Přebor pokračuje v rychlém sledu

Slaný – 15. června
Oficiální česká plochodrážní sezóna anno domini 2020 odstartovala dvojicí přeborů s doprovodnými kláními nižších kubatur. Třetí je na pořadu ve čtvrtek, kdy se úderem sedmnácté hodiny začne odvíjet třetí dějství seriálu ve Slaném. Tentokrát jej doprovodí šampionát českých dvěstěpadesátek a sportovní komise očekává všechny přihlášky do deseti hodin zítřejšího dopoledne.

 

Právo přímé účasti má jen dvanáctka nejlepšího pořadí přeboru, který se letos jede o pohár AČR. Spěch v souvislosti s přihláškami je v tomto směru velice dobrý rádce. Koronavirová opatření se sice rozvolňují, do ochozů sportovišť již může půl třetí tisícovky diváků, nicméně úplné volnosti pohybu stále brání zákazy.

Přitom je nutné určit podobu kvalifikace, která by měla být co nejúspornější. Právě ve Slaném by se měl odehrát další z comebacků Patrika Linharta. Do závodního kolotoče plánuje po zranění ruky z plzeňského tréninku naskočit také František Klier. Je tu otazník na Janem Kvěchem určitě nepojede Jakub Valkovič, kterého nepustí zaměstnavatel, ačkoliv se ředitel jmenuje rovněž Valkovič. Ostrým debutem by ale mohl projít další Slovák Rastislav Ciferský.

Přebor nabízí to nejlepší, co v daný okamžik mohou české ovály nabídnout – na snímku z Plzně vede Petr Chlupáč před Danielem Šilhánem, Pavlem Kuchařem a Václavem Kvěchem

Foto: Mirek Horáček

Češi a Slováci v akci 346

Václav Milík se v pátek večer stal šťastným tatínkem synka, kterého přivedla na svět jeho přítelkyně Nikola, a jenž pochopitelně dostal jméno Václav. Včera už pardubický kapitán debutoval za Rybnik v polské extralize, kde v řadách soupeřů narazil i na Martina Vaculíka. Jan Kvěch byl v barvách Zielonej Gory na plzeňských Borech, avšak v roli diváka.

 

Jan Kvěch rozhodně nevěší hlavu, že se včera nedostal do sestavy
Jan Kvěch rozhodně nevěší hlavu, že se včera nedostal do sestavy

Václav Milík sice vstoupil do nedělního utkání vítězně, avšak Rybnik nakonec se Zielonou Gorou prohrál 36:53. Pardubický kapitán mu pomohl osmi body (3 2 1 2 0). Martin Vaculík v týmu hostujících vítězů dosáhl na pět bodů s jedním bonusem (1 2 0 2 -).

Jan Kvěch se do sestavy Zielonej Gory nedostal. „Nezadařilo se,“ vyprávěl včera na plzeňských Borech o posledním tréninku, který rozhodl o nominaci. „Dal jsem si pěkný eloxovaný matičky na spojku. A ve čtvrtek se začaly vytáčet. Bojoval jsem s tím, na pátek jsem dal už normální. Závodil jsem s Piotrem Protasiewiczem, dvakrát ze třech jízd dal Lindbäcka, ale do sestavy dali Poláka.“

A co tedy čeká českého juniorského šampióna v nejbližší budoucnosti? „Nevěším hlavu, není všem dnům konec,“ nebere své nenasazení do extraligového výběru jako srážku planety s asteroidem. „Chtěl bych se ukázat na dalších trénincích. V pondělí mi bude volat trenér, jestli mám přijet na tréninky. Když nepojedu do Polska, pojedu ve čtvrtek přebor ve Slaným.“

Ilustrační foto: Karel Herman