Autogramiády mají ambice pokračovat

Česká Třebová – 9. dubna
Prodejní stoleček s publikací Česká plochodrážní ročenka je součástí českého plochodrážního jara již patnáct let. Postupně se po jejím boku objevovaly i další knižní tituly, jimiž si fanoušci mohli rozšiřovat obsah svých knihoven. Letos prodáváme výpravnou publikaci od Petra Dufka a Romana Apeltauera s lákavým titulem sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA. Při sobotní pražské Velké ceně UNITOP jsme uspořádali také autogramiádu. Skvělou zprávou je, že by se plochodrážníci mohli podepisovat zájemcům i při dalších závodech.

 

Tomáš Topinka, Jiří Štancl a Milan Špinka na pražské autogramiádě

V Praze se divákům věnovali Jiří Štancl, Milan Špinka a Tomáš Topinka, který si našel chvilku ve svém nabitém programu, v němž v roli rozhodčího absolvoval dva závody. Nakrátko přišel také Josef Franc, ačkoliv se ve svém depu připravoval na důležitý závod.

Lidé byli z přítomnosti hvězd nadšeni, což přineslo živnou půdu myšlence na zopakování autogramiády. Zatímco sehnat autogram současných závodníků do ročenky nebývá takový problém, veterány na oválech zase až tak často nepotkáte. A přitom kniha o Zlaté přilbě je plná fotografií, u nichž by autogramy ještě zvýšily výjimečnost už tak výjimečné publikace.

Hostem sobotní autogramiády byl také Josef Franc

Po komunikaci s pořadateli prozatím vykrystalizovaly dvě akce. První při přeboru ve Slaném, kde se rýsují zajímaví závodní hosté, druhá před slovenským šampionátem v Žarnovici. Pokud všechno klapne, půldruhé hodiny před závodem se bude zájemcům věnovat Martin Vaculík, který má skvělé snímky nejen ve zlatopřilbové knize, ale také v publikaci Česká plochodrážní ročenka 2019.

V příštím týdnu budou plochodrážní knížky dostupné na všech třech závodech, které se u nás pořádají. Při úterním finále šampionátu jednotlivců najdete stoleček poblíž salónku Tonyho Kaspera. Na Velký pátek bude prodej zajišťovat přímo pořadatel prostřednictvím svého stánku se suvenýry, který bude umístěn poblíž hlavní tribuny. A ve Slaném nás najdete blízko stánku s občerstvením.

Česká plochodrážní ročenka 2019 se bude příští týden prodávat v Praze, v Kopřivnici i ve Slaném

Publikaci Česká plochodrážní ročenka 2019 může dorazit přímo do vaší poštovní schránky. V tomto případě však k ceně Kč 130,- účtujeme dalších Kč 60,- za poštovné a balné. První knížečky se touto cestou ke svým čtenářům vydaly včera.

S nákupem doporučujeme příliš neotálet. Během jediného týdne je pryč již zhruba čtvrtina nákladu ročenek. A ve stejném duchu se nesou informace z vydavatelství Sokrates, jemuž zbývá již jen několik kusů knihy sedmdesátkrát ZLATÁ PŘILBA.

 

Foto: Eva Palánová