Češi a Slováci v akci 303

Po přeložení kopřivnického kola první ligy ze včerejška na tento pátek se o závodní program na našich oválech postarali pouze kolibříci. Hrozivá předpověď počasí se naštěstí nevyplnila, a přestože včera ve Slaném mrholilo, odjely se dva mítinky seriálu PRO-TEC Speedway Mini Cup. Za pětistovkami byste museli do zahraničí a dnešní kompilace magazínu speedwayA-Z vás vskutku vezme do Maďarska, Francie a Polska.

 

Josef Franc vyhrál úvodní závod šampionátu Maďarska

Dva Češi a tři Slováci absolvovali v sobotu úvodní kolo šampionátu Maďarska v Nagyhalaszu. Josef Franc po triumfu v základní části (3 1 3 3 3) projel rovněž vítězně cílovou metou ve finále a odkázal Jevgenije Sajdulina, Stanislawa Burzu a Andreje Kobrina na další příčky klasifikace. Petr Chlupáč (1 1 3 3 1) se kvalifikoval do rozjížďky poslední šance, v níž skončil třetí a celkově tedy pátý. Michal Tomka (2 2 0 2 1) byl desátý, David Pacalaj (T T 2 1 3) jedenáctý a Ján Mihálik (0 1 0 0 0) sedmnáctý.

Zkraje týdne se Ondřej Smetana vypravil do Francie, kde jej včera čekalo další utkání místní ligy. Jeho La Reole doma porazilo Marmande 50:36. Pražský závodník se sice v rozjížďce s číslem dvě musel sklonit před Sebastianem Tresarrieu, avšak pak již jen vítězil. Se sedmnácti body (2 3 3 3 3 3) se stal nejlepším mužem dne a o bod dokonce předčil svého úvodního přemožitele, jemuž k lepšímu skóre nepomohl ani naplno proměněný žolík a jedna jízda navíc.

Ondřej Smetana byl včera v La Reole hrdinou

Duel polské extraligy Wroclaw vs. Zielona Gora svedl včera proti sobě Martina Vaculíka a Václava Milíka. Domácí vyhráli 49:41, pardubický kapitán vyjel na ovál dvakrát a nebodoval (0 0 – -). Slovák vyjel hostům deset bodů s jedním bonusem (3 2 1 3 1). Do akce se během neděle dostal také Eduard Krčmář. Ve vítězném domácím utkání své Poznaně proti Bydhošti skóroval devíti body (3 2 3 0 1).

 

Foto: Szilvia Szabo a laskavostí Ondřeje Smetany