Smůla Bruna Belana si už žádný soucit nezaslouží

Slaný – 26. června
Loni v září odskákal svůj pád při světovém poháru ve Vechtě zraněním ruky. Sezónu dojížděl jen kvůli vidině bronzu v mistrovství republiky. A také aby stopětadvacítkám nedal vale z marodky. Letos čekal dlouho na začátek sezóny, sžíval se s dvěstěpadesátkou a do plochodrážního kolotoče naskočil až minulé týden ve Slaném. Jenže Bruno Belan je nyní z něho opět venku.

 

Bruno Belan opět musí nosit sádru

V úterý se v Praze rozjížděl o třetí místo v mistrovském závodě dvěstěpadesátek s Janem Hlačinou, jenž na jawách v péči svého otce vletěl na ovály jako vichřice. Nešlo jen o dva body do tabulky šampionátu, ale především o prestiž.

Slánský závodník však nakonec upadl. Lékařské vyšetření bohužel odhalilo, že se incident neobešel bez následků. Ke všemu není jisté, kdy se Bruno Belan vrátí za řidítka svého modrobílého motocyklu.

„Z Prahy jsem si přivezl frakturu hřbetu kosti malíkové a prsteníčkové,“ říká Bruno Belan. „Tak nevím, zda se stihnu zotavit do Liberce…“

Za všechny čtenáře magazínu speedwayA-Z samozřejmě přejeme, ať se mu comeback podaří.

Čtvrteční pád v rozjezdu o třetí místo se bohužel neobešel bez následků

Foto: Karel Herman a laskavostí Bruna Belana

Závodní dějiny plzeňského mini oválu se začnou psát zítra

Plzeň – 26. června
Právě v těchto dnech před čtyřiatřiceti lety se na svůj závodní debut chystala svitavská Cihelna. V československých plochodrážních dějinách šlo o poslední stavbu stadiónu na zelené louce, protože Divišov a Liberec vznikly rekonstrukcí starších objektů. Hovoříme pochopitelně o klasických tratích, protože v minulých letech jsme svědky boomu mini oválů. Nejnovější v Plzni čeká ostrá premiéra zítra o půl třetí a postará se o ní čtvrtý díl série PRO-TEC Speedway Mini Cup.

Kdeže aprílové sněhy jsou, zítra se v Plzni na malé dráze bude závodit
Kdeže aprílové sněhy jsou, zítra se v Plzni na malé dráze bude závodit

Foto: Václav Schmid