Levnější kniha může získat na hodnotě autogramem

Praha – 4. dubna
Vedle prodejní premiéry nové publikace Česká plochodrážní ročenka si při sobotní Velké ceně UNITOP na pražské Markétě bude možné pořídit také výpravnou knihu sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA od Petra Dufka a Romana Apeltauera. Vedle ceny nižší o šedesát korun oproti běžné obchodní síti, mohou zájemci získat další cenný bonus v podobě autogramů trojice vítězů pardubického závodu všech závodů.

 

Oproti křtu knihy na výstavě Racing Expo v listopadu bude chybět Oldřich Klaudinger, Milan Špinka, Jiří Štancl a Tomáš Topinka však budou na Markétě zájemcům o autogram k dispozici

Nejméně svého času může pobytu u prodejního stolečku poblíž salónku Tonyho Kaspera věnovat Tomáš Topinka. Protože bude celý závod soudcovat, mihne se na autogramiádě na zhruba dvacet minut, než zmizí na zasedání jury.

Od půl druhé však bude všem fanouškům k dispozici Milan Špinka. O nějakou půlhodinku později dorazí také Jiří Štancl. Vedle nákupu knih a zisku autogramů s osobním věnováním od českých plochodrážních velikánů zbude určitě čas na pořízení snímků či přátelské klábosení.

Program sobotní autogramiády:

13:30 – 13:50 Tomáš Topinka
13:30 – 14:30 Milan Špinka
14:00 – 14:30 Jiří Štancl

Poznámka: uvedené časy jsou orientační

Foto: Karel Herman

Česká plochodrážní ročenka debutuje v sobotní Praze

Česká Třebová – 4. dubna
Bláznivý nápad všechno podstatné z celé sezóny na našich oválech poskládat a sepsat do knižní publikace se v mé hlavě nezrodil jen tak zničehonic. Avšak po pár nesmělých samizdatových či rukopisných popisech nabral jasnější kontury až někdy v létě 2004. A v dubnu 2005 spatřila světlo světa první publikace Česká plochodrážní ročenka. Od té doby je součástí českého plochodrážního jara každoročně, čímž již dávno překonala všechny předchozí rekordy podobných publikací, a i v rámci domácího motorismu je hodně ojedinělá. Svým patnáctým ročníkem dospěla do věku, v němž by se mohla ucházet o start v oficiálním závodě v sedle pětistovky. Ačkoliv se v sobotu nepustí do boje o sedmnáctku pro českou velkou cenu, na Markétě bude.

 

Děkuji, děkuji mnohokrát

Česká plochodrážní ročenka 2019 se v sobotu v Praze prvně dostane do přímého prodeje

Nadsázku stranou, drtivá většina aktivních českých závodníků má na stránkách ročenek z produkce vydavatelství Antonín Škach – Angličtina v České Třebové kompletně zachycenou svoji kariéru a to od okamžiků, kdy se prvně postavili k bílé pásce alespoň v jedné jediné ukázkové předváděcí jízdě.

Pořádný dík patří všem našim partnerům, jejichž klíčová ekonomická pomoc přichází několik let v řadě. Bez jejich vstřícného postoje bychom se do knižních projektů nemohli vůbec pouštět, natož pak po takové dlouhé časové období. Seskládat potřebný rozpočet totiž mnohdy bývá stejně dramatická práce jako boj na oválech.

Michal Stárek mému psaní musel věřit již někdy před osmnácti lety, takže logo jeho společnosti MPM v podobě stanů je našim čtenářům důvěrně známé. Vladimír Vopat inzercí kladenského květinářství Bellis roku 2006 celý ročenkový projekt zachránil. Protože měl na starosti také rozpočet pro knihy Jiřího Štancla a Antonína Kaspera, bez něho by byly plochodrážní knihovničky chudší rovnou o šestnáct titulů!

Také ostatní sponzoři šlechetně pomáhají ročenkám několik let, protože mají plochou dráhu ve svém srdci. Jaroslav Šůs z Říčan konstruuje stopětadvacítky Shupa, František Němec podporuje také Eduarda Krčmáře a Petr Popelka prostřednictvím své firmy PPlak celé Březolupy. A kdo by v plochodrážním světě neznal písmena GRS, za nimiž stojí liberecký patriot Věroslav Kollert, či spojky LZ, i když se jejich tvůrce Alan Zubr přes sezónu věnuje hlavně své motoškole. Svou troškou do mlýna přispívá i AČR.

