V Kopřivnici uvidíme

Kopřivnice – 11. května
Devítiletá závodní pauze na Letním stadiónu v Kopřivnici rozdělila finalisty, z nichž po dnešní omluvě vypadl opět zraněný Zdeněk Holub, na dvě skupiny. Ti starší zde závodili již před rokem 2008, v němž zářijový Memoriál Michala Matuly na dlouho uzavřel brány sportoviště plochodrážním motocyklům. Později narození se zde vesměs dostali do akce během loňské renesance. Ovšem Eduard Krčmář a Václav Milík zde ještě nikdy nebyli. Josef Franc, který je před nimi na hrotu aktuální klasifikace, zkusil náš největší ovál před více než dvaceti lety i loni. Myšlenku, že by mu to v neděli přineslo výhodu, ovšem odmítá, byť se na sever Moravy těší.


Tipujte:

Kdo vyhraje kopřivnické finále?

View Results

Loading ... Loading ...

Neznalost severomoravského obra nevadí

Josef Franc přijede do Kopřivnici jako leader aktuální klasifikace

Josef Franc se v Kopřivnici objevil poprvé při mezinárodním pouťáku v srpnu 1997. Loni zde úřadoval naplno při červnovém přeboru, jímž se plochá dráha do města tatrovek vrátila. Zářijový mezinárodní závod sice nevyhrál, ale v říjnu zde získal titul mistra českého long tracku. Místní olbřímí ovál zná dokonale, což by jej mohlo v neděli stavět do role favorita.

Eduard Krčmář skončil v Praze potřetí za sebou jako druhý

„Není takový problém, že Venca v Kopřivnici nebyl,“ přemítá. „Jsou s Edou úspěšný závodníci, uvidí se, kdo bude v neděli nejlepší. Těším se tam, Kopřivnici mám rád, bude to dobrej‘ závod na psychiku. Uvidíme, jak se připraví. A jestli se Venca vrátil tam, kde byl, bude to těžký.“

Josef Franc naráží na skutečnost, že Václav Milík prvomájové finále v Praze pojal rovněž jako testování motoru od jiného ladiče. V závěru byl spokojený, nicméně v aktuální klasifikaci přece jen ztrácí již tři body.

„To je jen jedna jízda a šampionát začíná,“ vnímal tento rozdíl Václav Milík ve svých komentářích po pražském závodě. „Tři body nic není, jedeme dál. Těším se do Kopřivnice, protože jsem tam nikdy v životě nejel.“

Václav Milík se do Kopřivnice těší

Mezi oběma borci, kteří od roku 2014 nikoho jiného na mistrovský trůn nepustili, je v aktuální klasifikaci Eduard Krčmář. Slánský závodník v Praze zopakoval svá nejlepší umístění v nejstarším motoristickém šampionátu naší země z loňského Divišova a Březolup. Na Pardubičana má k dobru bod, na Pražana ztrácí dva.

„Já nepředvídám, víš, že se nikdy nebavím dopředu,“ připomíná Eduard Krčmář, že se nerad staví do role prognostika. „V Kopřivnici uvidíme…“

 

Finalisté před personálními změnami

Michal Škurla v Praze zúročil divokou kartu

Pro kopřivnické finále zůstalo kvalifikační mincí pořadí přeboru po jeho druhém závodě v Březolupech. Michal Škurla proměnil svou pražskou divokou kartu do osmého místa a z elitní osmičky vypadl pouze Patrik Mikel, jenž ovšem pro Kopřivnici dostal divokou kartu. Seznam finalistů se tím pádem oproti prvnímu finále nezměnil ani v nejmenším.

Další příčinou, proč nebudeme svědky žádné personální změny, je omluva Zdeňka Holuba, která sportovní komisi dorazila dnes. Filip Hájek proto povýšil z druhého náhradníka na prvního, zatímco osmnáctka bude opět prázdná.

Po svém pražském vyřazení z finálové osmičky dostal Patrik Mikel šanci v podobě divoké karty

Pražan, který své operativní povolání do evropského semifinále v Balakovu odskákal zlomenou klíční kostí, bude muset o svou příslušnost v elitní šestnáctce bojovat. Další finále je na pořadu dne až počátkem září v Plzni. Přeborové mítinky v Pardubicích, Chabařovicích, Plzni, Kopřivnici a Svitavách mají proto nespornou ambici prosít pořadí soutěže a otevřít pro plzeňské finále borce, kterého jsme v šampionátu republiky ještě neviděli.

