Ošklivé přímky kopřivnické první ligy se protínají alespoň na Velký pátek

Kopřivnice – 9. dubna
Druhý závod první ligy, který byl plánován na tuto neděli, byl dnes přesunut až na Velký pátek, tedy 19. dubna, kdy je v České republice státní svátek. Hlavním důvodem je nepříznivá změna počasí, jež by konání mítinku mohla ovlivnit. Jenže příčiny jsou mnohem hlubší a nedávají kopřivnickému prostoru příliš velký prostor na manévrování.

 

Kopřivnickým pořadatelům hrozí škrt ambiciózních plánů

Kopřivnické vyděsila meteorologická předpověď, dle níž by se nula pana Celsia měla vášnivě olizovat se dvěma kladnými dílky stupnice teploměru. Aby pokus paní Zimy o převrat v kalendáři byl dokonalý, má nejen pršet, ale ke všemu i sněžit.

„Připravujeme se na nejhorší variantu,“ vzdychá Richard Dufek, místopředseda klubu. „Nemáme to, kam přeložit. A nechceme riskovat, že by nám v neděli přišlo kvůli počasí jen pár diváků.“

Problém je, že město předloni prohrálo v otázce rekonstrukce Letního stadiónu válku, nýbrž pouze bitvu. Plochá dráha má být zachována i do budoucna, jenže stavba začne už na sklonku května. A tak je možné, že vedle přeložené první ligy uvidíme na severomoravském obru letos již jen extraligu ve středu 8. května.

Dle Richarda Dufka by mohl jeho klub jít s náhradním termínem první ligy i na některý den měsíce června. Jenže na konci května se v Mariánských Lázních koná šampionát na dlouhé dráze, kam musí být z Kopřivnice přemístěny nafukovací mantinely.

Foto: Karel Herman

Program kolibříků se poněkud mění

Praha – 9. dubna
V sobotu dopoledne pokračuje PRO-TEC Speedway Mini Cup v Chabařovicích. Nicméně třetí díl pohárové série stopětadvacítek neuvidí Divišov, nýbrž Slaný, kde závod startuje úderem jedenácté. Změna lokality byla zapříčiněna vypsáním nedělního soustředění SCM ve Slaném.

Kolibříci se dramatičností svých soubojů nikterak nezadají s velkými hochy, o čemž na snímku přesvědčují Jaroslav Vaníček, Matěj Frýza Dominik Hrbek

Foto: Lucie Šachlová

Kostěnice jsou v plné permanenci

Kostěnice – 7. dubna
Ani o uplynulém víkendu nezůstal kostěnický ovál osiřelý. V neděli se opět trénovalo a závodníci byli rozděleni do třech obvyklých skupin. Plochodrážníky zastupovali Jan Hlačina a Jan Macl sedlající dlouhodrážní rámy, flat track Aleš Duben a Aleš Plecháč a potěr Matěj Hlačina na klubové stopětadvacítce Motoklubu Úhřetická Lhota a Max Rybenský se čtyřkolkou. V jednotlivých skupinách byli nejlepší Jan Hlačina, Aleš Plecháč a Max Rybenský.

Jan Hlačina v nedělních Kostěnicích za sebou vodí Dana Macla

Foto: Jan Hlačina

Vladimír Sajler nežije

Autoklub v AČR Slaný oznamuje smutnou zprávu, že v úterý 2. dubna zemřel Vladimír Sajler, bývalý dlouholetý funkcionář slánského AMK. Vladimír Sajler byl nedílnou součástí pořadatelského sboru v sedmdesátých a osmdesátých let minulého století, jak při národních,tak i při závodech mistrovství světa, kdy zastával funkci vedoucího informačního střediska. Poslední rozloučení se zesnulým se koná zítra v 11:00 ve smuteční síni ve Slaném. Čest jeho památce!