A já jim všem nemohu dostatečně děkovat, že se o jejich podporu mohu při svém psaní opřít.

 

Český šampión v redakčním týmu

Podobu obálky knížečky, jíž držíte ve svých rukou, stejně jako před rokem pomáhal určovat Josef Franc. Nejenže vybral svůj snímek ze závěrečného finále šampionátu jednotlivců v Březolupech, ale určil i barevné řešení dle svého designu. Díky volbě úřadujícího českého šampióna se již podruhé v řadě na titulní stránce objevuje fotografie Karla Hermana.

V sobotu najdete plochodrážní knížky poblíž salónku Tonyho Kaspera

Kromě něho se Česká plochodrážní ročenka 2019 může pyšnit pracemi dalších pevných pilířů magazínu speedwayA-Z, a sice Mirka Horáčka a Kirila Ianatchkova. Svými snímky přispěli i další fotografové, bez nichž by naše práce nebyla kompletní. Vezmeme-li je v abecedním pořadí, pak GoodShoot/Reygondeau, Martin Kořínek, Eva Palánová, Jiřina Šifaldová, Milan Špinka a Alexandre Vasseur.

Mně samotnému nezbylo, než poprosit redakčního kolegu Zdeňka Hrbáčka a českého plochodrážního šéfa Petra Moravce o kontrolu záplavy údajů ve výsledkové části. A pak se sám pustit do psaní, abyste se mohli k příběhu české ploché dráhy v sezóně 2018 vracet znovu a znovu. Doufám, že se Vám naše nejnovější bude knížečka líbit, a přeji příjemné chvíle nad jejími stránkami

 

U stolečku i ve schránce

Prvními čtenáři publikace Česká plochodrážní ročenka 2019 se tradičně stanou kolibříci. Všichni startující v sobotním prvním díle českého šampionátu stopětadvacítek na malé Markétě ji dostanou při vyhlašování výsledků. Na ty, kteří nepojedou, se pochopitelně dostane také, stačí se jen připomenout.

Roman Apeltauer a Petr Dufek prezentují se svou knihou sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA, která bude k mání za zvýhodněnou cenu

Před odpolední Velkou cenou UNITOP se nejnovější plochodrážní publikace prvně objeví na prodejním pultě. Osamělostí rozhodně trpět nebude. O společnost se jí postarají nejen její starší sestřičky a poslední kousky knížky Sekáček se zlatou přilbou aneb celý život u ploché dráhy o Antonínu Kasperovi starším. K mání bude i výpravné dílo Petra Dufka a Romana Apeltauera s výmluvným názvem sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA. Oproti běžnému prodeji bude o šedesát korun levnější, takže zájemci budou muset ze svých peněženek vyndat jen 390 korun.

Zlatopřilbová kniha bude s našimi knihami cestovat i po dalších českých oválech. Česká plochodrážní ročenka 2019 ovšem může za svými čtenáři dorazit také poštou na základě objednávky třeba na e-mailu rocenka@speedwayA-Z.cz. K její ceně Kč 130,- budeme v takovém případě účtovat Kč 60,- za poštovné a balné.

Přímý prodej plochodrážních knih na stadiónech:

datum: místo a závod: umístění stolečku s knihami:
6.4. Praha – Velká cena UNITOP poblíž salónku Tonyho Kaspera
14.4. Kopřivnice – 1.liga klubový stánek se suvenýry
16.4. Praha – MR jednotlivců poblíž salónku Tonyho Kaspera
20.4. Slaný – přebor u mostu za vstupem
23.4. Praha – extraliga poblíž salónku Tonyho Kaspera
27.4. Březolupy – přebor bude upřesněno
28.4. Žarnovica – M SR najde-li se prodejce, jinak možno dodat na základě konkrétní objednávky

Poznámky:

  • Prodej bude zahájen v dostatečném předstihu před konkrétním závodem, bude probíhat po celou dobu jeho konání i několik minut po jeho skončení dle aktuální situace
  • Pokud bude publikace Česká plochodrážní ročenka 2019 vyprodána, nebude prodej realizován ve všech uvedených lokalitách

 

Foto: Mirek Horáček a Karel Herman