Na český titul si Václav Milík musí počkat do října, slovenský může mít už v neděli

Žarnovica – 25. dubna
Minulé úterý se Václav Milík v Praze díky svému patnáctibodovému maximu ujal vedení v aktuální klasifikaci českého individuálního šampionátu. Zda se mu po dvou letech podaří z trůnu vystrnadit Josefa France, je stále ve hvězdách hodně vzdálené galaxie, jelikož závěrečná finálová kola nás čekají až v září, resp. v říjnu. Již tuto neděli však může být korunován za mistra Slovenska.

 

Při úterní pražské extralize se na Václava Milíka přišel podívat také Lukáš Hutla

Události nabraly rychlý spád, když vešlo ve známost, že Wroclaw pardubického kapitána nenasadí na své nedělní domácí extraligové klání proti Toruni. A Martin Búri začal jednat. Sice se plácnul přes kapsu za cesťák o trošku víc, než očekával. Nakonec se s Václavem Milíkem dohodl a on se cestou z evropského šampionátu v Goričanu zastaví v Žarnovici.

Václav Milík před čtyřmi lety svým duelem s Martinem Vaculíkem zdramatizoval ZP SNP a není vyloučeno, že v neděli oba zasednou vedle sebe na autogramiádě

Václav Milík před čtyřmi lety svedl úžasný boj o Zlatou přilbu SNP s Martinem Vaculíkem a jeho přítomností se pochopitelně zahušťuje konkurence nedělního šampionátu Slovenska.

Navíc není vyloučeno, že se před mítinkem posadí ke stolečku se slovenským esem při jeho autogramiádě. Všechno bude domluveno až na místě, jak se Pardubičan bude cítit po cestě z Goričanu.

Foto: Pavel Fišer a Martin Mesiarik

Nedělní Žarnovica uvidí rovnou tři vítěze, z toho dva budou mistři

Žarnovica – 25. dubna
Žarnovický Speedway Club i v letošním roce drží filozofii pořádat plochodrážní závod alespoň jednou za měsíc. Tato šňůra startuje v neděli po obědě, kdy maratón šestadvaceti rozjížděk určí jednoho vítěze a dva mistry. Zasvěcení již vědí, že po devatenáctém Memoriálu Ladislava Eliáše, se pojede rozjížďka šesti nejlepších o titul slovenského šampióna. Ovšem novinkou je mistrovství Slovenska juniorů, jehož pořadí také vzejde z nedělního zápolení.


Tipujte:

Označte trojici nejlepších slovenského šampionátu:

View Results

Loading ... Loading ...

Martin Vaculík je žhavým favoritem nedělního závodu

Ve slovenském šampionátu juniorů nebudou cizinci klasifikováni a celkové pořadí vzejde na základě výsledků Memoriálu Ladislava Eliáše. Ten se stejně jako v loňském roce pojede dle bývalého rozpisu našeho přeboru, jenž se skládá z pětadvaceti jízd s pěti závodníky na startu každé z nich.

Pořadatelé tradičně usilují o pestrou startovní listinu, která oproti původním verzím doznala určitých změn. Jako největší ztrátu pokládají omluvu Dána Emila Grondala. Přesto diváci spatří reprezentanty z jedenácti zemí. Na nejlepší z nich čekají hodnotné ceny, vždyť vítěz si odveze kompletní rám Jawa. Oba noví šampióni se pak mohou těšit na pozvánku na podzimní vyhlášení SMF, na němž převezmou medaile.

Loňský titul slovenského šampióna přijede obhajovat Zdeněk Holub

Od půl druhé bude u vstupu na stadión probíhat autogramiáda Martina Vaculíka. Po celou dobu závodu bude na stejném místě zakoupit publikaci Česká plochodrážní ročenka 2019 za 5 euro a výpravnou knihu sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA za 15 euro.

Startovní listina nedělního závodu:

1 Martin Vaculík, Žarnovica
2 Martin Gavenda, Březolupy
3 Michal Danko, Žarnovica
4 Martin Málek, Březolupy
5 Jevgenij Sajdulin, RUS
6 Milen Manev, BG (MAMS)
7 Stanislaw Burza, PL
8 Michal Tomka, Žarnovica
9 Niklas Säyriö, FIN
10 Vitalij Lysak, UA
11 Patrik Mikel, Pardubice
12 David Pacalaj, SK
13 Norbert Magosi, H
14 Zdeněk Holub, Praha
15 Matic Ivačič, SLO
16 Stanislav Mělničuk, UA
17 Ján Mihálik, Žarnovica
18 Andrej Kobrin, UA (MAMS)
19 Josef Franc, Praha
20 Niels Oliver Wessel, D
21 Bartek Kowalski, PL
22 Tero Aarnio, FIN
23 Vjačeslav Monachov, RUS
24 Richards Ansviesulis, LAT
25 Jakub Valkovič, Žarnovica
26 Jan Macek, Kopřivnice (res)

Foto: Pavel Fišer a Karel Herman

Na víkend jsou domluveny další autogramiády

Březolupy a Žarnovica – 25. dubna
Během slánského přeboru minulou sobotu zasedly k prodejnímu stolečku s plochodrážními knihami dvě závodnické osobnosti. Karel Průša nejstarší a Eduard Krčmář podepisovali zájemcům publikace Česká plochodrážní ročenka a sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA. Další podobné akce jsme ve spolupráci s pořadateli připravili také na sobotu v Březolupech a neděli v Žarnovici.

 

Zlatá přilba 1996: Fin Oli Tyrvainen vede před Jaroslavem Gavendou a Václavem Milíkem

Při sobotním přeboru v Březolupech budeme mít stůl s plochodrážní literaturou poblíž budovy technické kontroly. V časovém rozpětí zhruba 14:00 – 14:30 zde bude přítomen Jaroslav Gavenda. Jeden z nejlepších závodníků březolupské historie se do dějin pardubického závodu všech závodů zapsal svým nečekaným postupem do malého finále v září 1995. Petr Dufek a Roman Apeltauer na něho samozřejmě mysleli snímkem ve své výpravné publikaci.

Další den v Žarnovici bude prodej zajišťován přímo pořadateli místního Speedway Clubu na jejich stánku se suvenýry poblíž vstupu na Městský stadión. Mezi 13:30 – 14:00 zde proběhne autogramiáda Martina Vaculíka. Slovenské eso má své snímky nejen v naší ročence, ale i ve velké zlatopřilbové knize.

Martin Vaculík bude k dispozici divákům, než se pustí do boje o slovenský titul

Česká plochodrážní ročenka 2019 se bude prodávat za Kč 130,-, kniha sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA za zvýhodněných Kč 390,-. Na Slovensku se pochopitelně bude platit v eurech dle jeho aktuálního kurzu vůči české koruně.  Pro slovenské fanoušky je přímý prodej výhodnější o to, že ušetří za poštovné za zásilku s velkou knížkou stejně drahé jako opiové pole.

Autogramiáda ve Slaném zastihla vedle sebe Karla Průšu a Eduarda Krčmáře

Foto: Karel Herman, Kiril Ianatchkov a Eva Palánová