Václav Milík je finalistou SEC 2020

Pardubice – 8. června
FIM Europe spolu s polskou společností Onesport, promotérem závodů mistrovství Evopy na ploché dráze, dnes informovala, že letošního mistra Evropy na ploché dráze určí seriál pěti závodů konaných během čtyř týdnů výhradně na polských stadionech. Po zrušení kvalifikačních závodů a challenge o účast v seriálu nominovala řídící komise k pěti nejlepším jezdcům loňské sezóny dalších deset předních jezdců.

 

Václav Milík pojede evropský šampionát
Václav Milík pojede evropský šampionát

Především i na základě výsledků v uplynulých letech byl mezi elitu, která bude bojovat nejenom o titul mistra starého kontinentu, ale také o účast v seriálu Grand prix 2021, kam vítěz tohoto šampionátu poprvé v historii postoupí, nominován český plochodrážní jezdec Václav Milík. Jezdec, který už v minulosti v letech 2016 a 2017 obsadil v šampionátu druhé i třetí místo.

Seriál začíná 4. července v Toruni kde také celá soutěž 29. července soutěž vyvrcholí.

Startovní listina:

1 Mikkel Michelsen, DK
2 Grigorij Laguta, RUS
3 Leon Madsen, DK
4 Kacper Woryna, PL
5 Bartosz Smektała, PL
6 Andrzej Lebeděvs, LAT
7 Nicki Pedersen, DK
8 Václav Milík, CZ
9 Krzysztof Kasprzak, PL
10 Michael Jepsen Jensen, DK
11 Robert Lambert, GB
12 Andrei Kudrjašov, RUS
13 Kai Huckenbeck, D
14 David Bellego, F
15 Peter Ljung, S

Termíny finálového seriálu:

4. 7. Toruň
8. 7. Bydhošť
15. 7. Gniezno
22. 7. Rybnik
29. 7. Toruň

Foto: Pavel Fišer

V sobotu čekají Prahu dvě motoristické ceny

Praha – 8. června
Původní kalendáře slibovaly na nejbližší sobotu vpravdě exkluzivní podívanou. Po obědě Svijany Prix na trati Radotín – Zadní Kopanina. A večer Speedway Grand Prix České republiky na Markétě. Zatímco závod automobilů do vrchu se nakonec pojede v plánovaném aranžmá, boj o plochodrážního krále planety se do stověžaté matičky dostane v září. Přesto příznivci levých zatáček nezůstanou oslyšeni, byť ovšem pestrobarevná auta budou muset oželet.

 

V Radotíně se na start postaví i legendární Tatra 603 v provedení pro automobilové maratóny

Třináctý ročník seriálu EDDA Cup v závodech automobilů do vrchu odstartoval minulý víkend v Kdyni a v sobotu se dostává na kultovní trať v Radotíně. V minulosti hostila er-zetu Rallye Berounka či Pražského rallysprintu, v současnosti díky promotérovi Eduardu Paterovi přináší jeden z vrcholů jeho seriálu.

Pořadatelé již museli uzavřít přihlašovací proces, protože kapacita Svijany Prix Radotín byla naplněna. Trénovat se začíná o půl deváté, první jízda je na programu od půl jedné. Tím pádem se naneštěstí dostává do kolize s plochodrážním mítinkem Velká cena 2020 Mini Markéta.

Na malé Markétě se prozatím jen trénovalo, když jediný závod spláchnul déšť, jehož následky jsou na snímku s Adamem Bednářem stále patrné

Její časový harmonogram bude doladěn až ve čtvrtek, přičemž nezbytná uzávěrka přihlášek proběhne ve středu večer zároveň s předchozím závodem série PRO-TEC Speedway Mini Cup ve Slaném. Zdeněk Schneiderwind plánuje podávanou po vzoru Speedway Grand Prix s tréninkem, losováním čísel a nástupem.

 

Foto: Antonín Škach

Volají Míšeň i Chabařovice

Chabařovice – 8. června
Po úspěšném sobotním libereckém tréninku s třinácti účastníky se nám nabízí možnost tréninku v německé Míšni na klasické dráze, kde se o víkendu konal Závod duchů s Ronnym Weisem na nejvyšším stupínku. Kdo by měl zájem, tuto středu 10. června odpoledne bude pro nás připravená dráha. Na oplátku Míšeň přijede ve čtvrtek 11 června na trénink do Chabařovic. Zájemci se mohou hlásit na telefonu 720 669 249.

V Chabařovicích se opět bude trénovat

Foto: Jiřina Šifaldová