Pohár kolibříků vyvrcholí v Plzni

Plzeň – 6. října
Pohárový PRO-TEC Speedway Mini Cup stopětadvacítek bude v sobotu pokračovat na ovále v severočeských Chabařovicích. Pak mělo přijít na řadu jeho poslední kolo spojené se slavnostním vyhlášením na malé Markétě. Nicméně dušičkový termín nebyl příliš vhodný s ohledem na blízký hřbitov, a proto byl podnik zrušen. Náhradní řešení se našlo, takže série vyvrcholí v neděli 24. října v Plzni.

Borský stadión čeká ještě jeden závod, pokud jej ovšem nezasype sníh

Foto: Václav Schmid

Kopřivnice nechce faulovat fotbalisty

Kopřivnice – 5. října
List se jmény letošních plochodrážních mistrů republiky je prakticky celý popsaný a zbývá na něm jen pár volných míst. Jedno z nich je vyhrazeno pro šampióny juniorských družstev. Jeho závod v Kopřivnici musel být ze soboty přeložen na neděli.

 

„Přesun je kvůli fotbalistům, mají utkání,“ vysvětluje Richard Dufek z pořádajícího klubu. „Přitom jsme na FAČR dali naše termíny. Oni se trefili do našeho a zbaběle se schovali za FAČR. Museli bychom do ostrého konfliktu, byť je pravda na naší straně, ale abychom to řešili na linii AČR – FAČR mi nepřišlo důstojné.“

Mnohem větší vrásky kopřivnickému klubu činí zranění Jana Macka, jenž měl původně startovat vedle Bartlomieje Kowalskeho. Plán padnul, proto v neděli za domácí nastoupí Radek Bambuch a Jakub Sazovský.

Záměr sportovní komise se uspořádat závod se šesti týmy. Nicméně start Slaného a juniorského výběru na dvěstěpadesátkách musí být potvrzen nejpozději do čtvrtečního večera, aby mohl být potvrzen systém a vytvořena startovní listina.

Účastníci MR juniorských družstev v Kopřivnici:

PK Kopřivnice
AK Markéta Praha
AK Markéta Praha 2
AMK ZP Pardubice
AK Slaný*
Junioři 250 ccm*

Poznámka: * účast těchto týmů bude potvrzena nejdéle ve čtvrtek večer

V Kopřivnici nepojedou ani Jan Macek, ani Bartlomiej Kowalski 

Foto: Karel Herman

České dvěstěpadesátky ještě neskončily

Pardubice – 5. října
Mistrovství republiky v kubatuře do 250 ccm se letos dostalo do patové situace. Jaroslav Vaníček šokuje svými výkony v pětistovkách mnohem zkušenější soupeře a na čtvrtlitry vzpomíná asi jako na mateřskou školku. A po zranění Josefa Novotného a Jana Hlačiny se včera na Markétě setkali pouze tři závodníci. Za těchto okolností nemohl mít podnik status mistrovství republiky, což ovšem neznamená, že by o mistru republiky mělo být již rozhodnuto.

 

Třetím českým závodníkem v kubatuře 250 ccm je Vojtěch Šachl

V kalendáři čtvrtlitrového šampionátu republiky zbývají již jen dva mítinky, oba shodou okolností v Pardubicích. První z nich by tento pátek měl doprovodit mistrovský flat track, druhý příští sobotu poskytnout aranžmá Nice Cupu.

Při třech českých závodníků nezbývá než pardubickému klubu sehnat dva cizince, aby závod s pěti startujícími mohl být uznán za mistrovský. „Řeším, jestli budou Slovák a Slovinec ochotni přijet v některém z termínů,“ svěřuje se Petr Moravec.

Není těžké uhodnout, že by se jednalo o Juraje Šušku a Svena Cerjaka, které jsme již v českých dvěstěpadesátkách viděli. Tým složený ze závodníků v sedlech dvěstěpadesátek by se měl objevi rovněž v nedělních mistrovství republiky juniorských družstev v Kopřivnici.

Adam Bednář (červená) v rozhovoru s Matoušem Kameníkem (bílá)

 

Foto: Štěpán Ševčík

Divoké karty pro Speedway Grand Prix 2022 byly uděleny

Mies – 5. října
Dnes byla zveřejněna jména pěti majitelů divokých karet pro seriál Speedway Grand Prix 2002. Nový promotér zastává stejnou filozofii svého předchůdce a spolu s FIM nominoval letošní účastníky, jež se neumístili na postupových příčkách. Jmenovitě se jedná o Jasona Doyleho, Roberta Lamberta, Anderse Thomsena, Leona Madsena a Martina Vaculíka. Seznam stálých náhradníků má být k dispozici v průběhu času, jak zní překlad oficiálního tiskového komuniké.

Martin Vaculík pokračuje v seriálu velkých cen na divokou kartu

Foto: Pavel Fišer