Ošklivé přímky kopřivnické první ligy se protínají alespoň na Velký pátek

Kopřivnice – 9. dubna
Druhý závod první ligy, který byl plánován na tuto neděli, byl dnes přesunut až na Velký pátek, tedy 19. dubna, kdy je v České republice státní svátek. Hlavním důvodem je nepříznivá změna počasí, jež by konání mítinku mohla ovlivnit. Jenže příčiny jsou mnohem hlubší a nedávají kopřivnickému prostoru příliš velký prostor na manévrování.

 

Kopřivnickým pořadatelům hrozí škrt ambiciózních plánů

Kopřivnické vyděsila meteorologická předpověď, dle níž by se nula pana Celsia měla vášnivě olizovat se dvěma kladnými dílky stupnice teploměru. Aby pokus paní Zimy o převrat v kalendáři byl dokonalý, má nejen pršet, ale ke všemu i sněžit.

„Připravujeme se na nejhorší variantu,“ vzdychá Richard Dufek, místopředseda klubu. „Nemáme to, kam přeložit. A nechceme riskovat, že by nám v neděli přišlo kvůli počasí jen pár diváků.“

Problém je, že město předloni prohrálo v otázce rekonstrukce Letního stadiónu válku, nýbrž pouze bitvu. Plochá dráha má být zachována i do budoucna, jenže stavba začne už na sklonku května. A tak je možné, že vedle přeložené první ligy uvidíme na severomoravském obru letos již jen extraligu ve středu 8. května.

Dle Richarda Dufka by mohl jeho klub jít s náhradním termínem první ligy i na některý den měsíce června. Jenže na konci května se v Mariánských Lázních koná šampionát na dlouhé dráze, kam musí být z Kopřivnice přemístěny nafukovací mantinely.

Foto: Karel Herman