V březolupské kvalifikaci přituhuje

Pardubice – 26. dubna
Oproti startovní listině zítřejšího přeboru v Březolupech, kterou sportovní komise zveřejnila včera večer, dochází k jedné změně. Omluvil se František Klier, takže česká plochodrážní exekutiva mohla vyhovět žádosti Ondřeje Smetany, který prošvihnul termín uzávěrky přihlášek stanovený na sedmdesát hodin předem. Nyní byl Pražan zařazen do závodu, respektive do jeho kvalifikace se startovním číslem šest.

Ondřej Smetana – na snímku se svým kolegou Michalem Škurlou při úterní extralize – se musí do přeboru nejprve kvalifikovat

Foto: Pavel Fišer

Březolupy má za zítřejší destinaci rovná třicítka závodníků

Březolupy – 26. dubna
Zítra odpoledne pokračuje český přebor na ovále v moravských Březolupech. Nové pojetí prozatím není na vrub zájmu závodníků, ba právě naopak. O pět volných míst ve startovní listině hlavního závodu se popere rovnou osmička adeptů. Připočteme-li jedenáctku kolibříků v doprovodném mistrovském klání stopětadvacítek, setkáme se s třicítkou závodníků. A to ještě nepočítáme vysloužilé plochodrážníky, jež si cestu na Slovácko určitě také najdou. Navíc Jaroslav Gavenda bude mít na prodejním stánku vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebové od čtrnácti hodin zhruba třicetiminutovou autogramiádu.


Tipujte:

Označte trojici, která zítra bude na pódiu v Březolupech:

View Results

Loading ... Loading ...

Zdeněk Simota přijede do Březolup jako leader přeboru

Do kvalifikace musí kdokoliv mimo první dvanáctku aktuální klasifikace. A tak v její startovní listině najdeme nejen borce stojící teprve na prahu své dráhy k plochodrážním hvězdám nebo navrátilce Lukáše Hromádku, ale i Patrika Mikela s Martinem Málkem. Oba úvodní kolo přeboru ve Slaném před týdnem zmeškali, takže se musí o místa v hlavním závodě poprat v kvalifikačním procesu.

V něm čekají každého z účastníků dvě rozjížďky. S největší pravděpodobností se uskuteční během tréninku. Ale to je doporučení sportovní komise a konečný verdikt leží na rozhodnutí jury. Protože zítra nepojede Hynek Štichauer, pro hlavní závod leží v banku rovnou pět míst. Dvě další nabízejí náhradnické posty, takže bez závodní akce zůstane jen jeden závodník.

Vojtěch Šachl vede klasický šampionát stopětadvacítek

Ve svém druhém kole je přebor anno domini 2019 teprve na počátku své historie. Absencí Hynka Štichauera přišel březolupský podnik o jednoho z favoritů, ovšem ostatní chybě nebudou. Zdeněk Simota coby leader aktuální klasifikace nebude mít jednoduchý život. A připočteme-li jedenáct kolibříků, všechno nasvědčuje, že nás čeká skvělá podívaná.

Startovní listiny zítřejšího přeboru v Březolupech:

kvalifikace:
1 Milan Dobiáš, Chabařovice
2 Michal Danko, SK – Žarnovica
3 Patrik Mikel, Pardubice
4 Václav Kvěch, Plzeň
5 Martin Málek, Březolupy
6 František Klier, Divišov
7 Michal Baštecký, Praha (250 ccm)
8 Lukáš Hromádka, Kopřivnice
hlavní závod:
1 třetí z kvalifikace
2 pátý z kvalifikace
3 Jaroslav Petrák, Pardubice
4 Zdeněk Simota, Plzeň
5 Michal Dudek, Slaný
6 Martin Gavenda, Březolupy
7 Michal Škurla, Praha
8 Daniel Klíma, Praha
9 Jan Macek, Kopřivnice
10 vítěz kvalifikace
11 druhý z kvalifikace
12 Filip Hájek, Praha
13 čtvrtý z kvalifikace
14 Daniel Šilhán, Pardubice
15 Jan Kvěch, Praha
16 Petr Chlupáč, Praha
17 šestý z kvalifikace
18 sedmý z kvalifikace
MR 125 ccm:
1 Jan Jeníček, Pardubice
2 Jaroslav Vaníček, Praha
3 Luboš Krejča, Praha
4 Štěpán Ševčík, Plzeň
5 Josef Černý, Plzeň
6 Adam Bednář, Praha
7 Vojtěch Šachl, Divišov
8 Matouš Kameník, Divišov
9 neobsazeno
10 František Hřib, Březolupy
11 Bruno Belan, Slaný
12 Matěj Frýza, Plzeň

Foto: Mirek Horáček a Karel Herman