Nedělní závody na Borech připomenou osobnost Jaroslava Hrubého

Plzeň – 12. června
Normálně jsem ho poslal do prdele! Jo, přesně tam. Po zářijové divišovské juniorce jsem měl přes hodně psaní a moc toho nenaspal ani na levé přední sedačce fabie fotografa Karla Hermana cestou do Plzně. V klubovně na stadiónu jsem si chtěl vychutnat oběd a po něm poslední přebor. A on přišel, že jsem mu zasedl místo! Vědět, že jej vidím naposledy, vypadnul jsem z lavice jako blesk. Strčil bych si mezi lepící se oční víčka sirky a probral s ním řadu věcí z doby, kterou nepamatují ani nejstarší plochodrážní pamětnici. Na rozdíl od řady pseudohistoriků a takyspisovatelů totiž vypátral spoustu zapomenutých věcí i z předválečného období, jež mi pomohly v mé vlastní tvorbě. Nepochybně musí scházet i členům plzeňského klubu a to nejen kvůli hlubokému hlasu, jež se rozléval z ampliónů při všech podnicích v západočeské metropoli. Proč by se jinak nedělní přebor v Plzni konal jako Memoriál Jaroslava Hrubého?!


Tipujte:

Označte trojici, která skončí na pódiu plzeňského přeboru.

View Results

Loading ... Loading ...

Kvalifikační háček

Eduard Krčmář přijede na Bory jako leader aktuální klasifikace

Na druhý závod přeboru, který letos zaštítil sám Autoklub ČR, se přihlásilo dohromady sedmnáct plochodrážníků. Oproti Svítkovu chybí Martin Gavenda, naopak přibyli Jan Macek a Jakub Valkovič. I když koronavirus minimálně v našich myslích zmizel v historii, v úředních opatřeních se proti němu stále bojuje.

Pořadatelé proto musí respektovat spoustu nařízení. Ani sportovní komise nechce závodní pořad zbytečně natahovat, proto operativně změnila pravidla. Bez kvalifikace byl do hlavního závodu přímo dosazen rovněž Pavel Kuchař, jemuž prozatím patří třináctá příčka průběžného pořadí.

Jakub Exler a Michal Baštecký pojedou jedinou kvalifikační jízdu s dvojicí nově přihlášených závodníků o tři místa v základní šestnáctce a post jediného náhradníka. Všechno má ovšem háček. V době tvorby startovní listiny Jan Macek neměl ještě licenci. A pakliže ji nezíská nejpozději dnes, nebude startovat a kvalifikace se zruší, jelikož si její tři zbývající závodníci rozeberou tři zbývající vesty rovnou.

 

Skvěle napsaný scénář

Josef Franc bude chtít srovnat účet se slánským esem

Psát, že kromě Václava Milíka a Jana Kvěcha, kteří kvůli pandemii museli přesídlit do polského azylu, jezdí přebor kompletní česká špička, by připomínalo harašením otřepanými frázemi. Kdo viděl pardubický závod ať již naživo či na obrazovce svého počítače, dokonale chápe, o čem jde řeč.

Eduard Krčmář nepolevil, ačkoliv si mohl dovolit ztrátu jednoho bodu. Na Bory proto pozítří přijede v úloze leadera aktuální klasifikace. Není nikdy zvyklí předem rozebírat své ambice, ale rozhodně nebude chtít ustupovat svým soupeřům.

Jeho prognostický postoj je svým způsobem správný. Kdo chodí na plochou dráhu víckrát než jednou za uherský rok, pochopí, jaká podívaná se po nedělním obědě na plzeňských Borech strhne. I když došlo k navýšení počtu osob na sportovních akcích na pět set dušiček, pořadatelé prosí i respektování svých pokynů.

 

Sedm kolibříků navrch

Adam Bednář patří k favoritům šampionátu stopětadvacítek

O doprovod se přeboru postarají stopětadvacítky, jimž startuje jejich klasický šampionát republiky. Ve startovní listině figuruje sedm závodníků. Osmé místo zůstává volné již od středy a zatím nedorazila informace, že by ho nějaký závodník zaujal.

Zjevně se projevuje vyšší zájem kolibříků o malé ovály. Část závodníků nemá pro velké tratě potřebný věk. Ti starší zase řeší termínové kolize šampionátu s mistrovstvím republiky dvěstěpadesátek, což v jednom jediném dni není jednoduché skloubit.

Bylo by však chybou nad závodem plochodrážních osminek pohrdavě mávnout rukou. V Plzni nechybí esa typu Vojtěcha Šachla či Adama Bednáře. Ale pozor, plzeňská líheň i sobě dává pořádně vědět. Není třeba škodolibě a malicherně připomínat prasklé řetězy či zavřené kohoutky přívodů paliva. I přesto se totiž můžeme nadít všelijakých překvapení.

Startovní listiny nedělních závodů v Plzni:

Přebor ČR – pohár AČR:

kvalifikace:
Michal Baštecký, Praha
Jakub Exler, Praha
Jan Macek, Kopřivnice
Jakub Valkovič, SK – Žarnovica
hlavní závod:
1 Petr Chlupáč, Praha
2 Václav Kvěch, Plzeň
3 Daniel Šilhán, Pardubice
4 Pavel Kuchař, Praha
5 Filip Hájek, Praha
6 Eduard Krčmář, Slaný
7 Ondřej Smetana, Praha
8 Jaroslav Petrák, Pardubice
9 vítěz kvalifikace
10 Josef Franc, Praha
11 Martin Málek, Březolupy
12 Zdeněk Holub, Praha
13 Daniel Klíma, Praha
14 druhý z kvalifikace
15 Hynek Štichauer, Pardubice
16 třetí z kvalifikace
17 čtvrtý z kvalifikace

MR 125 ccm:

1 Matěj Frýza, Plzeň
2 Vojtěch Šachl, Chabařovice
3 Josef Černý, Plzeň
4 Oliver Schmid, Plzeň
5 Štěpán Ševčík, Plzeň
6 Dominik Hrbek, Pardubice
7 Adam Bednář, Praha
8 neobsazeno

Foto: Karel Herman