memoriál Julie Lewis, bývalé klubové účetní, která podlehla zákeřné nemoci. Vyhrál Ty Proctor, bývalý závodník klubu, který získal patnáct bod. Kapitán pražské Markéty ztratil jediný bod právě s ním v úvodní jízdě, aby jej pátek zastihnul již v Praze, kde se zavřel v dílně před Memoriálem Antonína Vildeho a kopřivnickým finále.

Václav Milík v minulém týdnu absolvoval tři závody

Během svátečního čtvrtku v Landshutu vyvrcholil seriál Best Pairs. Do sestavy Starkom Racing se vrátil Václav Milík. Vybojoval deset bodů (3 1 3 1 2), ovšem jeho parťák Damian Drozd přispěl jen čtyřmi nulami, takže skončili poslední a v celkové tabulce předposlední. Triumfem si pojistili celkové vítězství Jaroslaw Hampel a Piotr Pawlicki spojení logem Fogo Power.

Martin Málek se vypravil na travnatý pouťák do Lüddinghausenu. „Na začátku to vypadalo dobře,“ ujímá se role vypravěče. „Vyhrával jsem jízdu za jízdou, dařilo se, ale nějak jsem se přepočítal ve finále.“

Martin Málek na pódium v Lüddinghausenu s Andy Appletonem a Paulem Hurrym

Březolupský závodník udával tón závodu spolu s Andy Appletonem. „Finálová jízda se třikrát opakovala,“ pokračuje Martin Málek. „První start mi moc nevyšel, vyjel jsem druhý ze zatáčky. Pak jsem odjel první, zase to zastavili. Třetí start mi úplně nevyšel, ale vyjel jsem ze zatáčky první před Andy Appleton. Ten to v další zatáčce dal pode mě a už jsem se na to vyprdnul. Myslel jsem, že mám čtyři body náskok, jenomže ze základní části se počítaly jen tři nejlepší jízdy. I když jsem Andyho dvakrát porazil, byl mezi námi jeden bod rozdíl.“

Tribuna v Lüddinghausenu

Výsledek finále pak rozhodl o Angličanově vítězství, zatímco Martin Málek stál na pódiu po jeho boku spolu s Paulem Hurrym. „Děkuju Pepovi Tyčkovi za doprovod a pomoc a také Anne Spaanovi za pomoc,“ uzavírá český borec své vyprávění. „Dobrá práce hoši!“

Michal Škurla nebyl ve čtvrtek při pouťáku WoFa Pokal ve Wolfslake tak úspěšný. Za velkého vedra nasbíral čtyři body (0 1 1 1 1) a obsadil čtrnáctou pozici. Zvítězil Kacper Gomolski (15 bodů), s nímž šli na pódium krajané Damian Adamczak (14) a Sebastian Niedzwiedz (12).

Foto: Josef Nový, ilustrační Mirek Horáček a Karel Herman