Upravená startovní listina nedělního druhého finále v Kopřivnici:

postavení v MR:
1 Václav Milík, Pardubice 3. (12 bodů)
2 Ondřej Smetana, Praha 7. (8 bodů)
3 Patrik Mikel, Pardubice 12. (4 body)
4 Josef Franc, Praha 1. (15 bodů)
5 Jaroslav Petrák, Pardubice 16. (1 bod)
6 David Pacalaj, SK – Žarnovica 10. (6 bodů)
7 Jan Kvěch, Praha 9. (6 bodů)
8 Petr Chlupáč, Praha 11. (6 bodů)
9 Eduard Krčmář, Slaný 2. (13 bodů)
10 Michal Škurla, Praha 8. (8 bodů)
11 Zdeněk Simota, Plzeň 4. (12 bodů)
12 Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 15. (1 bod)
13 Martin Gavenda, Březolupy 17. (1 bod)
14 Hynek Štichauer, Pardubice 6. (11 bodů)
15 Martin Málek, Březolupy 13. (4 body)
16 Matěj Kůs, Praha 5. (11 bodů)
17 Filip Hájek, Praha 14. (2 body)
18 neobsazeno
Společnost finalistů bude v Kopřivnici navlas stejná jako v Praze

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček

Přímý prodej publikace Česká plochodrážní ročenka 2018 finišuje

Česká Třebová – 11. května
Většina výtisků Česká plochodrážní ročenka 2018 si již našla místečka v knihovnách fanoušků sportu levých zatáček. Poslední zbývající exempláře budou nabídnuty formou přímého prodeje při nejbližších závodech ve Slaném, v Pardubicích a v Praze. Jisté je však pouze, že prodejní stoleček s knihami najdete zítra ve Slaném. Zásoba zbývajících ročenek se totiž tenčí a tenčí a je možné, že budou záhy beznadějně rozebrány. Pokud si nechcete nechat letošní vydání vyčerpávajícího přehledu o sportu levých zatáček ujít, raději si včas objednejte jeho odeslání poštou.

Přímý prodej publikace Česká plochodrážní ročenka 2018 při nejbližších závodech:

datum: závod: prodejní místo: poznámka:
12.5. Memoriál Antonína Vildeho Slaný stoleček za mostem přes depo u vstupu na stadión
17.5. extraliga Pardubice stoleček poblíž prodeje vstupenek *
27.5. 1.liga Praha stoleček před salónkem Tonyho Kaspera *

Poznámka: * prodej nebude realizován v případě vyprodání publikace

Ve Slaném se zítra knížky prodávat stoprocentně budou

Foto: Mirek Horáček

Slánská plochodrážní sobota má kompletní startovní listiny

Slaný – 11. května
Bohatý program zítra svým návštěvníkům nabízí slánský stadión. Plochodrážní komise dnes dopoledne zveřejnila startovní listinu třetího dílu stopětadvacítkářského šampionátu republiky na krátké dráze. Zúčastní se ho osm závodníků a premiérově i nová slánská akvizice Sarah Fischer, jež se u nás poprvé představila v rámci poháru kolibříků před týdnem. Plná je rovněž sestava odpoledního Memoriálu Antonína Vildeho, protože parťákem Michala Dudka na čísle dvě bude Jaroslaw Krzywosz.

MR 125 ccm na krátké dráze:

1 Lukáš Vinter, Praha
2 Luboš Krejča, Praha
3 Vojtěch Zamazal, Slaný
4 Jaroslav Vaníček, Praha
5 Vojtěch Šachl, Divišov
6 Jan Jeníček, Pardubice
7 Sarah Fischer, D – Slaný
8 Štěpán Jurča, Březolupy
9 neobsazeno
Jan Jeníček vede po Praze průběžnou klasifikaci

Foto: Karel Herman

Mariánské Lázně se těší na mistrovství světa

Mariánské Lázně – 11. května
Na zvuky motorů a vůni metylu se připravují i v Mariánských lázních, kde realizační tým pracuje na ideálních podmínkách pro závod na zdejším dlouhodrážním oválu, na němž se pojede 2. června kvalifikační kolo mistrovství světa. V tomto podniku se divákům představí stálice čtyř závodníků, která vybojovala v roce 2016 bronz ve světovém šampionátu družstev právě na lázeňské dráze.

 

Letos se v Mariánských Lázní představí kompletí nároďák, který zde předloni vybojoval světový bronz

Jimi jsou Josef Franc, který získal minulý rok bronz ve finále na dlouhé ploché dráze v posledním mítinku v holandském Rodenu, dále Martin Málek, který se v předchozím měsíci probojoval do finále mistrovství Evropy na trávě.

Těmi dvěma zbývajícími borci jsou Hynek Štichauer a Michal Škurla, které jsme minulý rok kvůli zranění v Mariánskych Lázních na dráze neviděli. Ovšem jak od kluků víme, připravují se teď hlavně fyzicky a na motorkách prostoje nemají.

Tak uvidíme, jestli jim to letos cinkne.

Mariánské Lázně se chystají na další světový podnik

Foto: Karel Herman a Pavel Fišer