Pardubická sezóna končí test matchem, mistrovským závodem i volným ježděním

Pardubice – 19. října
Když byl covid pro většinu lidí neznámé slůvko. Plochodrážní sezóna v Pardubicích končívala dopoledním závodem MACEC Cupu. A po jeho skončení patřil legendární ovál všem zájemcům o svezení na plochodrážním speciálu, ať už na tandemu se zkušeným závodníkem či přímo za jeho řidítky. V tomto ohledu se v sobotu dobré čas vrací.


Tipujte:

Kdo vyhraje sobotní test match v Pardubicích?

View Results

Loading ... Loading ...

Andrzej Lebeděvs, Václav Milík a Hynek Štichauer budou v sobotu mít úplně jiné role než při loňské extralize

Závody MACEC Cupu však byly pro letošní rok zrušeny, jak jinak než kvůli pandemickým opatřením, avšak přichází však více než adekvátní náhrada. „Polská společnost NICE je již několik let jedním z předních partnerů ploché dráhy u našich severních sousedů,“ ujímá se slova Petr Moravec. „Nedílnou součástí jeho podpory je i spoluúčast na organizaci juniorských závodů, které nesou v názvu právě jméno společnosti. Po vzájemné dohodě s naším klubem a samozřejmě i reprezentanty České republiky dochází k tomu, že nejlepší jezdci této soutěže, všichni víme, že nejlepším být v juniorských soutěžích v Polsku není nic jednoduchého, se utkají s juniory naší země.“

Při sobotním test matchi povede juniorský tým zkušený kapitán. V případě českého družstva jím bude Vácalv Milík. Šanci dostávají závodníci z věkové kategorie do devatenácti let Petr Chlupáč, Daniel Klíma a Daniel Šilhán. A také dva nováčci, kteří byt do jejich šampionátů mohli naskočit napřesrok, tedy Jan Jeníček a Jaroslav Vaníček.

Petr Chlupáč (3) a Daniel Klíma (4) nechybí v nominaci českého týmu

Kapitánem hostů měl původně být Robert Lambert, avšak světový titul ve Speedway of Nations, o nějž se o víkendu zasloužil vrchovatou měrou, jej váže povinnostmi v Anglii. Společnost NICE místo něj promptně angažovala Andrzeje Lebeděvse.

Po test matchi pojede čtveřice nejlepších speciální finále. Podnik doprovodí závěr mistrovských dvěstěpadesátek a po skončení závodního programu pořadatelé vyhradí zhruba hodinku pro volné ježdění pro všechny zájemce.

Startovní listina sobotní test match v Pardubicích:

Česká republika: 9 Václav Milík
10 Jan Jeníček
11 Petr Chlupáč
12 Jaroslav Vaníček
13 Daniel Klíma
14 Daniel Šilhán
NICE Polska Racing Team: 1 Andrzej Lebeděvs, LAT
2 Sebastian Szostak
3 Artjoms Juhno, LAT
4 Jakub Krawczyk
5 Wiktor Przyjemski
6 Kacper Grzelak

Foto: Karel Herman a Pavel Fišer