Češi a Slováci v akci 347

Vedle České republiky se na ploché dráze zatím regulérně závodí jen v Polsku. Tamní extraliga nabrala pořádný švunk. Do akce se dostávají rovněž Martin Vaculík a Václav Milík. Jeho novorozený synek přitom oslavil své první vítězství, když se i za pomoci fanoušků stal Miminkem 24. týdne v anketě Kutnohorského deníku, když svou největší konkurentku předčil o více než pět set hlasů. Ale pojďme raději na ovály, je tady pondělí a s ním tradiční kompilace magazínu speedwayA-Z.

 

Martin Vaculík a Václav Milík jezdí v polské extralize

V pondělí Zielona Gora prohrála před domácím publikem s Czestochowou poměrně vysoko 31:59. Nejlepším domácím závodníkem se stal Martin Vaculík se svými jedenácti body (1 3 2 2 2 1).

V úterý šel do akce rovněž Václav Milík. Jeho Rybnik dorazil do Grudziadze pro porážku 58:32 a pardubický kapitán skóroval čtyřmi body s jedním bonusem (1 2 1 0 -).

V sobotu večer se Zielona Gora dočkala svého prvního domácího triumfu, když pokořila Grudziadz 48:42. Martin Vaculík inkasoval devět bodů s jedním bonusem (3 3 1 E 2).

Na vítězné straně stál včera i Václav Milík. Rybnik totiž předčil Gorzow těsně 46:44 a český závodník mu pomohl osmi body s jedním bonusem (1 2 1 2 2).

„Dnes se mi jelo fajn,“ svěřoval se Václav Milík na tiskové konferenci. „Opravdu se letos cítím dobře, zůstává jen otázka nastavení motocyklu, ale cítím se na něm dobře. V dnešním závodě jsem si s nimi jemně hrál, ale bojoval jsem a to je nejdůležitější. Ve čtrnácté jízdě to po startu tak dobré nebylo, ale na rovince se mi to dobře rozjelo. Hodně rychlý Robert Lambert mi moc nemohl ujet a to pro mě byla informace, že jsem dobře připravený.“

Ilustrační foto: Pavel Fišer