Kostěnice jsou stále lepší a lepší

Kostěnice – 27. dubna
První Srandamač v Kostěnicích se blíží a úchvatné závodiště u drážního tělesa se neustále zlepšuje. Bohuslav Rybenský totiž opět neseděl doma s rukama v klíně a navezl frézovací asfalt na příjezdovou cestu, za což mu obzvláště v deštivých dnech bude spousta lidí vděčná. V sobotu však navzdory zatažené obloze ani nekáplo a tak se opět zvesela trénovalo. Za nejlepšího jezdce speedway byl vyhlášen Jan Hlačina, mezi nadějemi Josef Novotný.

V sobotu v Kostěnicích trénovali Milan Moravec, Jan Hlačina, Dan Macl. Josef Novotný a Matěj Hlačina

Foto: Jan Hlačina

Češi a Slováci v akci 305

Týden, který právě skončil, přinesl na naše stadióny doslova maratón. A co víc, odcházet zklamaný z ochozů mohl jen ten největší škarohlíd. Extraliga v Praze, kolibříci v Mariánských Lázních a v Březolupech, kde doprovodili přebor a konečně včerejší slovenský šampionát v Žarnovici přinesly výživný materiál pro původní reportáže magazínu speedwayA-Z. Nicméně je pondělí a tedy čas podívat se za českými a slovenskými plochodrážníky do zahraničí, i když dnešní kompilace bude přece jen stručná.

 

Martin Vaculík se včera stal podruhé v kariéře mistrem Slovenska

Martin Vaculík mohl včera v Žarnovici rozdávat radost svými autogramy a svou skvělou jízdou hlavně proto, že se extraligový duel Zielona Gora vs. Grudziadz konal již v pátek. Skončil výsledkem 46:44 a staronový šampión Slovenska se s jedenácti body a jedním bonusem (1 3 2 2 3) stal nejlepším mužem domácí sestavy.

Zatímco Václav Milík jel z Goričanu do Žarnovice, Eduard Krčmář po evropské kvalifikaci v Poznani v Polsku zůstal. Čekalo jej výjezd jeho Poznaně do Pily. Zde byl za skandálních okolností odvolán finál Zlotego kasku. Od té doby klub navezl na dráhu spousta tun nového materiálu. Jenže závodníci měli s jízdou problémy a výsledkem se stala celá série pádů.

Eduard Krčmář – na snímku po pražské extralize po boku Václava Milíka a Martina Vaculíka – jel včera v Polsku jedinou rozjížďku

V obou zatáčkách vznikly díry, takže rozhodčí s komisařem dráhy se rozhodly utkání ukončit po šesti rozjížďkách za stavu Pila 19 a Poznaň jedenáct, nicméně domácí prohráli kontumačně. Eduard Krčmář se na ovále objevil jednou a rozjížďku s číslem čtyři vyhrál.

Foto: Karel Herman a Pavel Fišer